הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"השילוב בין אצילי, חזיזה ודוד הוא אומנות"

במכבי חיפה מרוצים מהמספרים ומהיכולת לאחר הניצחון נגד נוף הגליל: "הקבוצה בכושר הטוב ביותר שלה בעשור האחרון". חשש מהיעדרות ארוכה של ג'אבר שנפצע, גם סאן מנחם ייבדק

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.12.21 - 07:00
תחילת כתבה

מכבי חיפה הביסה אמש (ראשון), 0:4 את הפועל נוף הגליל באצטדיון 'גרין', והעפילה לפחות זמנית למקום הראשון בטבלה. ניכר שהפגרה עשתה טוב לקבוצה של ברק בכר שניצחה בשלושת משחקי הליגה ומאזן השערים שלה בהם עומד על 2:12, ממוצע של ארבעה שערים למשחק. עד לפגרה הממוצע עמד על שני שערים.

המוציאים לפועל הם שלישיית ההתקפה: עומר אצילי (ארבעה שערים ובישול), דולב חזיזה (שני שערים ושני בישולים) ודין דוד (ארבעה שערים). השלישייה הזו כבשה 10 מתוך 12 השערים האחרונים בליגה ו-19 מ-30 העונה.

במועדון התמוגגו: "השילוב בין אצילי-חזיזה-דוד הוא אומנות. יש ביניהם הבנה עיוורת. הם נהנים יחד, הרבה זמן לא הייתה שלישייה כזו בכדורגל הישראלי". מכבי חיפה החזיקה אמש 73% מהזמן בכדור, איימה על השער 22 פעמים והשיגה 11 קרנות. בכרמל מרוצים: "הקבוצה בכושר הטוב ביותר שלה בעשור האחרון".

מלבד השלישייה, גם חוסה רודריגס ורז מאיר זכו למחמאות. רודריגס תופקד כמגן ימני על מנת להעניק מנוחה למאיר ובישל לדין דוד. מאיר עלה מהספסל וכמגן שמאלי בישל לאצילי.

מכבי חיפה כבשה שני שערים ממצבים נייחים. התרגיל של מאמן השוערים, גיא וייזינגר בשער השלישי עבד נהדר ועבודתו באימונים נושאת פירות. חזיזה כבש בכדור חופשי נהדר וחגג עם עוזר המאמן, גיא צרפתי, שהיה אשף כדורים חופשיים בעצמו. לשניים קשר מיוחד ובאימונים הוא מתחרים ומאתגרים זה את זה.

חזיזה סיכם את המשחק: "היה משחק מאוד קשה עד השער הראשון, אחרי זה המשחק היה יותר משוחרר והגענו ליותר מצבים. זה מגרש מאוד קשה ואני חושב שהרבה קבוצות יתקשו בו. שמח לפתוח את השבוע עם ניצחון ועכשיו צריך לסיים את הקונפרנס ליג בצורה טובה".

על הלו"ז הצפוף: "בתחילת החודש הכינו אותו ללו"ז הזה, דואגים לנו עם כל נושא ההתאוששות. אתם רואים שאנחנו באים מפוקסים, לא עייפים ואין פציעות. אנחנו מחכים לנטע לביא, ריאן סטריין ואורי דהן. תקופה טובה ואני מקווה שזה ימשיך כך".

ברק בכר אמר בסיום: "היה חשוב להמשיך את המומנטום מהדרבי, באנו מוכנים התאוששנו לאחר שלושה ימים. הייתה גישה טובה של השחקנים מהרגע הראשון, למרות שלא היה קל ובעיקר במחצית הראשונה. אני שמח שעשינו את זה. צריך לסיים את הקונפרנס ליג בצורה טובה ומכובדת, לעשות תוצאה טובה ואז להתכונן לליגה".

בסיום הודו השחקנים ל-2,500 האוהדים שהגיע ותמכו בקבוצה, אך גם הם העידו שהיה מוזר ללא ה"גרעין הקשה" עם התופים והתפאורה. ארגוני האוהדים מחו על מחיר הכרטיסים ההתחלתי ולא נענו לפניית המועדון במוצ"ש לרכוש כרטיסים לאחר שהמחיר הופחת באופן משמעותי

אירוע חריג התרחש עם שריקת הסיום, אז פרץ לכר הדשא אוהד מכבי חיפה שביקש להצטלם עם בוגדן פלאניץ'. האוהד הגיע לבלם הסרבי, אך לפני שהספיק לצלם הוא נעצר ע"י המאבטחים. פלאניץ' ביקש מהם לאפשר לאוהד להצטלם עמו, אך הם הובילו את האוהד מחוץ לתחומי כר הדשא. הבלם לא היסס, הוריד את חולצתו ורץ 30 מטרים על מנת להעניק אותה לאוהד הנרגש. אוהדי שתי הקבוצות מחאו לו כפיים.