הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"המצב בארגנטינה קשה. רוצה לשוב לישראל, אך לא נותנים לי"

משחק כדורגל חובבני, עוקב אחרי בני יהודה ומתקשה לפתור את הבירוקרטיה. פדרו גלבאן, הכובש הזר המצטיין בתולדות ליגת העל, לא מוצא את עצמו במולדתו - ולא יכול לחזור לארץ. ראיון

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  21.01.22 - 14:15

תגיות: פדרו גלבאן

נדמה שלכולם הוא נכנס ללב: פדרו גלבאן נרשם בספרי ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי ככובש הזר הגדול בכל הזמנים, אבל מעבר לזה - אי אפשר שלא היה להתאהב בכדורגלן הארגנטינאי המבריק. השערים, המהלכים, הדריבלים והבעיטה האדירה - כולם נחקקו בזיכרון של אוהדי בני יהודה וגם של יתר הקבוצות במדיהן ומולן שיחק. עכשיו, הוא מדבר בראיון מיוחד לערוץ הספורט - על האפשרות לחזור לישראל, על קאמבק אפשרי לכדורגל בגיל 36, וגם על הזכרונות משכונת התקווה.

"אני בסדר, המשפחה בסדר, אנחנו גרים 300 ק"מ מבואנוס איירס", סיפר פדרו גלבאן בשיחה עם ערוץ הספורט. "אני משחק כדורגל כתחביב, ובשאר הזמן עושה קצת עסקים. הימים לא פשוטים עבורי, השנתיים האחרונות היו קשוחות. היה קשה לילדים להתאקלם, לקח לנו זמן רב מצוא את עצמינו כאן".
 
"הילדים אוהבים מאוד את ישראל, וגם האישה מרגישה כך", המשיך הזר שמזוהה עם בני יהודה. "הם מתגעגעים, גם לישראל וגם לכדורגל בישראל. במצב בארגנטינה קשה. המצב הכלכלי של כולם לא טוב, הממשלה לא עוזרת ועושה המון טעויות, הכל כל כך יקר. קשה לאנשים לחיות כאן".

על חזרה אפשרית לישראל אמר גלבאן: "כשיצאנו מישראל, בהגירה אמרו לנו שלא נוכל לחזור לארץ בחיים. באותו הרגע הבנתי שאנשים יצטרכו לעבוד קשה במיוחד כדי שאני אכנס חזרה לישראל. זה בעיה. בעיית ההגירה עדיין לא נפתרה, אבל אני נותן לזה צ'אנס. חזרה לארץ מצריכה המון עבודה, אנשים צריכים יצטרכו לשלם דמי אמינות. זה בלאגן, אבל אני עדיין חולם על זה. לא אגיד שלא אחזור, נבר סיי נבר".

"סופי וקלרה (בנותיו) בנות 12, הן נולדו וגדלו בארץ", המשיך. "בכלל, יש לי המון חברים בישראל, 70% מהקריירה שלי הייתה בישראל - כך שאני חייב להגיד תודה. המשפחה שלי ואני תמיד נזכור אתכם, תמיד תהיו בלב שלנו".

גלבאן נשאל האם הוא מרגיש שקאמבק לכדורגל אפשרי: "ברור שאני עוד יכול לשחק, ובכל הליגות. אני משחק בצורה טובה. יש כאלה שאומרים שגיל 36 זה זקן, אבל אני מרגיש טוב. אני עוקב אחרי בני יהודה, זאת הפעם השנייה שהם ירדו ליגה אחרי שאני עזבתי. יש לי חברים שם, כפיר אדרי חבר טוב שלי. אני רוצה את הכי טוב לבני יהודה, מקווה שתשוב לליגת העל".
 
גלבאן נשאל האם חזרה אפשרית לבני יהודה על הפרק וענה: "אם בני יהודה תרצה שאבוא לעבוד שם, ארצה לסגור מעגל יום אחד. היו לי בעבר חילוקי דעות עם ברק אברמוב, אבל אני מכבד אותו מאוד. המועדון גדול מהכל. המעריצים אהבו אותי מאוד, יש לי יותר מדי זכרונות יפים משם. אירופה, גביע. הקהל אוהב אותי, הם עדיין מסמסים לי ביום ההולדת".