הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התכנית של בכר: צ'יבוטה, סייף ועוד

אחרי ההודעה על הארכת החוזה עד 2024, מאמן מכבי חיפה כבר חושב על חיזוק הסגל לעונה הבאה. סיכוי גבוה יותר שחלוץ לודוגורץ יצטרף בקיץ והקיצוני של אשדוד יגיע בחינם. ומה לגבי דוניו?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  19.01.22 - 11:20

מכבי חיפה הודיעה אמש (שלישי) על סיכום עם ברק בכר עד סוף עונת 2024, בעוד הקבוצה נמצאת בעיצומו של מאבק על אליפות שנייה, המנהל המקצועי, גל אלברמן, מחלקת הסקאוטינג בשיתוף עם הצוות המקצועי מכינים תכניות עבודה לעונה הבאה.

בראש רשימת הרכש עומד חלוצה של לודוגורץ, מאוויס צ'יבוטה שבמכבי חיפה מאוד רוצים לראות אותו מצטרף, אך עלויותיו הגבוהות מונעות את צירופו באופן מיידי. במועדון לא סתמו את הגולל בנוגע לסיכויו לחתום עוד בינואר, אך כרגע הסיכוי שיגיע בקיץ גבוה יותר.

הקיצוני של מ.ס. אשדוד, קני סייף נמצא גם הוא ברשימת הרכש ובקיץ יהפוך לשחקן חופשי לאחר שיסיים את חוזהו באנדרלכט הבלגית ממנה הושאל לאשדוד. הוא צפוי להצטרף בקיץ ללא תמורה.

במכבי חיפה רוצים לשמור על השלד הקיים שמביא להצלחות, מלבד חוסה רודריגס וג'וש כהן לכל השחקנים המשמעותיים יש חוזים ארוכי טווח. רודריגס קרוב להגיע למספר ההופעות הדרושות לשם הפעלת האופציה אוטומטית ואילו עם כהן יש מו"מ חיובי מאוד והוא צפוי להמשיך.

בעוד בוגדן פלאניץ' וצ'ארון שרי ימשיכו, ריאן סטריין וגודסוואי דוניו תחת זכוכית מגדלת ויצטרכו להצדיק את הישארותם עד תום העונה. חוזהו של דוניו יסתיים, אך לירוקים ישנה אופציה על החלוץ הגנאי. בצוות המקצועי מעריכים את ההשקעה שלו והיכולת לעלות מהספסל כפי שעשה נגד מכבי ת"א והוביל לשינוי, אך אם לא ינפק מספרים, חלוץ זר עשוי להגיע על חשבונו.

בגזרת סטריין ישנה סבלנות, שכן מדובר בעונתו הראשונה בישראל. הירוקים שילמו 300 אלף אירו בעבור קנייתו, אך במידה ולא יתאושש מהפציעות ויתפוס מקום של קבע בהרכב, לא מן הנמנע כי בקיץ יגיע מגן זר.

במכבי חיפה נמצאים במעקב אחר כארם ג'אבר ממכבי נתניה וכן זוהר זסנו ממ.ס. אשדוד. שני המגנים הצעירים הם אופציה כרגע, בעוד רז מאיר יישאר, אך העדפה היא למגן בכיר.

בנוסף, בכרמל עוקבים אחר השיקום של טאלב טוואטחה, כאשר נפצע דווקא כשחזר לעניינים. למגן חוזה לעונה נוספת וההחלטה בעניינו תתקבל לאחר שיחלים מפציעה. סאן מנחם ימשיך להיות המגן הבכיר.

בקרב הישראלים יש שניים שפוזלים לאירופה, דולב חזיזה ומוחמד אבו פאני שמציגים יכולת נהדרת. לשניהם אין סעיף יציאה וקבוצות שיחשקו בהם יצטרכו להיכנס למו"מ עם הירוקים. בחיפה יצרפו אלטרנטיבות בהתאם לכך.

רועי משפתי שחתם הקיץ לעונה עם אופציה צפוי להמשיך בכרמל וישנה שביעות רצון גדולה מאוד מיכולתו. בן שהר מחזיק בחוזה לעונה נוספת ולמרות שלא מרבה לשחק, ההחלטה בידיו אם לעזוב בקיץ.

ומה בעניין המושאלים? סתיו נחמני ונהוראי יפרח יפתחו את העונה הבאה עם הירוקים, בנוגע ליתר כרגע אין החלטה. בין המושאלים נמצאים גם סאקו טורה ודויד אקווה, אך ההחלטה בנוגע לעתידם טרם התקבלה.