הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בני ערובה: חוגג מוביל את בית"ר לקריסה

בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום: ההתעקשות של משה חוגג לקבל הון על הקבוצה עלולה להתברר כמכת מוות למועדון. בית"ר י-ם מבריחה רוכשים ובדרך הבטוחה לליגה לאומית. אוהד מתגעגע לעבר ומודאג מההמשך. דעה

יעקב סלע  21.01.22 - 16:00

בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג מתעקש לקבל לא פחות מ-4 מיליון דולר תמורת הקבוצה שנמצאת באחת התקופות הקשות ביותר בחייה. ההתעקשות הזאת עלולה להתברר כמכת מוות למועדון, ובסבירות כמעט ודאית תבטיח את ירידתו ללאומית בסיום העונה.

בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום: זה אולי נשמע דרמטי, אבל זו המציאות של המועדון האהוב שלנו העונה. ההסתבכות החמורה של משה חוגג, הבעלים, שחשוד במעשים פליליים חמורים הביאה את הקבוצה ואת מאות אלפי אוהדיה ממש פסע מהתהום. עם יכולת מקצועית של קבוצת תחתית חסרת מעוף ואמונה – 3 ניצחונות בלבד ב-18 מחזורים (עם כל הכבוד לניצחון הטכני ב-1:1 בדרבי) ועם עתיד כלכלי לוט בערפל כאשר יש צפי למכירתם של שניים או שלושה משחקני הקבוצה שעוד אפשר לקבל תמורתם כמה ג'ובות – המשך העונה הקטסטרופלית הזאת צפוי רק להחמיר.

בתוך המצב העגום הזה, שגם זקני היציע מתקשים לזכור מתי היה כדוגמתו העונה, יש אדם אחד שעוד יכול לתרום משהו להצלת הקבוצה. אני כמובן לא מדבר על אותו סטפן מלול שמצטרף לרשימה הארוכה של "בעלים פוטנציאליים הזויים" שעולה על גדותיה בבית"ר, אלא למי שבמו ידיו ומעשיו הביא אותנו לחזות בבית"ר הכנועה, המבוישת והכבויה ביותר שהכרתי מימיי: מר משה חוגג, בכבודו ובעצמו.

משה היקר, אתה יודע יותר מכולם יודע כמה גיבוי קיבלת מאיתנו, הרוב המוחלט והכבר לא-כל-כך דומם של אוהדי בית"ר. היינו איתך כשטענת שבשם הערך של "ואהבת לרעך כמוך" יצאת נגד קריאות גזעניות. גיבינו אותך אפילו לאחר שהתברר שמכרת את הקבוצה לשייח' מפוקפק כי חשבנו שטעויות יכולות לקרות והתייצבנו לימינך גם כשחווינו אלימות בתמורה לתמיכתנו בך.

ועכשיו, אנחנו מבקשים ממך דבר אחד בלבד בתמורה לגב שהענקנו לך מהרגע שדרכו רגליך בבית וגן: שחרר. שחרר אותנו, משה. הנח לנו לנפשנו, תן לנו להמשיך מכאן לבד. הדרישה שלך לקבל לא פחות מ-4 מיליון דולר תמורת העברת הבעלות במועדון, הייתה יכולה להיחשב הגיונית במצב דברים רגיל. אתה השקעת כמעט פי 2 מזה כשרכשת את הקבוצה, ועוד כמה מיליונים בהלוואות בעלים.

אבל מה לעשות, משה, שאנחנו לא במצב דברים רגיל. אתה הסתבכת בפלילים. מטבע הדברים, בית"ר לא מעניינת אותך במיוחד בזמן כזה. כל טיפת זמן וכל שקל שנותר פנוי בחשבונך יוקדש מעכשיו לשרידותך ולטובת משפחתך. זה מובן והגיוני. אני מאחל לך שאם אתה אכן זכאי, תוכיח את זה במהרה ותצא לדרך אחרת. אבל עד שזה יקרה, אתה חייב לשחרר אותנו. כיום אנחנו בני הערובה שלך, תלויים לחלוטין בחסדיך ובדרישה שכפי שמתברר אין לה כל אחיזה במציאות לקבל תמורה עבור הבעלות במועדון.

לאורך כל הדרך, האמנו לך ובכנות כוונותיך. לא התרגשנו כשאמרו שאתה בכלל אוהד הפועל ב"ש. נשארנו איתך גם כשהתרבו התביעות והדיווחים על הונאות משקיעים. הלכנו יחד איתך, גם כשהיה נראה לנו שהמטרה נכונה אבל הדרך עקומה. עכשיו הגיע תורך לגמול לנו. שחרר אותנו, משה. אחרת, ירידת ליגה בתום העונה הנוכחית תהיה הבעיה הכי קטנה של מה שפעם עוד נחשב למועדון פאר.

יעקב סלע הוא בעלים של משרד יח"צ בתחום המשפט, ואוהד של בית"ר ירושלים