הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי לאיגוד השופטים: "קיימו בדק בית"

אחרי האדום המפוקפק ששלף אביעד שילוח למתן חוזז במשחק מול הפועל ירושלים, הצהובים במכתב חריג לאיגוד השופטים: "לשילוח היסטוריית טעויות, הסיקו מסקנות ושפרו את השיפוט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.01.22 - 19:21

המשחק אתמול (שבת) של מכבי תל אביב מול הפועל ירושלים אמנם הסתיים בניצחון דרמטי של הצהובים, אך את החלטת שופט המשחק, אביעד שילוח, להרחיק את מתן חוזז עם שני צהובים לא מוצדקים, הם לא שכחו. בעקבות המקרה, הנהלת הקבוצה שלחה היום (ראשון) מכתב חריג לאיגוד השופטים, שבו הם הביעו את דעתם בנוגע לאירועי המשחק המשחק אתמול וגם לגבי אישור השער נגדם במשחק מול קרית שמונה.

המכתב נפתח עם גינוי לאלימות: "מכבי מגנה כל התנהגות או התבטאות אלימה, לרבות כנגד שופטים או מוסדות השיפוט של ההתאחדות לכדורגל. יחד עם זאת, אנו מצפים מאיגוד השופטים לבקר טעויות אלו של השופטים, לרבות בפומבי, ולהסיק מסקנות לאחר כל משחק בו נעשו טעויות שכאלו, לרבות ענישה מתאימה ההולמת את חומרת הטעויות ואת הנזק שהן עלולות היו לגרום למכבי ת"א".

לאחר מכן הצהובים התחילו עם אירועי המשחק בק"ש: "במשחק שמינית גביע המדינה נגד ק"ש אושר שער להפועל ק"ש לאחר שהקוון החליט באופן תמוה ומוזר שהכדור עבר במלוא היקפו את קו השער. כך קבע הקוון למרות שגם מצפייה במספר רב של שידורים חוזרים, עולה כי לא ניתן היה לקבוע זאת באופן ודאי מאף זווית, קל וחומר מהמיקום שבו עמד הקוון – כאשר בכל ההילוכים החוזרים רואים בבירור שהקוון אינו עומד בקו השער והכדור מוסתר ממנו. באופן תמוה עוד יותר, אירוע זה זכה לגיבוי מאיגוד השופטים".

לפיהם, הטעות במשחק מול הפועל ירושלים היא המשך ישיר למה שקרה בק"ש: "נדמה שההתייחסות למשחק בקרית שמונה ולטעויות בו היתה שטחית ולא מעמיקה, בלשון המעטה, והתוצאה לא איחרה לבוא: אמש במשחקה של מכבי ת"א נגד הפועל ירושלים אירע אירוע חמור אף יותר, על גבול הסהרורי. באירוע שארע אמש, שופט המשחק שלף כרטיס צהוב לשחקן מכבי תל אביב, מתן חוזז, לאחר ששחקן היריבה בעט בו (והיה אמור לקבל כרטיס צהוב שני)".

"איש מצוות השיפוט לא מצא לנכון להפנות את תשומת לב השופט הראשי לשגיאה קשה זו והכרטיס הצהוב נותר על כנו. אם בכך לא די, מספר דקות מאוחר יותר נשלף למתן חוזז כרטיס צהוב שני, שגם הוא לא היה מוצדק ולכל הפחות היה גבול. גם הפעם איש מצוות השיפוט לא התערב ולא הסב את תשומת לב השופט הראשי כי אין כל מקום להרחקה.

לסיכום הם טענו וביקשו: "כל גיבוי או ניסיון להסתיר או להתעלם מטעויות קשות כל כך רק יעצים את התופעה ויעניק לגיטימציה לשופטים להמשיך ולטעות מבלי לתת על כך את הדין וכאשר מי שנפגעים הם הקבוצות והשחקנים. לאור האמור, אנחנו מבקשים לקבל פירוט על הבדיקות שנעשו, הסקת מסקנות, עמדת איגוד השופטים, כיצד בכוונתכם לפעול שלא יקרו מקרים כאלה בעתיד וכיצד בכוונתכם להרתיע בפני השופטים. בנוסף, אנו מפצירים בכם לקיים בדק בית בהול הכולל בירור פנימי, הסקת מסקנות מעמיקה ותוכנית פעולה עתידית לשיפור רמת השופטים בישראל".