הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קרסולו של אקה הוחזר, ייעדר שלושה חודשים

בלם ק"ש נשאר בהשגחה בביה"ח. חבריו: "לא ישנו בלילה". חבשי ישוב לאימונים. מחמאות לשחקנים על הלחימה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.12.21 - 09:11

סלובודאן דראפיץ' השיג אתמול (רביעי) את ניצחון הבכורה שלו כמאמן עירוני ק"ש, כשקבוצתו גברה 0:1 על הפועל ירושלים. החבורה מהצפון עלתה מעל הקו האדום והתקרבה עד כדי 4 נקודות מהמקום השישי המוביל לפלייאוף העליון.

אך לצערם הרב של דראפיץ' וחניכיו, הרגע שייזכר יותר מכל מהמשחק הוא הפציעה המחרידה של סטפן אקה, ששבר ופרק את הקרסול בצורה קשה. הבלם הובהל מיידית לביה"ח הדסה עין כרם, שם קרסולו הושב למקום וגובס.

אקה נשאר להשגחה והוא צפוי להשתחרר במהלך היום לביתו. על אף החשש כי הבלם סיים את העונה, הבוקר התבשרו בקרית שמונה כי הוא צפוי לשוב לפעילות בעוד שלושה חודשים - תוצאה חיובית ביחס לתחזיות. במועדון מסרו כי הבלם מחוף השנהב סובל משבר בעצם השוקית.

חבריו לקבוצה וביניהם מורגן פרייר ואובידיו ביק פרצו בבכי כאשר ראו את הפציעה המחרידה של אקה. "לא יודעים איך שמרנו על ריכוז בדקות שנותרו למשחק, קשה לראות שחקן במצב הזה. לא ישנו בלילה, מקווים שהוא יבריא בהקדם", אמרו בקבוצה.

בנושא אחר, דראפיץ' יקבל בחזרה את עאיד חבשי שהחלים מקורונה, אך לא התאמן בימים הראשונים של הבידוד מאחר וחש ברע. כושרו לא ידוע לצוות המקצועי שהעניק לו תכנית אימונים מיוחדת. בשל הפציעה של אקה, הבלם עשוי לשוב ישירות להרכב כבר במשחק נגד מכבי נתניה בשבת.

לא רק אקה נפצע בניצחון אמש, גם כובש השער, סטפן מילושביץ', אך הפציעה שלו קלה בהרבה והוא סבל מכאבים בירך לאחר שספג "רגל עץ" משחק יריב. מילושביץ', שנכנס לסטטיסטיקה בפעם השנייה העונה בליגה והראשונה מאז מחזור הפתיחה, קיבל את האמון מדראפיץ' והחזיר לו על הדשא. לצורך ההשוואה, בארבעת משחקיו האחרונים של עמיר נוסבאום, המונטנגרי שיחק 38 דקות במצטבר.

במועדון הודו לשחקנים על הלחימה: "זה לא היה משחק כדורגל טוב, אבל השחקנים השקיעו ונלחמו. הניצחון היה הדבר הכי חשוב". למרות שליטה ירושלמית בה האורחת החזיקה רק 30% מהזמן בכדור והגיעה למחצית מהמצבים של האדומים, הצליחו החניכים של דראפיץ' להיות אגרסיביים יותר ולנצח ביותר מאבקים.

עם זאת, שחקני ק"ש ביצעו במאה דקות שמונה כדרורים בלבד(!), ארבעה מתוכם מוצלחים. לעומתם, הירושלמים רשמו שלושים כדרורים. בגזרת המחמאות: זיו מורגן, רועי קהת ונדב נידם רשמו הופעה טובה, איתמר שבירו ומורגן פרייר שהחליף את מילושביץ' בעיקר ניסו ללחוץ את הבלמים ומיעטו לקבל כדורים. כמו כן, סמואל בראון רשם הופעת בכורה בהרכב לאחר שמונה חודשים. המגן השמאלי, ניר דרורי בן ה-19 רשם הופעת בכורה בהרכב בליגה.