הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שינוי מגמה: מאחורי המו"מ על החוזה החדש של ברק בכר במכבי חיפה

ההסכמה לא לכלול סעיף שחרור, הנכונות ההדדית להמשך הדרך, ההתערבות של שחר - וההצלחה הכבירה, ששינתה את התכניות במועדון. הסיפור המלא בפנים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.01.22 - 09:58

זו היתה בחירה כמעט מובנת מאליה, אבל הבוקר (שלישי) היא הפכה לרשמית: בהודעה קצרה, הודיעה מכבי חיפה על סיכום עם המאמן, ברק בכר, לשנתיים נוספות. בכר בן ה-42, שהחזיר את האליפות לכרמל אחרי עשור, ונראה כמי שבדרכו לאליפות שנייה ברציפות (וחמישית בקריירה), מצא בית בכרמל, וגם במועדון מבינים שזה האיש שלה לשנים הקרובות.

בדרך כלל, המגמה של מכבי חיפה לאורך שנים רבות הייתה לפתוח במו"מ עם המאמן לעונה הבאה, בסיום העונה הנוכחית או לקראת סיומה. כפי שקרה גם בעונה שעברה עם ברק בכר, אך ההצלחה הכבירה הביאה לשינוי המגמה ולהבטחת המשך עבודתו של המאמן כבר באמצע העונה.

מגמה נוספת שהשתנתה בעניין ברק בכר היא אורך החוזה: עד עכשיו, גם כשהחליטו להאריך חוזה, זה היה בדרך כלל לשנה אחת בלבד - אלא שההצלחה של ברק בכר בתפקיד גרמה למועדון שלא לקחת סיכונים, ולייצר קשר ארוך טווח עם המאמן.

ההחלטה שימשיך במועדון הגיעה מכיוונו של נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר שמעריך מאוד את ברק בכר על תרומתו למועדון והעובדה שהחזיר את הירוקים לאחר עשור להיות קבוצה שקוטפת תארים ומספקת רגעי נחת לקהל.

המו"מ בין מכבי חיפה לבכר התנהל בשבועות האחרונים, כאשר האבל הכבד על מותו של ישראל קז ז"ל הביא לעצירתו והוא נמשך לאחר מכן. מראש שני הצדדים הגיעו חיוביים מאוד למו"מ מתוך רצון להמשיך את עידן המאמן בכרמל והבנה שניתן לייצר שושלת של תארים.