הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארנסט מאבוקה: "נפגעתי מאוד ממכבי חיפה"

הפרידה הקשה מהאלופה ("רציתי להישאר, התאכזבתי שלא האריכו לי את החוזה), הכושר הגופני ("ייקח לי זמן לחזור לעצמי") והתחנה הבאה בנוף הגליל ("זה אתגר ואני אוהב אתגרים"). המגן בראיון מיוחד

הדר יעקבי
הדר יעקבי  15.01.22 - 13:54

הוא היה אחד השחקנים הבולטים של מכבי חיפה בעשור האחרון, שיחק ארבע שנים במועדון הירוק ודווקא אחרי שלקח איתה אליפות מרגשת, הוחלט שלא לחדש איתו חוזה לעונה נוספת וארנסט מאבוקה מצא את עצמו מיוני האחרון ללא קבוצה. לאחר שהשחקן חתם על חוזה בנוף הגליל, היום (שבת) דיברנו איתו לקראת המשך העונה ומאבק ההישרדות של קבוצתו החדשה.

התאכזבת כשהחליטו לא לחדש איתך את החוזה במכבי חיפה?
"כן, אני יכול להגיד שכן. אני אוהב את מכבי חיפה, אני יודע שזה המועדון הכי גדול בישראל ומאוד רציתי להמשיך. זה פגע בי מאוד, וגרם לי להגיש רע".

מה איתך מאז?
"קיבלתי לא מעט הצעות אבל הן לא מצאו חן בעיניי והעדפתי לחכות עד שתבוא הצעה שארצה. כל הזמן הזה גם קיבלתי כמעט כל יום הודעות מאוהדי מכבי חיפה: 'תחזור', 'מתגעגעים', 'בהצלחה לאן שתלך'. אני מרגיש את האהבה מהאוהדים וזה עושה אותי שמח".

מקבוצה שרצה לאליפות אתה עובר עכשיו לקבוצה שנלחמת כדי להישאר בליגה.
"אני מבין שנוף הגליל זו קבוצה ברמה אחרת, אבל זה אתגר בשבילי ואני בן אדם שאוהב אתגרים. כשהגעתי למכבי חיפה האתגר היה לקחת אליפות, ובנוף הגליל הציעו לי את אותו אתגר, רק הפוך, להישאר בליגה, ואמרתי 'למה לא?'. אני אוהב את ישראל, המשפחה שלי אוהבת את ישראל, אז כשקיבלתי אפשרות לחזור לא היססתי".

איך אתה מרגיש מבחינת כושר גופני? בכל זאת, לא התאמנת עם קבוצה חצי שנה.
"עשיתי הרבה אימונים לבד עם מאמן כושר. נכון שזה אחרת, עדיף להתאמן עם קבוצה וייקח לי זמן לחזור לדינמיקה הקבוצתית אבל אני מאמין שיהיה בסדר, כי יש לי הרבה רצון ומוטיבציה להצליח".

איך תרגיש כשתשחק נגד מכבי חיפה?
"אני לא יודע, באמת. לא יודע איך זה יהיה. יהיה לי מאוד קשה כי מכבי חיפה בלב שלי, אבל זה כדורגל, חייבים לשחק נגדם ואני מקצוען. אני עכשיו בקבוצה אחרת ואני אתן כל מה שאני יכול כדי להיות הכי טוב שאני יכול".

אתה מתרגש לחזור לדשא אחרי כל כך הרבה זמן?
"מאוד. אני מאוד מתרגש לחזור למגרש ומחכה כבר לשחק עם הקבוצה".

אתה חושב שתשאר בנוף הגליל לאורך זמן כמו במכבי חיפה, או שאתה שואף לחזור לקבוצה גדולה?
"התוכניות כרגע הן להמשיך בנוף הגליל ולעזור להם להישאר בליגה. אני לא יודע מה יהיה בעתיד".