הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: יובל אשכנזי חתם לעונה וחצי בנתניה

קשר הרכש: "בטוח שנגיע להישגים". אווירה קשה אחרי ההדחה מהגביע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.01.22 - 12:40

עכשיו זה רשמי: יובל אשכנזי הוא שחקנה החדש של מכבי נתניה. הקבוצה הודיעה היום (חמישי) על צירופו של הקשר ממכבי חיפה, שחתם לעונה וחצי באמצעות סוכנו בועז גורן, ונפרד אתמול מהירוקים.

אשכנזי יערוך היום אימון בכורה והגעתו לשינוי המערך באופן רשמי ל-4:3:3. עם חתימתו אמר: "אני שמח על החתימה במכבי נתניה ובטוח שיחד עם השחקנים הנהדרים שיש כאן והצוות המצוין נגיע להישגים".

מאמן מכבי חיפה, ברק בכר, נפרד מאשכנזי: "יובל הוא אחד השחקנים שמסמלים יותר מכל את השינוי של מכבי חיפה של השנים האחרונות. הגיע מלמטה, מליגה א' ועשה  את הדרך עד לטופ של הכדורגל. אישיות יוצאת דופן, שחקן מקצוען ברמות הכי גבוהות שאימנתי. גם כשהוא שיחק יותר וגם כשפחות, תמיד בא למחרת, בלי פרצופים ועשה את האימון הכי טוב ורצה תמיד ללמוד וזה לא מובן מאליו. למרות שהדברים השנה פחות הסתדרו, הוא תמיד היה אופטימי ותמיד היה חיובי. החלטנו שני הצדדים שעדיף לו ללכת לשחק, כי מגיע לו לשחק. אני מאחל לו הצלחה מכל הלב, כי הכי מגיע לו"

במקביל, אכזבה גדולה במכבי נתניה אחרי שפעם נוספת בשנים האחרונות היהלומים כשלו במשימה לעבור את הפועל ב"ש אמש במסגרת הגביע, והפסידו להם אחרי שכבר הובילו במהלך המשחק.

האווירה בחדר ההלבשה הייתה קשה. חלק מהשחקנים הצעירים ישבו עם הראש בין הידיים, כאשר המנוסים יותר ניסו להבין איך שגיב יחזקאל הצליח בדקה האחרונה של הארכה לנצח עבור ב"ש את המשחק. "זו נאיביות לספוג שער בדקה כזו אחרי מאמץ של 120 דקות" אמרו בנתניה. הבדלי הכושר נראו היטב לעין במחצית השנייה ובתוך הארכה כששחקני נתניה, בניגוד לשחקני היריבה, ישבו לא פעם על הדשא עם התכווצויות בשריר.

בחצי הכוס המלאה, נתניה הוכיחה שבמערך של ארבעה שחקני הגנה היא משחקת כדורגל שמח יותר והאוהדים ידעו להודות לשחקנים על משחק ההקרבה למרות ההפסד. בני לם הפתיע את רוני לוי לאחר שפתח במערך איתו לא שיחק במשחקים האחרונים, אבל מצד שני נתניה ספגה שערים קלים ולא מחויבים.

"זה רגע קשה, כי היינו קרובים ללכת לבעיטות הכרעה מ-11 מטרים" אמר אמיר ברקוביץ' שקיבל הזדמנות ופתח בהרכב, "לא הקבוצה הטובה ניצחה וכואב לי על הקהל שנתן הצגה אדירה והלך הביתה, כמונו, עצוב. נצטרך להרים את הראש ולהחזיר לקהל את החיוך במשחק הקרוב נגד בני סכנין".    

למרות ההפסד, רז שלמה, עדן קארצב ופארפה גויאגון זכו למחמאות. בקבוצה משוכנעים שהגעתם של בלם וחלוץ תסייע כדי לעמוד במטרה המוצהרת, סיום העונה באחד מששת המקומות הראשונים.