הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לאחר פארסת דגלי הקוונים: צוות השיפוט מבלומפילד הורחק ל-5 משחקים

בעקבות התקרית המביכה במשחק בין הפועל ת"א להפועל י-ם, יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, וקסברגר, הודיע על השעיית הרביעייה. יעקובוב, שדחף את לוי, לא ישובץ ל-4 הבאים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.12.21 - 14:05

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

לאחר האירוע המביך אמש (ראשון), במשחק בין הפועל ת"א להפועל ירושלים, רביעיית השופטים מבלומפילד קיבלה את עונשה - הרחקה מ-5 משחקים בליגות המקצועניות ובגביע המדינה. התגובה הגיעה לאחר שיו"ר הוועדה המקצועית, לירן וקסברגר, תיחקר את אוהד אסולין ואור לוגסי, השופט הרביעי, ומתח ביקורת על ההתנהלות שלהם. בנוסף, עוזר השופט מתי יעקובוב שדחף את מאמן הפועל חיפה, אלישע לוי, במהלך משחק הדרבי החיפאי לא ישובץ לארבעה משחקים.

באיגוד השופטים לא עברו לסדר היום על המבוכה מבלומפילד, במשחק אליו עלו עוזרי השופט - חן אורפז ועדי תום - עם מקלות של מטאטא שנחתכו לשניים ושימשו כדגלי הנבדל עד שבמחצית הם הוחלפו בדגלים אמיתיים. באיגוד זועמים על כל הצוות שניהל את המשחק, כשהנוהל הקיים כבר שנים רבות הוא שבאחריות השופט הראשי, השופט הרביעי והקוונים להביא דגלי קוונים. בשיחות סגורות של אחרי המשחק טען אסולין כי תידרך את השופט הרביעי לוגסי להביא דגלים.

פה לא הסתיימה הדרמה. כזכור, תחילה בצוות טענו בפני מנכ"ל האיגוד כי הדגלים הובאו לבלומפילד, אך הם נגנבו. מבדיקת מצלמות האבטחה שנערכה הלילה בבלומפילד, בדגש על חדר השופטים, עולה כי לא הייתה שום תנועה של אנשים בתוך חדר השופטים למעט האפסנאים משתי הקבוצות.

מעבר לגרסאות הסותרות, הכעס באיגוד נובע מכך שהשופטים הגיעו כשעתיים לפני המשחק ולא שמו לב שאין ברשותם דגלים עד לרגע האחרון - דבר שעיכב את המשחק ברבע שעה ופגע כספית בזכיין השידור.

משקיף המשחק, יואב שטראוס, תיאר בדו"ח שהגיש את הפארסה וסיפר כי פנה לעוזר מנכ"ל האיגוד, שי אוסידון, על מנת שיקפיץ דגלים לבלומפילד מאחר והוא גר בקרבת מקום. בשל הפקקים באיזור, נאלץ אוסידון לשכור קורקינט חשמלי במזג אוויר סוער והספיק להגיע לאצטדיון בדקה ה-30, כשבמחצית השנייה כבר עלו הקוונים על דגלים תקינים.

עוד לפני העונשים: השופט הרביעי בבלומפילד אור לוגסי הורד משיבוץ. לוגסי היה אמור לנהל את המשחק בין כפר קאסם, הראשונה בטבלת הלאומית, להפועל רעננה מהמקום ה-14. ארז פפיר שובץ במקומו

את תגובת השופטים כולם לא ניתן היה להשיג.