הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פריג': "מחפש תמיכה מחו"ל לבניית איצטדיון בסכנין"

השר לשיתוף פעולה איזורי חשף וניבא: "מאמין שקבוצה ערבית תעלה לליגת העל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.01.22 - 20:42

השר לשיתוף פעולה איזורי, עיסאווי פריג' הוא חובב כדורגל מושבע ולפני שהפך לחבר כנסת שימש כבעלים של מ.ס כפר קאסם. בראיון מיוחד לערוץ הספורט הוא שם בצד את העשייה הפוליטית ומתחבר לאהבה האמיתית שלו: הכדורגל.
 
פריג' נשאל על סגירת איצטדיון דוחא וטענות הקהל על אי שוויון זכויות בתוך המגרשים: "זה מאוד כואב ועצוב, כדורגל בלי קהל לא שווה. אני עובד יחד עם אבו יונס, בכדי שהמגרש אכן יפתח. במשחק האחרון שהייתי בו בין מכבי חיפה לבני סכנין לראות את הקהל של סכנין ללא אמצעי עידוד ומנגד הקהל של מכבי חיפה עם אמצעי עידוד, זה כאב, צרם וזה לא טוב. קהל בא להנות ממשחקים".
 
השר התייחס לאירועי המשחק נגד בית"ר ירושלים והחקירה הפלילית שנפתחה נגד הנהלת בני סכנין בעקבותיהם: "נעשו טעויות ועבירות, צריך ללמוד מהטעויות האלו, אבל לא להעניש את הרוב. צריך לבדוק, ללמוד להבא איך להעניק חוויה ספורטיבית לקהל. במשחק האחרון בין מכבי חיפה למכבי ת"א היו 30 אלף צופים, איזו תפאורה, איזה כיף. זה מה שאנחנו צריכים לדחוף אליו, הכיף הזה צריך להיות בכל ישוב. טעויות? אנשים ישלמו, אבל הקהל צריך להמשיך להנות".

פריג' חושף לראשונה את כוונותיו לסייע בהקמת איצטדיון חדיש בסכנין: "אני עובד על איצטדיון חדש בסכנין במרץ רב, אני עובד על השגת תמיכות מחוץ למדינה וגם מהמדינה". מלבד סכנין, מתייחס השר לתופעה הכוללת של היעדר איצטדיונים ראויים לליגות הבכירות בישובי המגזר: "יש לנו גם ארבע קבוצות מהמגזר בליגה הלאומית: הפועל אום אל פאחם, מ.ס. כפר קאסם, אחי נצרת ובני ריינה. הגיע הזמן שהקבוצות האלה יפסיקו לשלם מאות אלפי שקלים על השכרת איצטדיונים ויתחילו לשחק בישובים שלהם. תארו לעצמכם ארבע נציגות בליגה השנייה וכל הארבע משחקות מחוץ לישובים שלהם. כפר קאסם משלמת בכל משחק בית עשרות אלפי שקלים על השכרת איצטדיון, כל הקהל צריך לעשות דרך ארוכה. זו סוגייה שצריכה להדאיג כל אחד, אני אעשה כל מה שביכולתי שהשנה שני מגרשים לפחות יאושרו. אני פועל יחד עם ראש עיריית אום אל פאחם ואנשי מקצוע על מנת לאשר תוך חודש את האיצטדיון. הקהל של אום אל פאחם יוסיף עוצמה וצבע לליגה ויהיה לתפארת וכבוד גם בליגת העל".

לסיום נשאל פריג' על סיכויה של מ.ס כפר קאסם לעשות היסטוריה ולהעפיל בסיום העונה לליגת העל: "אני הייתי הבעלים של הקבוצה, לפני שהלכתי לכנסת. זה בדם שלי, זאת קבוצת האם שלי וגדלתי על הקבוצה הזאת. אני רוצה להיות ריאלי ופונה גם לקהל של כפר קאסם, קבוצה בלי מגרש ביתי היא קבוצה נכה. לכפר קאסם אין מגרש ביתי, אני מאמין שלפחות קבוצה ערבית אחת תעלה העונה לליגת העל. הליגה תחרותית, שוויונית ומעניינת ואני עוקב אחריה".