הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כשב"ש חגגה על ואן דייק: 5 שנים להיסטוריה בסנט מרי

ניית'ן רדמונד ובכר התעמתו, הבלם ההולנדי הגדול הודה "אני מרגיש חרא", ואלופת ישראל השאירה את סאות'המפטון בבית. חוזרים לרגע השיא של האדומים. צפו בתקציר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.21 - 11:27
תחילת כתבה

צפו בתקציר בראש העמוד

לפני חמש שנים בדיוק, ב-8.12.2016, נרשם אחד הרגעים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי, ובוודאי הגדול ביותר של הפועל באר שבע במפעלים האירופיים. החבורה של ברק בכר יצאה לסנט מרי, והדהימה את סאות'המפטון עם 1:1 שהעלה אותה לשלב הבא על חשבון האנגלים.

זה גם היה אחד הרגעים הזכורים ביותר של מאור בוזגלו, שבכלל חווה עונת שיא, ובאותו ערב נכנס להיסטוריה עם השער המכריע. על הבישול היה אחראי יובל שבתאי, שיחד עם אותו בוזגלו, היממו את הגנת סוטון ואת וירג'יל ואן דייק. כן כן, מי שהפך לימים לבלם הטוב בעולם, אלוף אירופה ואלוף אנגליה, ובאותם ימים שיחק אצל הקדושים.

ההולנדי היה מתוסכל מאוד בסיום המשחק ואמר לתקשורת המקומית: "אני מאוד מאוכזב. למען האמת, אני ממש מרגיש חרא. היינו צריכים לעשות הרבה יותר, בעיקר במחצית הראשונה. ידענו שהם יבואו לשחק ולא להסתגר. היינו חייבים לנצל את המצבים. בכל פעם שהם ייצרו מתפרצת זה היה די מסוכן".

 בתקשורת הבריטית סיקרו כמובן בהרחבה את ההתמודדות. בדיילי מייל נכתב: "שער של מאור בוזגלו שבר לסאות'המפטון את הלב". בהמשך גם צויין כי הסיום היה אכזרי מבחינת הקדושים "שספגו מהבעיטה היחידה של ב"ש למסגרת". והיה אפילו עימות בין ברק בכר למאמן מנגד, קלוד פאול, ושחקן סוטון ניית'ן ריידמונד, כאשר לטענת בכר האחרון צעק לו 'פאק אוף.

בוזגלו התייחס בחיוך לעימות ואמר: "אם ברק היה יכול להיכנס למשחק הוא היה נכנס באהבה, אבל אפשר לראות לפי הג'קט שלו, שזה החליפה של האיומים״.