$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אפרוש בסיום העונה. הפספוס הכי גדול בקריירה? שעזבתי את באר שבע"

"רציתי מאוד להישאר, אבל הרגשתי שלא רוצים אותי"; "בקשר עם אלונה וברדה, הם אמרו שאקבל תפקיד מקצועי בעתיד"; "סירבתי להצעות מישראל, הייתי מוכן לשחק רק בב"ש". אובידיו הובאן מכריז שיתלה את הנעליים בקיץ, ולא שוכח את המקום שהכי אהב בקריירה

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  23.12.21 - 11:09

אם תשאלו את אוהדי הפועל באר שבע, כנראה שגם הם יגידו לכם שאחד מהזרים הכי אהובים ששיחקו בבירת הנגב הוא אובידיו הובאן. האופי הנוח, החיבור לאוהדים ויכולת השיא באליפויות, הפכו את הרומני לזר בלתי נשכח אצל הקהל האדום. אחרי שעזב, הקשר המשיך את הקריירה בקלוז' הרומנית והיה חלק בלתי נפרד מ-4 אליפויות ברצף, מה שהשלים עבורו 6 אליפויות ברציפות בקריירה. בראיון מיוחד לערוץ הספורט, הובאן נזכר בימיו בב"ש, מספר על הסיבות שהובילו לפרידה שהוא לא שוכח עד היום, וגם מודיע בפעם הראשונה: "אפרוש בסיום העונה".

"שיחקתי בהרבה מועדונים, אבל ב"ש זו הקבוצה הכי מיוחדת ששיחקתי בחיי", הובאן פתח את דבריו, "החיבור שלי אליה זה משהו אחר לגמרי. זה גם בגלל האנשים שהיו שם והעיר המיוחדת. זו הפעם הראשונה שזכיתי באליפות, ואני לא אוכל לשכוח את זה".

למה בעצם עזבת את הפועל ב"ש?
"מאוד התאכזבתי מזה, אם לומר את האמת, עזיבת ב"ש היא הפספוס הכי גדול בקריירה והלוואי והייתי נשאר".

"כשסיימתי את החוזה שלי, אמרו לי בב"ש שיש בעיה להשאיר אותי בגלל שיש מיסוי גבוה יותר אחרי כמות השנים שלי בישראל, וכן שיש מגבלת זרים ויותר מדי זרים חתומים בקבוצה. אמרו לי שרוצים אותי, אבל ביקשו ממני לחכות".

"אם לומר את האמת? לא הרגשתי שהם באמת רצו אותי, אבל נתתי להם זמן לטפל בזה כי הם ביקשו זמן. קיבלתי הצעות מהרבה קבוצות, אבל רציתי לתת זכות ראשונים לבאר שבע כי עשיתי שם דברים גדולים ואני אוהב את המועדון. אני חלק מהפועל ב"ש".

אלונה ברקת או אסי רחמים דיברו איתך באותה תקופה?
"כן, דיברו כל הזמן. אחרי שחיכיתי שבועות ודחיתי הצעות, ניגשתי אליהם וביקשתי תשובות. הם ביקשו שאחכה עוד יומיים ואתן עוד יומיים להם לסדר את זה. חיכיתי את היומיים האלה, אבל אף אחד לא דיבר איתי. הם אמרו שהם רוצים שאני אשאר, אבל לא חזרו אליי. ברגע שעברו היומיים, אמרתי שאני לא מחכה להם יותר וקיבלתי את ההצעה של קלוז'. אני איש של כבוד, וברגע שדוחים אותי שוב ושוב, אז המשכתי הלאה".

אתה בקשר עדיין עם אנשים מבאר שבע?
"כן, ברור. אני מדבר עם אליניב ברדה הרבה וגם עם אלונה ברקת. הם בקשר מצוין איתי וכל הזמן מדברים איתי על הקבוצה, ואפילו אמרו שמתישהו עוד אחזור למועדון. אני עוקב אחרי כל המשחקים. גם עם האוהדים אני בקשר, כל פעם כשאני מפרסם הודעה בפייסבוק או באינסטגרם, אני מקבל הודעות מהקהל שהקבוצה צריכה אותי ושאני חייב לחזור".

