הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד למכבי ת"א: השיפוט? הבעיה האחרונה של הכדורגל הישראלי

הסאגה נמשכת. אחרי המכתב החריף ששלחו הצהובים לאיגוד, השיב המנכ"ל יריב טפר לשרון תמם: "לא זכור לי שהתלוננת על שילוח בעונה שעברה. נמשיך לבדוק את עצמנו ללא הרף"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.22 - 15:16

סאגת איגוד השופטים ומכבי תל אביב מסרבת להירגע: אחרי המכתב החריף ששלחה שלשום (ראשון) הקבוצה לאיגוד השופטים, בו טענה לקיפוח בשני משחקיה האחרונים (נגד קרית שמונה בגביע והפועל ירושלים בליגה), והתגובה של היו"ר רונית תירוש, היום החליט האיגוד להשיב רשמית לטענות במכתב משלהם, שנשלח להנהלת הצהובים.

במכתב, עליו חתום מנכ"ל האיגוד יריב טפר, נכתב בין היתר: "שמחתי על בחירתך לפתוח מכתבך אלי באמירה ברורה כי מכבי תל אביב מגנה כל התנהגות או התבטאות אלימה, לרבות כנגד השופטים או מוסדות השיפוט של ההתאחדות לכדורגל, גם אם הדבר נעשה באיחור וגם אם ברור שהקבוצה הייתה יכולה לעשות הרבה יותר כדי למנוע מאביעד שילוח ובני משפחתו את החרפות, הגידופים והאיומים שהיו מנת חלקם 24 שעות לאחר המשחק".

"השופט אביעד שילוח ביצע טעות משמעותית בשליפת הכרטיס הצהוב הראשון למתן חוזז, כי השחקן לא ביצע עבירה. הכרטיס הצהוב השני, ולאחריו האדום, היה מוצדק, שכן השחקן ביצע עבירה. ברור שאם לא היה נשלף הצהוב הראשון בטעות, חוזז ומכבי תל אביב לא היו נפגעים בעקבות העבירה לאחר מכן. איגוד השופטים מצפה מהצוות שמנהל משחק להימנע מטעויות כאלה ופועל כל הזמן לטובת הכשרה מירבית. השופטים הם בני אדם בשר ודם, טעויות לעולם ימשיכו להיות חלק מהמשחק".

"אני יכול להעיד כי הטענה שלך בדבר 'התייחסות שטחית ולא מעמיקה', רחוקה מרחק שמיים וארץ מהדרך בה אנו פועלים. אחריות, מקצועיות, ענייניות, ביקורת עצמית, למידה, הפקת לקחים, היוועצות בגורמי מקצוע בכירים מעבר לים ולא פעם גם ענישה, הם לחם חוקו של איגוד השופטים".

"מכתבך אלי מנסה לקבוע שוב כי במשחק הגביע של מכבי תל אביב בקריית שמונה היו טעויות לרעת קבוצתך. בהמשך ציינת כי את מצפה לקבל הבהרות ביחס לאירועים שבמחלוקת. ובכן, בשיחת הטלפון שקיימת איתי ביוזמך יום למחרת המשחק, הסברתי לך באופן הברור ביותר כי לא היו טעויות. לא באישור השער השני לזכות קריית שמונה, גם לא בהחלטה לשחק לנבדל באחת מהתקפות קבוצתך. בשיחתנו אף הפצרתי בך להציג בפניי ראייה שיכולה לתמוך בטענתך, ואת בהגינותך הודית שאין לך ו/או למי במועדון כל ראייה כזאת".

"הטענה לגבי מיקום עוזר השופט באירוע משקפת חוסר הבנה מקצועית. מדובר במהלך התקפי דינמי ולא בכדור קרן או בעיטה חופשית, ולכן לא ניתן לצפות מעוזר השופט להיות על קו הרוחב בנקודת הקרן בעת ההתרחשות. צוות השיפוט במגרש מחויב לקבל החלטות רק על פי מה שהוא רואה ובזמן אמת, ולא על פי השערות".

"את כל אלו הסברתי לך בשיחת טלפוו שנמשכה לא פחות מ-25 דקות, באופן המעמיק ביותר. שיתפתי אותך בכל הנסיבות, בכל הניתוחים שערכנו ועדיין בחרת לקבוע כי הבדיקה הייתה שטחית ולא מעמיקה. הבהרתי לך שאני באופן אישי ואנו כארגון זמינים בכל עת לכל שאלה ו/או הבהרה מקצועית, והזמנתי אותך ואת המועדון, לפנות אלינו בכל עת שאת סבורה שהחלטות השיפוט היו לרעת קבוצתך".

"בכנות, לכדורגל שלנו יש בעיות, איגוד השופטים הוא האחרונה שבהן. השופטים הישראלים ואיגוד השופטים זוכים להערכה גדולה מצד כל גורמי המקצוע המובילים בעולם. אני מודה כי לא הצלחתי לאתר במשרדי פניות קודמות שלך אלי כאשר בוצעו טעויות במשחקים של קבוצות אחרות. אגב, גם לא הצלחתי לאתר מכתב חתום על ידך לאחר משחק בו קבוצתך נהנת מטעות שיפוט, ואודה כי היו גם כאלה. זכותך המלאה, חובתך אף, לפנות אלי בכל פעם שתחשבי כי בוצעה טעות שיפוט במשחק של קבוצתך".

"אמות המידה והמקצועיות שמנחיל איגוד השופטים לשופטים ולשופטות במסגרתו יוסיפו להיות הגבוהים ביותר והראויים ביותר על פי כל פרמטר. ועדיין, אין בהם כדי להבטיח אפס טעויות. בדיוק כמו שמכבי תל אביב מתהדרת ומחנכת לאמות מידה ומקצועיות גבוהות, אבל יודעת שאין בהן כדי להבטיח שלמות".

"נמשיך לבקר את עצמנו, לנתח, להשתפר, להתקדם, להתמקצע, להצטיין, לוודא כי במערכת נמצאים מי שראויים וראויות להיות בה, להסיק מסקנות ולבחון את עצמנו בכל רגע. כפי שמצופה מאיתנו לבצע כל דבר כדי להשתפר מדי שבוע, כך מצופה מהמועדונים ובעיקר מהבכירים, להילחם בתופעה הפסולה של שיח אלים כנגד השופטים ולכבד את מעמדם".