הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כוכב צלילה: שכטר שחקן בהצגה הלא נכונה

הפועל ב"ש זקוקה לעזרה מהשופטים, הפועל ת"א חוזרת למקום המוכר לה בפלייאוף התחתון, מכבי ת"א צועדת אל עבר עוד עונה מבוזבזת ורק מכבי חיפה יכולה להתחיל לחייך. טוב, לפחות עד שהיא תפגוש את המופע של ליאני ופריד. עמנואל רוזן מסכם את ה-1:2 ומסמן את המפסיד העיקרי בסיפור החלוץ שבמוקד

עמנואל רוזן
עמנואל רוזן  02.12.21 - 09:00

יושב לו לירן ליאני בחדר ה-VAR, עם זמן בשפע ומצלמות בשפע, אין לחץ, יש זמן לחשוב, בחוץ יורד גשם ובחדר הווידאו חם ונעים ושקט - ולנגד עיניו הארטיסט, איתי שכטר, מבצע את הצלילה ה-7,312 בקריירה. איך נאמר? דווקא לא מהצלילות המוצלחות. ראינו ממנו כבר הצגות משכנעות יותר. הכל כל כך שקוף, כולל הנפילה שמתחילה עוד לפני השפשוף בשפיץ של טראורה.

יגאל פריד שורק לפנדל. ליאני לוקח לגימה מהקפה. הוא לא קורא לו. האם השערורייה הגדולה ההיא - הטעות שבה הודה במחזור הראשון, אז לא שרק פנדל לשכטר שהיה באופן נדיר פנדל אמיתי במשחק נגד בית"ר - עמדה לנגד עיניו כאשר החליט שאין ספק וההצגה הזו היא פנדל? או אולי דווקא הזימון לוויצמן יער לבדוק את השיחה עם שופט ה-VAR דאז אלי חכמון? אולי כל אלה עמדו לנגד עיניו כאשר החליט שלא להתערב בהחלטה שבגללה נוסד כל ה-VAR הזה. מי יודע. לא דובים ולא יער ולא ויצמן יער יוכלו כנראה להסביר מה עבר לו בראש באותם רגעים שגמרו את המשחק, אבל זה לא נראה טוב. בשום הילוך ובשום הסבר.

אז אתם תגידו שנוי במחלוקת, ואני אגיד לא שנוי ולא מחלוקת. אם זה פנדל, אני צוללת. תגידו אתה אוכל את הלב כי זו הפועל ת"א, אני אגיד – חכו, גם תורכם יגיע. כאשר רמת השיפוט כאן העונה (ראה מופע האימים של בכיר שופטנו רק לפני שלושה ימים בבלומפילד) סוגרת פערים עם רמת הכדורגל, כולם נפגעים ויפגעו. לא רק קלינגר.

משהו לגבי שכטר. בעיני, דווקא, זה סיפור עצוב. כמה חבל שכאשר שחקן כל כך מוכשר, וירטואוז, סקורר, נשמה, בחור חכם, יפרוש מתישהו מהמשחק - כל מה שיזכרו ממנו זה את העובדה שהיה שחקן בהצגה הלא נכונה. ולא משנה באיזו קבוצה שיחק – והוא הרי שיחק ברובן. הנבחרת מפסידה גולים, הכדורגל הישראלי מפסיד כוכב, באר שבע הרוויחה הפעם שלוש נקודות, אבל המפסיד העיקרי הוא שכטר עצמו. סיפורו של פספוס.

אז על איזו צלילה נדבר? על זו של שכטר, או אולי על הצלילה של הפועל אל עבר המקום המוכר לה כל כך בפלייאוף התחתון. או שבעצם על הצלילה המשמעותית מכולן. מכבי כמובן. מכבי תל אביב שצוללת אל עבר עוד עונה מבוזבזת. וסימני השאלה על מיץ', שעדיין לא ממהר למנות מאמן, הם כבר סימני קריאה. הבעלים עייף, הקבוצה עייפה, וכשזה המצב, ומנגד באר שבע צריכה שופטים כדי לנצח את הפועל, יש רק מקום אחד בליגה שיכול להתחיל לחייך.

מכבי חיפה תיקח השנה אליפות קלילה. טמבל מי שמהמר בדצמבר על מה שיקרה במאי, אבל אני מוכן להתנדב. בליגה כל כך חלשה, לחיפה יש את כל מה שצריך כדי לרשום את האליפות השנייה ברצף ולשגר את ברק בכר להתמודד עם קשיים אמיתיים בנבחרת ישראל. הימור, כן? ואם הדרבי היום יעשה סנסציה, אני בטח אאשים את השופטים. או את ה-VAR.