מה דעתך על הפועל באר שבע של היום?
"הם רוצים מאוד להצליח ועשו שינוי משמעותי, לא רק בסגל השחקנים. הם הבינו שכדי להצליח שוב צריך לבנות מערכת מסביב למועדון של צוות טוב, ואני חושב שעם אליניב יש צוות כזה כיום. אני חושב שהעתיד של ב"ש מצוין".

מי השחקן הכי טוב בהפועל ב"ש היום?
"לא בגלל שהוא חבר שלי, אבל מיגל ויטור. האופי שלו הוא מיוחד והיכולת שלו יוצאת דפן. הדברים האלה הופכים אותו למקצוען. הוא הבלם הטוב ביותר ששיחק בב"ש".

מה הפך את ב"ש של תקופתך לכל כך טובה?
"זו הייתה קבוצה כמו משפחה, כולם רצו לבוא לב"ש. כל שחקן שהגיע, הרגיש כאילו הגיע לפסגה של הקריירה שלו. כולם רצו להצליח וזה היה מדהים. הרגשנו שאנחנו יכולים לשחק מול כל קבוצה באירופה ולהתמודד מולה. לא פחדנו מאף אחד".

מה הרגע הכי משמח שהיה לך בתקופה בב"ש?
"האליפות הראשונה. זה היה משהו מדהים. לראות את הפנים של אוהד ב"ש שהיה חולה (בנצי בלומנפלד ז"ל), היה משהו שמילא לי את הנפש. לראות את החיוך שלו והאושר שגרמנו לו, שימח אותי מאוד".

ג'ון אוגו, חברך לקישור בב"ש, לא שיחק תקופה ארוכה כדורגל. הוא עוד יכול לחזור לשחק לדעתך?
"תשמע, בגילו, יהיה לו קשה מאוד לחזור. הלוואי והוא יצליח, אבל זה יהיה קשה".

ברק בכר עזב את ב"ש והיום מתחרה איתה על האליפות
"אני שמח בשבילו. הוא מאמן באמת מצוין שלימד אותי הרבה. הוא כל הזמן חושב ומנסה לחדש, שזה מה שהופך אותו למוצלח".

בן שהר, ששיחק איתך בב"ש, עכשיו לא מקבל ממש דקות אצל בכר
"גם בב"ש היו תקופות שהוא שיחק פחות, אבל ברק בכר מעריך אותו מאוד. הוא יכול לשחק בכל עמדות ההתקפה. בכר לא היה מביא את שהר לחיפה מבלי כוונה לתת לו לשחק. הוא המאמן שמכיר אותו הכי טוב".

אם היית מקבל הצעה מקבוצה אחרת בישראל, היית מוכן לשחק בה?
"קיבלתי הצעות מישראל מאז שעזבתי וסירבתי, והיו הצעות מצוינות. בישראל אני מוכן לשחק רק בהפועל ב"ש".

יש סיכוי שתחזור לשחק בהפועל ב"ש?
"נראה לי שאני אומר את זה בפעם הראשונה כי לא שיתפתי בזה, אבל בסוף העונה החלטתי לפרוש. זאת תהיה העונה האחרונה בקריירה. אני בן 38, כרגע אני מתמודד עם פציעה, ואני אחריה אפרוש".

ובתפקיד מקצועי, ב"ש זה משהו שכן רלוונטי?
"אני אשאר בכדורגל, זה אין בכלל ספק. גם אלונה וגם אליניב אמרו לי שיום יבוא ואחזור, אבל זה לא יקרה בשנים הקרובות. הילדים שלי עוד קטנים ואני רוצה להישאר ברומניה. בעתיד? ב"ש זה בהחלט אופציה טובה בשבילי".