הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כץ: "איבדנו את שיטת המשחק והמחויבות"

בהפועל חיפה ממשיכים להתאושש מהתבוסה בדרבי, הבעלים אמר: "יש לי ביקורת גם על עצמי. אני פחות מעורב"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  03.12.21 - 16:48
תחילת כתבה

יום לאחר התבוסה 5:1 בדרבי, הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, ממשיך לנתח את שאירוע אמש: "נקודת האור זה שאנחנו עדיין במקום הרביעי בטבלה ויש לנו עדיין למעלה מ-50% הצלחה" שיתף, "אבל נקודת החושך, או כמו ששייקספיר היה אומר- 'משהו רקוב בממלכת דנמרק', בשני המשחקים האחרונים המוטיבציה לא היתה גבוהה ואסטרטגיית המשחק לא התאימה לנו ולמצב".

עוד הוסיף כץ: "איבדנו את שיטת המשחק ואת המחויבות לקבוצה, ואני מדבר על כולם". כשהוא אומר 'כולם', הוא מתכוון לכל בעלי התפקידים במועדון, כולל את עצמו: "כולנו חלק מאותה מערכת ויש לי ביקורת גם על עצמי. אני פחות מעורב משהייתי בשנים קודמות, פחות משוחח עם שחקנים העונה ביחס לחמש השנים האחרונות".

לא סתם כץ מתייחס לחמש השנים האחרונות. במהלך שנים אלו עליונותה של מכבי חיפה היתה ברורה מבחינה מקצועית, היא החזיקה, ועדיין מחזיקה, את סגל השחקנים מהטובים ביותר בליגה ומתהדרת בתקציב גבוה בהרבה משל יריבתה העירונית. ועדיין, כל אלה לא מנועו מהפועל חיפה לנצח בדרבי בליגה חמש פעמים לעומת ארבעה ניצחונות ירוקים. אמש, יתרון זה התבטל.

"בחמש השנים האחרונות במשחקי הליגה לרוב ניצחנו את מכבי חיפה. בכולם הסגל שחקנים של מכבי חיפה היה יותר גדול מהסגל שלנו והשכר שחקנים שלהם היה גבוה יותר ובכל זאת הצלחנו להתגבר על זה. עשינו את זה בעיקר בזכות מחוייבות, מוטיבציה גבוהה ואסטרטגיה נכונה. אתמול באנו עם הכי פחות מוטיבציה לדרבי מזה חמש שנים".

לפני פחות מחודש, כשקבוצתו היתה במומנטום חיובי יותר, הבעלים שבע הרצון סבר כי אין צורך בחיזוק בינואר, וכי נס זמיר שמתקדם בצעדי ענק אל עבר חזרה למגרשים יהווה חיזוק מבפנים. היום הוא כבר מדבר קצת אחרת, ולא שולל שינויים בחלון ההעברות: "ברגע זה אני לא חושב על ינואר, אני חושב רק על דצמבר, אני עדיין לא יודע מה יקרה בינואר. אני יודע שבדצמבר אנחנו צריכים ללמוד מהשגיאות שלנו, לתקן אותן ולא לחזור עליהן יותר. אולי שני המשחקים האחרונים הם לטובה, והגיעו כדי לסמן לנו על איזה שגיאות צריך לעבוד, כי אי אפשר לעבור לסדר היום בלי לתקן אותן".

בתוך כך, היום נודע כי עלי כיאל, שפרק את הכתף במשחק אמש והמשיך לשחק כדי לא להותיר את קבוצתו בעשרה שחקנים עם תום פעימות החילופים, עבר בדיקת אולטרסאונד היום בה התברר כי הוא סובל משבר קטן במפרק הכתף. הוא יזדקק לשבועיים מנוחה מלאה, אחריה ישוב לאט לאט לתנועה. הבלם צפוי להיעדר מהמגרשים שלושה שבועות. אוהד לויטה, שירד מכר הדשא בדמעות בעקבות מה שהיה נראה לרופא הקבוצה כבקע, יעבור בדיקת אולטרסאונד מחר בבוקר לאיבחון מדוייק.