הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כעס על הפועל חיפה: "לא מכבדים את העבר"

הוותיקים מוחים. לא ברור האם המועדון יציין 20 שנה למותו של רובי שפירא

הדר יעקבי
הדר יעקבי  06.12.21 - 10:30
תחילת כתבה

לא רגוע בהפועל חיפה. אחרי ההפסד 5:1 בדרבי, הקהל ממשיך לבוא בביקורת למועדון גם היום (שני), הפעם על היחס שלהם לכאורה לשחקני העבר ולמורשת המועדון.

"כבר יותר משבוע שהנושא 'יושב לי בגרון'", כתב אהרון מילרד בקבוצת הפייסבוק של אוהדי הפועל חיפה שלשום, "קבוצה שלא זוכרת את עברה, אין לה עתיד", הוסיף מי שמנהל בהתנדבות את קבוצת הוותיקים של הפועל חיפה. מילרד שיתף את חברי הקבוצה בכך שעד כה, בפתחו של המחזור ה-12 של ליגת העל, שחקני עבר רבים עוד לא זכו לקבל מנוי למועדון.

קבוצת הותיקים של הפועל חיפה נקראת 'ותיקי מ.ס חיפה רובי שפירא', זאת לאחר שלא ניתן לה האישור לעשות שימוש בשם 'הפועל חיפה'. הקבוצה מתקיימת ללא תמיכה או סיוע כלכלי מהמועדון, ופועלת בעיקר באמצעות כספי תרומות מהספונסר מינקובסקי.

"עד לפני שנה וחצי, כל מי שהיה פונה היה מקבל מנוי. לא היה קריטריון מוגדר, אבל כל מי ששיחק שנה-שנתיים וביקש היה מקבל בלי בעיות", סיפר מילרד לערוץ הספורט, "השנה פנו למועדון בתחילת העונה כמה שחקנים מקבוצת הוותיקים לגבי מנוי, שחקנים שחלקם בני 70 שכל אחד מהם יכול לקנות מנוי מכספו גם, אבל מן הראוי שהמועדון יעניק להם אותו. במקום זה הם מושכים ומורחים אותם כל הזמן. אריה אקרמן לדוגמא, שיחק שנתיים בשנות ה-80, ביקש מנוי ואמרו לו שהקריטריון הוא 3 שנים. אקרמן במקרה שיחק גם בנוף הגליל כמה שנים ושם לא התווכחו איתו בכלל, נתנו לו מנוי בלי שום בעיה. גם שחקנים ששיחקו 10 שנים מושכים אותם מתחילת העונה, כל הזמן אומרים שזה בטיפול, אנחנו פונים שוב ושוב ובקושי עונים לנו".

בין השחקנים שפנו למועדון לקבלת מנוי נמצאים, בנוסף לאריה אקרמן, גם יצחק אינצ'י, יהודה דוד, מאיר אילוז, יוסי ליפשיץ ועוד. "מועדון כמו הפועל חיפה שיש לו 1,500 מנויים יכול להרשות לעצמו לתת מנוי למי ששיחק שנתיים, לא מדובר ביותר מ-100 מנויים במקרה הטוב. זה פשוט לא מעניין אותם הנושא הזה", מחה מילרד. אחד משחקני העבר הוסיף: "כמעט חודשים עונים לי שהנושא בטיפול או שיעדכנו אותי אבל כלום. אני מבייש את עצמי שאני במרדף אחרי מנוי. זה בושה".

זו לא פעם ראשונה שנשמעות תלונות על חוסר הכבוד לעבר במועדון. לאחרונה התלוננו מספר אוהדים על השמטת שמו של הבעלים לשעבר, רובי שפירא, מגרפיקות רשמיות של קבוצת הנוער שנקראת על שמו. כעת מילרד גם מוסיף את העובדה שקבוצת הנוער משחקת ללא שמו של רובי שפירא על חולצתה, בניגוד למה שהיה בשנים הקודמות. "אני מתבייש, אני מתבייש שיש פה אנשים שלא מבינים את החשיבות. פעם אחד פעם מחליטים למחוק את העבר של המועדון כי זה לא מתאים להם" כתב אחד מאוהדי הקבוצה בפייסבוק, ומנהל קבוצת הפייסבוק אף הודיע כי פוסטים שיועלו מטעם המועדון על משחקי קבוצת הנוער ללא השם המלא 'הפועל חיפה רובי' יוסרו מיידית.

ב-14.12 ימלאו 20 שנה למותו של רובי שפירא, ועוד לא ברור אם המועדון יציין את המאורע באופן רשמי. "בשבוע שעבר, הדרבי היה יום לפני תאריך פטירתו העברי של רובי, אפילו לא הזכירו את זה במשחק" ציינה רחל שפירא, אלמנתו של רובי, "זה פשוט לא מכבד ולא מנומס. אני זוכרת כמה היה חשוב לרובי לכבד את העבר, הוא היה איש של עקרונות, איש של מילה. הוא נתן את כל כספו ואפילו את חייו להפועל חיפה, בחיים לא דיבר בגנותו של אף אחד וגם אני לא רוצה לעשות זאת. אני מכבדת את יואב כץ על כל ההשקעה שלו בהפועל חיפה, אבל אנחנו עם חור בלב. מתעלמים מאיתנו לחלוטין כאילו לא היינו בהפועל חיפה, כאילו אנחנו לא שייכים להפועל חיפה", סיפרה בכאב.

רחל שפירא הוסיפה: "אנחנו דורות של אוהדי הפועל חיפה, הנכדים שלי אוהדי הפועל חיפה אבל הם מעולם לא הלכו למשחק, כי לא מזמינים אותנו למשחקים, אפילו מנוי אנחנו לא מקבלים כבר מספר שנים, אם רובי היה יודע זה היה אוכל אותו מבפנים. כשראיתי שגם הסירו את השם של רובי מהחולצות של הנוער, ביקשתי שיסירו את שמו גם משם הקבוצה בהתאחדות כי זה פשוט מגוחך".

תגובת הפועל חיפה: "מדובר בפייק ניוז נוסף אותו כבר מורגלים לקרוא אוהדי הקבוצה באתר ערוץ הספורט. פרסום הידיעה ערב משחק חשוב ביותר אינו מקרי ונועד לנסות ולפגוע בקבוצה. ולעובדות. המועדון חילק בעבר וגם העונה עשרות מנויים לשחקני עבר של המועדון שעמדו בקריטריונים (3 עונות ומעלה) וגאה בכך. מחלקת הנוער של המועדון נמצאת בפריחה חסרת תקדים העונה מה שכנראה מפריע לגורמים אינטרסנטיים שמפיצים בדיות. קבוצת הנוער קרויה של שמו של רובי שפירא ז"ל וכך גם רשומה בהתאחדות לכדורגל. כל הפרסומים הרשמיים של מחלקת הנוער נושאים את שם חברת אלמוג הספונסר הראשי של הקבוצה הבוגרת ומחלקת הנוער. משפחת שפירא לא פנתה למועדון לקבל הזמנות או מנויים".