הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכירת בית וגן והפיצוי למשה חוגג, גרסת בית"ר ירושלים

מי ישלם לבעלים ומה הקשר לפינוי המתחם? הפרטים בפנים

תומר לוי
תומר לוי  11.01.22 - 16:30

הצד שלה. בעקבות הפרסום ב"חדשות 13", בבית"ר ירושלים טוענים מנגד כי התמורה שיקבל הבעלים מחברת "הדס קפיטל", אינה קשורה למועדון ואין לה שום קשר לפינוי של מתחם האימונים של המועדון.

חוגג, כך נטען, היה מעוניין לרכוש את השטח מידיה של חברת "נאות בית וגן" הנשלטת על ידי מאיר פניג'ל ומאיר לוי עוד ב-2019. הוא נכנס למו"מ כאיש עסקים ולא כבעלים של המועדון שהמגרשים משמשים אותו.

בזמן שחוגג ניהל את המו"מ מול "נאות בית וגן", נכנסה לתמונה חברת "הדס קפיטול" שבבעלות היזמים הלל זוריבין ואשר סבג. על מנת שהבעלים הנוכחי של הקבוצה יזוז הצידה מהמגעים, הוגשה לו הצעה לפיצוי של ארבעה מיליון ש"ח ושלוש דירות מהמתחם החדש שיוקם במקום מגרש האימונים. לחוגג נאמר: "אם ההצעה מקובלת עליך, תיקח אותה ואנחנו נמשיך במו"מ מול 'נאות בית וגן'".

בסופו של דבר הגיעה חברת "הדס קפיטל" לסיכום על רכישת מתחם בית וגן תמורת סכום של כ-120 מיליון ש"ח. יש לציין כי שתי העסקאות, זו של קניית המתחם וזו של חוגג נעשו בשקיפות מלאה ובידיעתם של הנאמן יצחק יונגר והמנכ"ל מוני ברוש ולא היה ניסיון להסתיר את הפרטים, כך לפחות טוענים בבית"ר ירושלים.

במסגרת העסקה של "הדס קפיטל" הוצבו ע"י העירייה כמה תנאים שבלעדיהם היא לא תצא לפועל ואחד מהם הוא שלא ניתן לפנות את בית"ר ירושלים, על כל מחלקותיה, מהמתחם עד שימצאו להם מתחם חלופי.

בכל מקרה, הכוונה היא ש"הדס קפיטל" תבנה לבית"ר ירושלים מתחם אימונים חדש בעלות של שמונה מיליון ש"ח, כך שבמסגרת העסקה המועדון יקבל גם מתחם חדש וגם חוב על שימוש בבית וגן במשך 10 שנים על סך של כ-25 מיליון ש"ח יימחק.