הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קומאן נפרד: "היה לי הרבה תסכול ולחץ"

ההולנדי: "בחרתי במשפחה, לא רוצה להתחרט שלא עזבתי בזמן"

תומר לוי
תומר לוי  02.12.21 - 12:03
תחילת כתבה

אחרי הודעת העזיבה של ארווין קומאן מבית"ר ירושלים אתמול (רביעי), ההולנדי הגיע הבוקר להיפרד משחקני הקבוצה. ההחלטה לעזוב את הקבוצה הגיעה למעשה אחרי המשחק בדוחא והשיחה בינו לבין אלי אוחנה הייתה רק על מנת לבשר ליו"ר ומנהל המועדון על החלטתו. מי שבינתיים יעביר את אימוני הקבוצה החל מהבוקר הוא גל כהן, עוזר המאמן, שעשוי להכין את הקבוצה ליום ראשון בטדי נגד מכבי ת"א במידה שלא ימונה בקרוב מאמן חדש.

ההולנדי הגיע בשעה מוקדמת למתחם האימונים וכינס את הצוות המקצועי לשיחה ארוכה, לאחר מכן שוחח עם השחקנים: "אני נפרד היום מהמועדון הזה, שנכנס לי ללב בצורה בלתי רגילה. זה מועדון שחייב להיות מקצועי, וכאשר יש מבנה וארגון זה הבסיס להצלחה. היה לי הרבה תסכול ולחץ ולקחתי את זה איתי הביתה, אני המאמן הראשי, ואחריות היא חלק מהעניין. היו לי הרבה לילות שחשבתי על שחקנים והקבוצה איך להיות טובים יותר, ואין לי ספק שאנחנו יכולים לעשות יותר טוב מאיפה שאנחנו נמצאים כעת".

המאמן המשיך, תוך שהוא לא מסתיר את רגשותיו: "זה גרם לי ללחץ רב. זה משהו נורמלי למאמן. אני אוהב את האנשים כאן שעובדים בתנאים מטורפים אבל בסופו של יום בחרתי במשפחה ואני לא רוצה להיות במקום שאתחרט שלא עזבתי בזמן. לכם אני רוצה להגיד – שחקו יותר קליל, תהנו מהמשחק".

לסיום, חיזק ההולנדי את חניכיו לשעבר: "אתם יודעים לשחק. אתם יכולים לנצח ביום ראשון, אבל צריך להופיע ולבוא ולקחת אחריות. תאמינו שאתם יכולים. אני אעקוב אחריכם לאורך כל הדרך, וזמין אליכם מתי שתרצו. אני מאמין בכם ומאמין בצוות כאן, ורוצה להגיד לכל אחד ואחד מכם תודה".

חלק משחקני הקבוצה הגיבו לעזיבה של המאמן ההולנדי: "אם קומאן התייאש הרבה מהאשמה עלינו. אנחנו פשוט בושה, משחקים ברפיון ולא מבינים את המצב האמיתי שלנו", כפי שניתן להבין, השחקנים לא חסכו בביקורת עצמית, "אם לא נתעשת מהר נרד ליגה. קומאן ניסה להסביר לנו את זה הרבה מאוד זמן ואנחנו צריכים להתבייש, מעכשיו הכל עלינו".

בגזרת המאמן החדש, אוחנה לוקח את הזמן בינתיים ועדיין לא פנה לאף אחד. מסתמן שבמידה שיוסי מזרחי יסכים לקחת על עצמו את התפקיד הוא יהיה המאמן החדש. אם לא, חיים סילבס נראה מועמד מוביל כמו גם שי ברדה שהוזכר. בהחתמת מאמן חדש כמובן מסתכלים בקבוצה גם על הפן הכספי - עזיבתו של קומאן חסכה למועדון 800 אלף שקל עד סוף העונה. מתוך הסכום הזה יצטרכו לשלם למאמן החדש או לקחת מישהו מהמערכת, כמו גל כהן, שמחזיק בתעודת פרו ורשאי לאמן.

לקראת המשחק מול הצהובים ביום ראשון בטדי, האוהדים מתכננים להגיע ביום שישי לאימון הקבוצה ולתמוך בשחקנים. במועדון מקווים שיגיעו 15 אלף צופים לאיצטדיון על מנת שהגרעון התקציבי לא ימשיך לגדול. בפן המקצועי, הצוות הרפואי ינסה להכשיר את אוראל דגני, שנופה ברגע האחרון מהסגל מול סכנין, למשחק בראשון.