הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תירוש נגד מכבי ת"א: "גם הם לא במיטבם, שיעשו בדק בית אצלם"

צפו. יו"ר איגוד השופטים משיבה לטענות הצהובים על קיפוח: "זה היה מכתב בנוסח חצוף, שמעודד אנשים להשתלח בשיפוט". מחזיקת הגביע בתגובה: "ניסיון זול להתעלם מהמהות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.01.22 - 15:47

אחרי המכתב ששלחה מכבי תל אביב, איגוד השופטים לא מאחר להגיב: יו"ר האיגוד, רונית תירוש, התראיינה היום (שני) ל"5 באוויר" - והשיבה לטענות הקבוצה, שהתלוננה על קיפוח מצד השופטים במשחקיה האחרונים, בגביע המדינה נגד עירוני קרית שמונה, ובליגה בשבת נגד הפועל ירושלים.

"זה היה מכתב בנוסח מאוד חצוף", אמרה תירוש, "אני חושבת שהם הגזימו. זכותם להתלונן ולבקש הסברים. אנחנו משיבים לכל מכתב שיש, וגם אם אין - אנחנו מסבירים כל טעות שנעשית. לא הם יגידו לנו מה לעשות, בדק בית אנחנו עושים מדי מחזור ומדי משחק, אנחנו לא צריכים לקבל הנחיות כאלו מאף קבוצה. שהם יעשו בדק בית בעצמם, כל אחד יעשה בדק בית לעצמו - גם הם לא במיטבם".

"זהו מכתב שמעודד ציבור שלם להשתלח, ועובדה שהם השתלחו. וזה לא הופנה רק כלפי השופט, אלא גם כלפי רעייתו ולכן נכון שיגיש תלונה במשטרה ושהנושא ייחקר. מכתב שכזה נותן לאוהדים לגיטימציה לעשות את מה שהם עשו. (מתכוונת לאיומים כלפי אביעד שילוח, ששפט את המשחק בטדי) היום זה פוגע בנו ומחר זה יפגע בהם. אני חושבת שיש לנו אחריות אדירה כמי שנמצאים בעמדות משפיעות, לגבי איך שאנחנו מדברים, מתנסחים ומה אנחנו עושים. וכאן מכבי ת"א פישלה"

"בנאדם יכול לטעות. תודה לאל שהם באמת ניצחו, מי יודע מה היה קורה אם הם היו מפסידים? אני לא אומרת שזה בסדר להפסיד בגלל טעות שופט, אבל אף אחד לא עושה דווקא, אף אחד לא עושה בכוונה. שילוח לא ישפוט במחזור הבא. אנחנו עושים בדק בית בכל משחק, גם אם היו טעויות. אנחנו מסבירים את הדברים לציבור. אף אחד לא צריך להסביר לנו מה לעשות, בטח לא שרון תמם או אף אחד אחר. לפעמים צריך להסיט את האש מבעיות שיש בבית. והמבין יבין".

"לעולם תהיינה טעויות, כולנו בני אדם וזה יקרה. הכי חשוב הוא ששום דבר לא נעשה במזיד. שמכבי ת"א תפסיק לעשות לנו רשימת מכולת על מה צריך לשפר", כך סיכמה תירוש את דבריה.

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה: "איגוד השופטים בוחר לבקר את הביקורת במקום לבחון את המציאות ולענות לגופו  של עניין. בתקופה האחרונה נשברו שיאי הארועים ה״בעייתיים״ באיגוד. יושבת ראש שהתערבה בכתיבת דוח שופט, שוכחים דגלים של שופטים בבית, טעויות שיפוט רבות. אנו מצפים לבדיקות ולתשובות ענייניות. מכבי תל אביב גינתה ומגנה כל פעילות אלימה באשר היא, כפי שגם צויין במכתב, וכל ניסיון להפוך את מכבי כאחראית על התלהמות הינה ניסיון זול להתעלם ממהות המכתב והיה עדיף שלא יאמר״