$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרויקט הכדורגל החדש של אמיר כבירי

תביעת המיליונים של המפרקים עדיין באוויר, אבל הבעלים לשעבר של הפועל ת"א פתח דף חדש כספונסר הראשי של מוליכת הליגה הבוסנית, ז'רינסקי. התכניות הגדולות ("יש דיבורים על בניית אצטדיון"), והשאיפה של כבירי: "נשקיע כדי להצליח במסגרת אירופית". הסיפור המלא בפנים

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  30.12.21 - 17:38

תגיות: אמיר כבירי

אמיר כבירי עזב את הפועל ת"א בטונים צורמים. הקבוצה הלכה לפירוק והסיפורים על פסלים כפיקדון בבקרה התקציבית עדיין זכורים עד היום. אחרי תקופה כלכלית לא פשוטה, כבירי המשיך את עסקיו מעבר לים, כשלאחרונה, תופתעו לשמוע, הוא חזר כספונסר ראשי של קבוצת כדורגל. כבירי הפך לאחד מהתומכים המשמעותיים של ז'רינסקי מוסטר, מוליכת הליגה הבוסנית.

אז איך הקשר הזה נוצר? ננסה לעשות לכם סדר. כבירי הוא היו"ר של MT Abraham Group, חברה שפועלת באירופה ובאתר הרשמי שלה היא מעידה על "מומחיות בכל המרכיבים של הסקטור העסקי". נשיאת החברה היא תמר כבירי, אמיר הוא היו"ר ויצחק תמיר משמש כדירקטור בחברה שבסיסה, כך על פי האתר הרשמי, ברחוב בר כוכבא בבני ברק.

לאחרונה MT Abraham Group חתמה על עסקה גדולה בבוסניה עם ענקית האלומיניום המקומית במוסטר "Aluminij", ששימשה כספונסרית של של זרינסקי בשנים האחרונות. לחברה הזו יש קשרים לאחד המנהיגים הפוליטים הבכירים המייצגים את העם הקרואטי בבוסניה דראגן צ'וביץ'. "לצ'וביץ' (שהורשע בעבר בשימוש לרעה בכוחו וזוכה בבית המשפט. א.א), היה חלק גדול בכניסת החברה של אברהם גרופ וכבירי לבוסניה", העיד לערוץ הספורט העיתונאי, האריס מרקוביה מרשת N1 TV.

"התקציב של ז'רינסקי לפני כניסת אברהם גרופ היה השלישי בגודלו בבוסניה", מרקוניה הוסיף, "על פי גורמים לא רשמיים, התקציב עמד על 3 מיליון יורו, אלא שאז נכנס הסכם החסות הזה, שאמור להגדיל משמעותית את התקציב. על פי גורמים בז'רינסקי, מדובר בהסכם החסות הגדול ביותר בהיסטוריה של המועדון והוא יהיה בתוקף ל-5 שנים הקרובות - עד עונת 2025/2026".

על פי העיתונאי הבוסני, התכניות של קבוצת כבירי לז'רינסקי הן גדולות, ואפילו קצת מוכרות, אם עקבתם אחרי הפועל ת"א בתקופתו כבעלים: "בשלב ראשון רוצים להגיע לשלב הבתים של הקופרנס ליג. אף מועדון בבוסניה לא עשה את זה עד היום, וההרגשה היא שעם התמיכה הכלכלית, אפשר לעשות את זה. על פי אדם מתוך המועדון, לנותני החסות החדשים, יש שיחות על בניית אצטדיון חדש לקבוצה".

למי שהספיק לשכוח, לכבירי הייתה תכנית כזאת גם בהפועל ת"א, כשהכוונה הייתה במימון של חברה סינית, להקים אצטדיון למועדון בבת ים. "מלבד הכוונה לחזק את התשתיות, המאמן של ז'לינסקי העיד שנתנו לו אור ירוק להחתים 3-4 שחקנים חדשים משמעותיים בעקבות הסכם החסות", מרקוניה סיפר, "לאחרונה הוחתם איפרן הדזיץ', שזה שם גדול מאוד בבוסניה, וזו רק יריית הפתיחה של שחקני הרכש שיצטרפו בקרוב".

ומה כבירי מספר על כל זה? הוא נשמע מאוד נחוש, כך לפחות על פי הודעת המועדון. "ז'רינסקי היא אחת מהקבוצות הכי חשובות באיזור והמועדון המוביל בבוסניה", כבירי סיפר, "יש לז'רינסקי תכניות לשנים הקרובות ואנחנו רוצים להשקיע כספים כדי להגשים אותן. רק מאמץ משותף שלנו, של ההנהלה, של האוהדים והמאמנים יוכלו להגשים את החלומות של המועדון ולהצעיד אותה לגבהים חדשים בליגה המקומית וגם במסגרות האירופאיות".

גם בהודעת המועדון התגאו בשיתוף הפעולה עם החברה של כבירי: "אחריות חברתית וקהילתית הם אלו שמנחים את אברהם גרופ. התחברנו לערכי החברה, שהיוו תפקיד משמעותי בשיתוף הפעולה הזה. החברה שתתמוך בנו מאמינה שספורט הוא הדרך הטובה יותר לקדם הישגים ולגדל את כל הדור הצעיר".

כזכור, כבירי, נתבע על ידי המפרקים של הפועל ת"א, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב בסכום של כ-78 מיליון ש"ח, יחד עם גורמים נוספים שהיו מעורבים בניהול של הפועל ת"א באותו זמן (מני ויצמן, חיים רמון והבקרה התקציבית). עד עכשיו, אין אינדיקציה לכך שהתביעה נגדו הוסרה או שיש פשרה בנושא. כבירי גם נתבע ע"י גורמים חיצוניים להפועל ת"א על פעילות שקשורה לקבוצה, אך התביעה נסגרה בפשרה.

כעת, כבירי, שעל פי אנשים שמקורבים אליו העתיק את מרבית חייו לבוסניה, חוזר לכדורגל, בתקווה שאולי הפעם, זה יסתיים בצורה טובה.