הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעקבות הביקורות: ברמן תעשה מבחן כושר לגברים

האיגוד הסכים לבקשת השופטת, והיא תיבחן על פי קריטריון הגברים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.12.21 - 07:48

בעקבות הביקורות על כך שספיר ברמן, שמנהלת משחקים בליגת גברים מקצוענית, תעבור את מבחן הכושר הקל יותר של הנשים, כפי שנודע לראשונה לערוץ הספורט, ברמן עצמה בנתה לאיגוד בבקשה לעבור את מבדק הכושר של הגברים, אותו היא תערוך היום.

המבחן ייערך היום (רביעי) וההחלטה המקורית שהתקבלה באה כאפליה מתקנת וסיוע גם לשופטת הבכירה השניה, מיתר שמש, שמנהלת כיום משחקים בליגה הלאומית. שופטים בסגל ביקרו את ההחלטה ואחד מהבכירים כינה אותה: "החלטה לא תקינה".

באיגוד בחרו שלא לפעול כמו באירופה, שם שופטות שמנהלות משחקים של גברים, עוברות מבחנים דומים לגברים ללא שום הנחות. מוכרת בעיקר סטפני פרפרט הצרפתיה הבינלאומית. בינתיים, ברמן לא שובצה למשחקי המחזור הקרוב בשתי הליגות המקצועניות.

בינתיים המשבץ הארצי הפתיע בשיבוץ השופטים למחזור הקרוב כשיואב מזרחי הוא הראשון משופטי הליגה הלאומית ששובץ למשחק במחזור ה-12 בליגה הבכירה. מזרחי שלא נחשב למועמד בכיר לעלות לסגל הבכיר ניהל משחק אחד בלבד בקריירה בליגת העל, במחזור הסיום העונה שעברה בין מכבי נתניה להפועל חיפה שהסתיים בניצחון היהלומים 2:0. השופט הצעיר ינהל בשבת את המשחק בין מ.ס. אשדוד להפועל ק"ש.

עוד שופט שיעשה היסטוריה אישית במחזור הקרוב הוא ניב שטייף, שלראשונה בקריירה שלו ינהל משחק של מכבי ת"א, הפעם מול הפועל חדרה. ארז פפיר ינהל את המשחק המרכזי בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים. איתן שמואלביץ' שובץ למשחק בשבת בין מכבי נתניה להפועל תל אביב, דוד פוקסמן ישפוט בטרנר במשחק בין הפועל ב"ש להפועל נוף הגליל. שניר לוי ינהל בטדי את המשחק בין הפועל ירושלים להפועל חיפה, ורועי ריינשרייבר ישפוט במשחק הפתיחה של המחזור בק"ש, שם תפגוש בני סכנין את מכבי פ"ת.