הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מחכים לדרבי": בכר יבצע שני שינויים בהרכב

דריכות שיא במכבי חיפה לקראת הקרב מול היריבה העירונית. דוד ורודריגס ישובו ל-11, שהר ומוחמד ירדו לספסל. במועדון הזהירו מזחיחות: "צריך להתרכז בכדורגל". ההרכב המשוער בפנים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.12.21 - 11:00

מכבי חיפה תארח הערב את הפועל חיפה לדרבי הראשון לעונת 2021/22 (ישיר ב-5SPORT, החל ב-19:30). 27 אלף ירוקים ידחפו את האלופה והאיצטדיון יהיה מלא.

במשטרה מזהירים מעומסים כבדים וממליצים לאוהדים להקדים את בואם לאיצטדיון. כוח משטרתי רב וכן מאות סדרנים יגיעו לשמור על ביטחונם של הנוכחים. רחפנים, אופנוענים, שוטרים סמויים ופרשים על סוסים יחוגו באזור "סמי עופר".

במכבי חיפה דרשו מהשחקנים שמאורעות הדרבי הקודם לא יחזרו על עצמם וביקשו מהם לשמור על איפוק בכל הקשור לשחקני היריבה ולצוות השיפוט. "זה דרבי והאיצטדיון יהיה מלא, אבל צריך להתרכז בכדורגל", אמרו בקבוצה. כמו כן, לפני שריקת הפתיחה ייערך טקס לזכרה של אורית ממן ז"ל, בתו של כוכב העבר, ברוך ממן ואחותו של שחקן היריבה העירונית, חנן ממן. מכבי חיפה סייעה באיסוף התרומות לטיפוליה בשנה שעברה.

בפן המקצועי, ברק בכר צפוי לבצע שני שינויים בהרכב שפתח נגד הפועל ת"א. דין דוד שכבש בנגיעה הראשונה שלו בכדור יפתח על חשבונו של בן שהר. חוסה רודריגס ישוב להרכב, ככל הנראה על חשבונו של עלי מוחמד שהתלונן על עייפות. מחמוד ג'אבר עדיין לא כשיר ל-90 דקות וגודסוואי דוניו סוחב פציעה קלה, אך צפוי להיות להשתלב. בצוות המקצועי אף שוקלים לפתוח עם הגנאי, כשבמצב כזה דוד עשוי להיות מוסט לאגף. בכר לא מתכוון לבצע רוטצייה בחוליית ההגנה. המאמן מרוצה מאוד מהחיבור בין בוגדן פלאניץ' לשון גולדברג, כשרז מאיר שהוחלף במחצית נגד הפועל ת"א, כשיר ויפתח ב-11.

בצוות המקצועי של הירוקים הזהירו מפני היריבה האיכותית ובעיקר מזחיחות. "בדרבי זה אף פעם לא קל, שתי הקבוצות בצמרת. צריך להיות צנועים ולעבוד קשה. אנחנו מחכים לדרבי ויודעים כמה זה חשוב לקהל. לנו זה חשוב למאבקי הצמרת", אמרו בקבוצה.

מי שייעדרו הם ראיין סטריין ואורי דהן ששבו לאימונים, אך לא יהיו בסגל למשחק הערב. יובל אשכנזי צפוי למצוא עצמו גם הערב מחוץ ל-20 של בכר.

בתך כך, מכבי חיפה השיקה קולקצייה מיוחדת למשחק הדרבי עם הכיתוב: "Welcome to Haifa, this is our city".

הרכב משוער: ג'וש כהן; רז מאיר, בוגדן פלאניץ', שון גולדברג, סאן מנחם; חוסה רודריגס, מוחמד אבו פאני (עלי מוחמד), צ'ארון שרי; דולב חזיזה (גודסוואי דוניו), עומר אצילי ודין דוד.