הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משרד התמ"ת דורש: לסגור את אצטדיון דוחא

הסיבה: כשלים בטיחותיים, אבו יונס: "זהו צעד קיצוני מאוד"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.12.21 - 15:49
תחילת כתבה

(בווידאו שלמעלה: סגן ניצב תמיר ארד מספר ל-"5 באוויר" על אופציית סגירת איצטדיון דוחא)
בבני סכנין עוסקים באירועי המשחק נגד בית"ר ירושלים, כשביממה האחרונה התאספו עדויות על אוהדים שנפגעו בשל פעולות המשטרה שפיזרה את ההתקהלות בסיום המשחק באמצעות רימוני הלם. מאוחר יותר היום (חמישי), התקבלה דרישה ממשרד התמ"ת דרישה לסגור את אצטדיון דוחא. הסיבה: כשלים בטיחותיים, וחוסר היכולת להגביל את כמות הקהל שנכנס.

ממונה בטיחות הספורט, שמואל מזרחי, כתב במכתב למנהל רישוי העסקים באצטדיון דוחא, עמאד חמזה, כי במשך שלושה חודשים אנשי משרד התמ"ת התריעו כי נאסר על שימוש ביציע המערבי בצידו הצפוני.

למרות שלוש התראות שהתקבלו, במשחק בין סכנין לבית"ר ירושלים נכנס קהל ליציע המערבי בצידו הצפוני, ובכך הופר התנאי לרישיון העסק. אי לכך, מזרחי ביקש לבטל את רישיון העסק. בנוסף, טענו במשרד התמ"ת כי אושרה כניסה של 5,388 צופים, ומנתונים שקיבלו היו באצטדיון מעל 7,000 איש. המשטרה פתחה את היציע הנ"ל בשל חשש שאוהדים יימחצו, למרות שידעה כי היציע סגור בהוראת משרד התמ"ת.

מפקד תחנת משגב, סגן ניצב תמיר ארד אמר אתמול בתכנית "5 באוויר" כי אופציית סגירת איצטדיון דוחא קיימת בשל אירועי המשחק האחרון. בסכנין כמובן לא אהבו את ההתבטאות הזו, ויו"ר הקבוצה מוחמד אבו יונס התייחס לנושא: "זה צעד קיצוני מאוד, המשטרה צריכה לבצע את עבודתה. מי שמתפרע שיענש, צריכים להעניש את כל האוהדים?".

כמו כן, במועדון נשמעו תגובות נזעמות: "השבוע גם בבלומפילד וגם בטרנר הדליקו אבוקות והשליכו חפצים לכר הדשא. אז למה לא סוגרים את בלומפילד וטרנר? לא ניתן שיהיה מצב של חוסר שוויון".

בתוך כך, הקבוצה שבה להתאמן הבוקר לקראת המשחק בשבת נגד הפועל חדרה. בירם כיאל (צהובים), עבדאללה ג'אבר (אדום) וארי מורה (פציעה) יעדרו.

מי שעשוי לשוב לאימונים בקרוב מאוד הוא אנתוני וארן. החלוץ עבר בדיקת MRI ופנה להתייעצות אצל ד"ר בצלאל פסקין שטען כי הבדיקה הראתה שהרצועה הצידית החלימה והוא יכול לשוב לאימונים. עם זאת, במידה וימשיך לחוש בכאבים, יאלץ שחקנה של סכנין לעבור ניתוח. במועדון התייעצו גם עם ד"ר אנדי וויליאמס מאנגליה שטוען שווארן זקוק לניתוח מיידי. הצוות המקצועי, הרפואי והשחקן יצטרכו לקבל החלטה משותפת, כאשר הליך כירוגי יוביל להיעדרות של בין חודשיים לשלושה חודשים.