הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי שנתיים: יצחק אספה שוחרר מהכלא

כדורגלן מ.ס. אשדוד יצא מכלא חרמון, לאחר שהפרקליטות לא ערערה

תומר לוי
תומר לוי  16.01.22 - 13:12
אספה משתחרר
אספה משתחרר

תגיות: יצחק אספה

אחרי שנתיים, יצחק אספה יוצא לחופשי: כדורגלן מ.ס. אשדוד סיים הבוקר (ראשון) את מאסרו בכלא חרמון, שם ריצה את עונשו בעקבות דריסתו של ארי נשר ז"ל. זה קורה לאחר שבשבוע שעבר ועדת השחרורים החליטה על שחרורו המוקדם, ונוכח ההחלטת פרקליטות המדינה שלא לערער על כך - על אף החומרה הרבה שהתביעה רואה במעשיו.

"פרקליטות מחוז צפון (פלילי) החליטה שלא לעתור לביהמ"ש נגד החלטת ועדת השחרורים לשחרר שחרור מוקדם את האסיר יצחק אספה, שהורשע בהפקרתו של הנער ארי נשר ז"ל, לאחר שפגע בו עם רכבו בספטמבר 2018. זאת, בהיעדר עילה משפטית לעתירה כאמור ועל אף החומרה הרבה שהתביעה רואה במעשיו של אספה. הודעה על כך נמסרה להוריו של נשר ז"ל", נמסר בהודעה של הפרקליטות שהתפרסמה ביום חמישי.

"החלטת ועדת השחרורים נבחנה בקפידה ע"י פרקליטות מחוז צפון. לאחר ששמעה את עמדת הוריו של ארי נשר ז"ל ולאחר התייעצות עם הגורם המרכז נושא זה בפרקליטות המדינה, החליטה פרקליטת המחוז שלא ניתן לעתור נגד החלטת הוועדה".

אספה היה אחד הכשרונות הצעירים המבטיחים בכדורגל הישראלי, ושיחק במשך 4 שנים במ.ס אשדוד ורשם 38 הופעות בנבחרות הצעירות של ישראל, אך ב-2018, הגיע האירוע ששינה הכל. הכדורגלן נעצר לאחר שהואשם בנהיגה בשכרות, הפקרה ושיבוש מהלכי משפט לאחר שדרס את הנער ארי נשר, בנו של הבמאי אבי נשר, כאשר פגע בו עת חזר מבילוי בתל אביב, מה שהוביל להריגתו.

אספה הורשע בבית המשפט ונגזר עליו עונש של 4.5 שנים בבית הסוהר. לאחר מכן בית המשפט העליון קיצר את עונשו לשלוש שנים, וכעת כאמור הוא צפוי להשתחרר אחרי שנתיים.