הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראש בראש: הלוזונים אסרו הכנסת שלטים לאצטדיון

הסכסוך מול אוהדי מכבי פ"ת עלה מדרגה. קליזמן הותקפה

הדר יעקבי
הדר יעקבי  05.12.21 - 07:30

למצולמים בתמונה שבראש הידיעה אין קשר לכתבה

הסכסוך בין הקהל למשפחת לוזון הולך ומחריף. במשחק ההפסד אתמול (שבת) למ.ס אשדוד, החליטה הנהלת מכבי פתח תקווה שלא לאפשר הכנסת ציוד עידוד לאיצטדיון, במה שאילץ את האוהדים להותיר את שלטי המחאה שלהם בחוץ לשבוע נוסף. אך זהו רק קצה הקרחון במה שהופכת להיות אחת הסאגות הבעייתיות ביותר במועדון בשנים האחרונות, כשלא רק משפחת לוזון נמצאת במוקד.

בתום המשחק אמש, במה שהפך כמעט לנוהל, המתינו כמה עשרות אוהדים לגיא ואבי לוזון ביציאה מאיצטדיון המושבה. בכדי למנוע התלקחות, השניים הוצאו דרך שער אחר בהוראת חברת האבטחה. ההמון עקב אחריהם גם לשם והצליח לעכב את נסיעתם בקללות ושירי מחאה. אך לא רק השניים היו במוקד, הפעם גם קורין קליזמן, דוברת ומנהלת המועדון, הותקפה גם היא על ידי אוהדים ביציאתה מהאיצטדיון ונדרשה בליווי מאבטחים.

כזכור, במשחקם של המלאבסים מול מכבי נתניה, הונף ביציע שלט מחאה שבו נכתב: "תורידו מהליצן ת'כתר, גיא הביתה". השלט הורד לאחר דקות בודדות על ידי שוטרים שטענו כי מדובר בכיתוב גזעני. מאוחר יותר, ולאחר הביקורת שנשמעה, הוסבר כי הפעולה בוצעה מאחר והיא לא עברה אישור טרם המשחק. האוהדים, שחשו כי מי שעומד מאחורי הסרת השלט בפועל הוא הבעלים של המועדון, אבי לוזון, החליטו "לשחק לפי הכללים" והגישו כנדרש טופס הכנסת ציוד לאיצטדיון טרם המשחק הקודם מול הפועל חדרה. לצערם, הם נענו בשלילה בטענה שאת הטופס יש להגיש 48 שעות טרם המשחק, ולא 24 כפי שעשו.

בעקבות כך, ולקראת המשחק מול מ.ס אשדוד, הגישו האוהדים את הטופס המבוקש שלושה ימים מראש. הפעם נמסר להם מחברת האבטחה כי המועדון החליט לאסור הכנסת שלטים ליציע. האוהדים פנו לקבל את תגובת המועדון, אך שם טענו כי אין להם יד בדבר, וכי שילוט הוא בסמכות חברת האבטחה בלבד. אחרי שטורטרו מגורם אחד לשני למשך שלושה ימים, הגיעו האוהדים לאיצטדיון עם הציוד שהכינו, אך בכניסה אסרו עליהם להכניסו והסבירו כי זו החלטת ההנהלה.

אל האווירה הטעונה הזו מתווספת העובדה שמכבי פתח תקווה החליטה להעביר את הקהל ליציע אחר, כך שבמקום לשבת לצד ספסלו של גיא לוזון, ישבו האוהדים ביציע הרחוק שבצידו השני של המגרש. בעקבות כך, המועדון שיחרר הודעת התנצלות על אי הנוחות והסביר כי הסיבה היא החלטת המנהלת להושיב את הקהל אל מול המצלמות. באופן לא מפתיע, האוהדים משוכנעים כי מדובר בניסיון נוסף להשתיקם.