הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הפועל ת"א אימפריה וצריכה להיאבק על האליפות מול חיפה ומכבי ת"א"

"לא הייתי מאשר שיהיה לרפואה חוזה מובטח לעונה וחצי"; "ההנהלה פיטרה את קלינגר, אני אקבע מהעונה הבאה"; "אני אקבע את הסגל בשנה הבאה". עומר בוקסנבוים, המנהל המקצועי החדש של האדומים בראיון ראשון ל"5 באוויר". צפו בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.21 - 16:03

דף חדש. עומר בוקנסבוים יתחיל בקיץ את עבודתו כמנהל המקצועי של קבוצת הבוגרים של הפועל ת"א. בראיון ראשון ל"5 באוויר", בוקסנבוים התייחס להשקפת העולם שלו וגם למעורבות שלו בפיטורי ניר קלינגר"

"הראש שלי הוא במחלקת הנוער כרגע", בוקסנבוים צינן את ההתלהבות, "כבר בשנה שעברה ההנהלה פנתה אליי כדי שאני אהיה המנהל המקצועי של הבוגרים. לא הרגשתי שזה נכון כרגע. אמרתי להנהלה שהשנה הזאת זו השנה האחרונה שלי במחלקת הנוער. לפני חודשיים סגרנו את זה שאני אהיה המנהל המקצועי של הבוגרים כי עכשיו אני מרגיש בשל ומוכן".

מה המעורבות שלך בעזיבת ניר קלינגר?
"הבעלים התקשרו אליי ואמרו לי שזה מעניין אותם שקובי רפואה יהיה המאמן במקום ניר קלינגר. לא נכנסתי לשיקולים של למה הם מחליפים את ניר. הם אמרו לי שהם הולכים להיפרד מניר קלינגר ודיברו איתי על האפשרות של המחליפים. אני כרגע לא קובע מה קורה בבוגרים של הפועל ת"א בגלל שאני עוסק במחלקת הנוער".

""ההנהלה ביקשה שאדבר עם קובי רפואה, כי זה המאמן אותו הם רוצים. הוא יגיע בחוזה לעוהנ וחצי, אם יגיע לפלייאוף עליון, הוא ימשיך גם בעונה הבאה. התרשמתי ממנו".

איך קלינגר קיבל את זה שמונית למנהל מקצועי?
"שלחתי לו בשעות הצהריים הודעה. זה בן אדם שבתור ילד גדלתי עליו. אמרתי לו תודה רבה על שיתוף הפעולה. צריך להבין שאני לא פיטרתי את ניר קלינגר. כשאפטר את המאמן, אז אעמוד מאחורי זה. בבוקר שאחרי בני יהודה דיברו איתי ואמרו לי שקיבלו החלטה, לא אני זה שקיבלתי את ההחלטה. זה לא המקום שלי כרגע".

אם קובי רפואה היה מוחתם מראש לשנה וחצי, היית מקבל את זה?
"לא הייתי מאשר את זה, וזה גם משהו שיש הבנה ביני לבין קובי רפואה וברוח טובה. אמרתי לבעלים שיעשו מה שנכון למועדון כדי שהקבוצה תצליח. היה לי חשוב מאוד להבהיר לקובי רפואה להסביר איך דברים יעבדו בשנה הבאה, הוא היה צריך לשמוע את זה כדי להבין לאן הוא מגיע, והוא הבין את זה".

אורי אוזן לדעתך בשל תפקיד, בהנחה שהיית זה שקובע עכשיו מי המאמן
"הוא ראוי לאמן בליגת העל בכל קבוצה ויכול לעשות את זה".

מי יקבל את ההחלטות כשאתה תהיה המנהל המקצועי?
"אני לא אתן לעצמי להיות בתפקיד שאני לא קובע בו ב-100%. בעוד חודשיים אני אתפנה לקבוצה הבוגרת ואכין את העונה הבאה".

