הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אסולין: "לא מעכל שלא אראה את הילדים"

חלוץ העבר ייכנס לכלא מעשיהו: "אין מקום למה שעשיתי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.12.21 - 08:20
תחילת כתבה

יום הדין הגיע: 11 חודשים אחרי שהורשע בסחר בסמים ב-30 מקרים באמצעות הטלגראס חלוץ העבר, ליאור אסולין נכנס הבוקר (רביעי) לכלא מעשיהו והחל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו - 19 חודשי מאסר בפועל.

בשעה 8:00 אחרי שנפרד מילדיו בני ה-13, 14 ו-15 וחצי אותם הוא מגדל בשנים האחרונות כמעט לבד, הגיע אסולין לכלא. במידה שישמור על התנהגות טובה, הוא יעמוד בפני קצינת מבחן ואם יביע חרטה וישתקם הוא עשוי לצאת לחופשי כבר בפברואר 2023.

"למרות שמה שעשיתי היה בטווח של שבועיים והחמירו איתי, אני יודע שאין לזה מקום ולא מתכחש לזה", אמר אסולין. "גם היום בו אני נפרד מהחופש שלי לתקופה אני לא מצליח לעכל שלא אראה את הילדים ואת אמא שלי. מקווה להיות חזק בשבילם וחולם על הרגע שאצא לחופשות. אני כבר שנים חי בסיוט ורק רוצה שזה ייגמר כמה שיותר מהר".

בניגוד לבתי סוהר אחרים, כלא מעשיהו נחשב לאחד מבתי הכלא היותר נוחים לאסיר בישראל רוב שעות היממה האסירים שאינם באגף הסגור, שוהים מחוץ לתאם ומשתתפים בפעילות חברתית ותרבותית, יוצאים לחופשות מסודרות וזוכים לביקורי משפחות. בין האסירים המפורסמים שהיו בכלא מעשיהו אפשר למצוא את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, נוחי דנקנר, הזמר קובי פרץ, שר הבריאות לשעבר, שלמה בנעיזרי, שר האנרגיה והתשתיות לשעבר גונן שגב ועוד.

בהחלטתו כתב שופט בית משפא השלום, שמאי בקר: "התנהלותו של אסולין רחוקה מגילוי אחריות כתפסיתו הסלחנית והמוטעית של שירות המבחן. אם להשתמש בעגת הכדורגלן נראה כי אסולין חלוץ מחונן וכשרוני הצליח להתל ולזרוע מבוכה בהגנת שירות המבחן ולהביאו לכלל שגגה. אסולין כלל לא עבר הליך שיקומי, מלבד פגישה אחת. את הכפפות שנזרקו לעברו הוא לא הרים ותחת זאת פרק כל עול, אם בפתיחת תיק פלילי חדש ואם בבדיקות לסמים".

בתחילת שנות ה-2000, ולמשך עשור, אסולין היה אחד החלוצים הכי טובים בישראל. הוא החל את הקריירה ב-1997 במכבי הרצליה וכבש עשרות שערים בקבוצה של אריאל שיימן ובקבוצות נוספות כמו מכבי פתח תקווה, בני סכנין, בית"ר ירושלים, בני יהודה, הפועל תל אביב, הפועל באר שבע, הפועל רמת גן, הפועל ראשון לציון, הפועל פתח תקווה, הפועל אשקלון, הפועל מרמורק והפועל נצרת עילית בשתי הליגות הבכירות. בשנים האחרונות הוא לבש את מדי מ.כ. חולון, הפועל לוד והפועל הוד השרון בליגות הנמוכות.