הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"משחק שייכנס להיסטוריה": סיכום ה-1:5 הענק של מכבי חיפה

ההכנה של בכר ("הביא את הטירוף במינון הנכון. בדרך להיות אחד המאמנים הגדולים שהיו פה"); היעילות של החלוצים וסגירת המעגל אחרי שני הדרבים בעונה שעברה. הירוקים חגגו את הניצחון על הפועל חיפה ואבו פאני הכריז: "בין המשחקים הטובים שלנו כקבוצה". המועדון יועמד לדין על האבוקות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.12.21 - 06:50
תחילת כתבה

חיפה כל כולה ירוקה. מכבי חיפה השיגה אמש (שישי) 1:5 עצום על הפועל חיפה בדרבי העירוני, הזכירה את היכולת המדהימה שהציגה בעונה וחשוב לא פחות - נותרה מרחק שתי נקודות מהפועל באר שבע שבפסגה. בכל משחק הירוקים פותחים בלחץ אדיר ומנסים להכריע את המשחק בשלב מוקדם ובדרבי הזה הכל עבד לפי התכנית של ברק בכר. "הוא בדרך להיות אחד הגדולים בהיסטוריה של מכבי חיפה. חיפה ירוקה, ידברו על הדרבי הזה שנים רבות", אמרו במועדון.

לפני הדרבי הראשון של מכבי חיפה בליגה עם ברק בכר על הקווים, המאמן האמין שהאיכות של קבוצתו מול היריבה העירונית הפועל תספיק, אך הירוקים הפסידו. לקראת הדרבי השני, בכר והצוות שלו הטריפו את השחקנים. התוצאה: ניצחון בכורה בדרבי וקטטה בסיום. לקראת הדרבי השלישי בפני המאמן וצוותו עמדה משימה לא פשוטה, להכין את השחקנים ברמה המקצועית והמנטלית הדרושה, אך לשמור ש"הטירוף" יתבטא רק בפן הספורטיבי והקטטה לא תשוחזר.

במועדון טוענים שבכר הצליח בגדול: "הוא הכין את הקבוצה בצורה אדירה, הוא הביא את הטירוף במינון הנכון". גם הספסל שידר רוגע, בניגוד למשחקים הקודמים והשתדל לשמור על איפוק מול ספסל היריבה וצוות השיפוט. השחקנים מיעטו לשוחח עם השופטים ונמנעו מעימותים עם שחקני היריבה. "בשנה שעברה היו שני משחקי דרבי, הפסדנו באחד בדקה 94 ובדרבי השני היו אירועים שלא היינו צריכים להגיע אליהם", אמר בכר. "רצינו לבוא בטירוף ולא רצינו להיגרר לפרובוקציות ואני שמח שהתעסקנו בכדורגל".

מלבד זאת, בכר התחמק באלגנטיות במסיבת העיתונאים מהמשפט שאמר לעוזר המאמן, גיא צרפתי לאחר השער הראשון - "אנחנו הולכים לפרק אותם". מצלמות ערוץ הספורט קלטו זאת ובמועדון אמרו בעקיצה ליריבה העירונית: "הוא ידע על מה הוא מדבר".

"זה נצחון שייכנס להיסטוריה מעבר לזה שזה דרבי היה חשוב לשפר דברים והיינו יותר תכליתיים וניתן את הדעת גם על הדקות שהיינו חשופים. השחקנים מיישמים את הדברים שאנחנו עובדים עליהם", הוסיף המאמן המאושר.

עד למשחק אמש לשלישיית החלוצים של מכבי חיפה, דין דוד, גודסוויי דוניו ובן שהר היו רק שני שערים, וכעת יש להם כבר חמישה. "יש לנו קבוצת התקפה מצוינת ואני שמח שגם החלוצים כבשו. אתם תמשיכו להתעסק בחלוצים ואנחנו נעבוד על הדברים", אמר בכר.

מוחמד אבו פאני חוזר לעניינים והיה קרוב לכבוש שער ממצב נייח. "זה תרגיל מתוכנן, זה התלבש לי וכמעט זה הלך", סיפר הקשר וסיכם: "רצינו להוכיח מה אנחנו שווים מול קבוצה טובה. זה בין המשחקים הכי טובים שלנו כקבוצה. זה דרבי, זה מעל הכל עבורנו והקהל. אין לחץ מיותר מבאר שבע. הם איכותיים, אבל אנחנו נתעסק בעצמנו".

דולב חזיזה רשם את הופעתו הטובה ביותר העונה, עם שער ושני בישולים שהעלו את מאזנו לחמישה שערים וארבעה בישולים. עומר אצילי המשיך בכושרו האדיר והעלה את מאזנו לשמונה שערים ושלושה בישולים.

דין דוד רשם צמד בכורה במדי הירוקים וכרגע ע"פי נתוני הליגה הוא החלוץ הבכיר של מכבי חיפה עם שלושה שערים ובישול. "הרגשה מאוד כיפית, עשינו משחק טוב ושמחים. הקהל נתן תצוגה מטורפת ושמח מאוד. אנחנו מנסים להתחיל את המשחק בלחץ ולהכריע אותו מהר ושמח שיצא לנו לעשות את זה. כולנו שחקנים טובים וכל אחד יכול לשחק", אמר החלוץ. "אני שמח שזה מתחיל להיראות טוב".

בשל הלו"ז הצפוף העניק בכר מנוחה לאבו פאני, דוד ומוחמד שהוחלפו בדקה ה-65. עופרי ארד שותף לאחר שלושה משחקים והמשיך בסטטיסטיקה שלו- מאז עלה לבוגרים, בכל משחקי הדרבי בהם שותף מכבי חיפה לא הפסידה. יובל אשכנזי לא נכלל בסגל משחק שני ברציפות ומתגברים הסיכויים שיעזוב בינואר. בן שהר, שפתח נגד הפועל ת"א, לא שותף אמש.

במועדון שיבחו בין היתר את הקהל שהגיעו בהמוניו (27 אלף אוהדים) ועודדו גם לאחר השער המצמק של הפועל חיפה. השחקנים והצוות חגגו עם הקהל דקות ארוכות. עם זאת, האוהדים השתמשו באמצעי פירוטכניקה וזרקו אבוקה שגרמה לשריפת הרשת ולעיכוב בפתיחת המשחק והמועדון עשוי לעמוד לדין בשל כך. במחצית השנייה ביצעו ביציע הצפוני הצגה של אביזרי העידוד שנחטפו מאוהדי הפועל חיפה לטענתם כולל תוף.

ומה הלאה? למכבי חיפה אין יותר מדי זמן לנוח, כי כבר בראשון היא תצא למשחק חוץ נגד הפועל נוף הגליל. בצוות המקצועי ינסו לאושש את השחקנים.