מה תפקידך יהיה במחלקת הנוער?
"אני בקיץ אעזוב את מחלקת הנוער, אבל אני אביא מנהל מקצועי שינהל את מחלקת הנוער וימשיך את העבודה שעשינו עד כה. אני אעבוד בשיתוף פעולה עם המנהל המקצועי של מחלקת הנוער. המנהל המקצועי של הנוער יקבע כמו שאני קבעתי. אני אמנה אותו ואעבוד איתו בשיתוף פעולה".

מה תפקידך בחלון העברות הנוכחי?
"קובי רפואה יבחר את השחקנים בינואר, וישאלו אותי על אורך החוזה וכדומה, על דברים שישפיעו על עונה הבאה. כשאני אכנס לתפקיד, אני אקבע איזה שחקנים יגיעו ובאיזה אורך חוזה. בשנה הבאה אני זה שאקבע את הסגל. קובי רפואה יכול להביא שחקנים בלי אישור שלי, אבל הוא לא יחתים עכשיו שחקן בחוזה ל-3 שנים שאני לא רוצה. המנהל המקצועי דואג לטובת המערכת, המאמן דואג להצלחה הנוכחית. אם למשל יש שחקן שאנחנו נרצה לקדם כדי למכור אותו, המאמן יצטרך לדעת שהוא חלק מזה. תהיה מדיניות בשנה הבאה של קידום צעירים, וזה יהיה בשיתוף פעולה עם המאמן. השנה קובי רפואה יחליט".

אם קובי רפואה ירצה לשחק עם דני גרופר שמסיים חוזה, בעוד דורון ליידנר בהפועל ת"א לטווח הארוך. מה תעשו?
"זה תלוי בסיטואציה של הקבוצה בטבלה. ברור שההיגיון אומר לקדם נכסים שלך, אבל הכדורגל נורא נזיל - זה תלוי במצב בטבלה. אני אסתכל מה טוב עבור המועדון ואעשה את השיקולים לטובת המועדון".

"הפועל ת"א בשבילי זו אימפריה. בשבילי הפועל ת"א צריכה להתמודד על האליפות עם מכבי ת"א ומכבי חיפה. נכון, זה יהיה קשה, אבל בראייה שלי ובתפישה שלי - אני רואה איך אנחנו יכולים להגדיל את התקציב, לסדר את המועדון, שלא יהיה בוררות, שנשפר את התדמית של הקבוצה. אפשר למכור שחקנים לאירופה, יש דור צעיר מדהים, ואפשר בתוך שנתיים או שלוש - להתחרות מול חיפה ומכבי ת"א. זה יכול להישמע כמו אשליה, אבל בזה אני מאמין. אני שואף שבעוד 4-5 שנים האוהדים של הפועל ת"א יאהבו אותי ושאני אשאיר חותם במועדון. הלוואי שאני אצליח".

מה זה אומר מנהל מקצועי, מה אתה הולך לעשות?
"אני אעבור על כל החוזים שיש למועדון - השחקנים בקבוצה הבוגרת, המושאלים שלנו, שחקני מחלקת נוער. אני אעבור על כל השחקנים בקבוצה. אני אבדוק איזה צוות יהיה במועדון - מעבר למאמן, מי הצוות שיקיף את המאמן הראשי. צריך לחפש פרופיל של שחקנים זרים שמתאימים ומאיזה מדינות הן מתאימות".

איך הפועל ת"א תיראה בעונה הבאה - מה החזון שלך?
"מוקדם מדי להגיד. אני צריך לראות מי השחקנים שיהיו - מי יישאר ומי יעזוב. יש שחקנים במחלקת הנוער של הפועל ת"א ובקבוצת הנערים שראויים לשחק בקבוצה הבוגרת. הגאווה הכי גדולה שלי כמנהל מקצועי זה שיש הרבה שחקנים של הפועל ת"א בנבחרת הנוער ובנבחרת הנערים. משלושה שנתונים יש 14 שחקנים בנבחרת ישראל. יש כאן מחלקת נוער איכותית"