הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנכ״ל נוף הגליל לשניר לוי: "ליאני מושחת"

צפו בפנדל שלא נשרק לזכות הצפוניים. השופט יגיש נגד ברעם תביעת דיבה

הדר יעקבי ומוטי פשכצקי  22.01.22 - 18:30

הפועל חיפה שבה היום (שבת) למסלול הניצחונות. החבורה של אלישע לוי השיגה 0:1 קטן וחשוב על חשבון הפועל נוף הגליל, שמצידה רשמה משחק 11 ברצף ללא ניצחון. רגע לפני השריקה, עמוק בתוך תוספת הזמן היה רגע מעורר מחלוקת. זה קרה כשגיא משפתי ספק הכשיל את לביא שוקרון בתוך הרחבה, אך לאחר בדיקת ה-VAR, הוחלט שלא להעניק פנדל.

בעקבות כך, מנכ"ל נוף הגליל, גיל ברעם, הגיב בתקיפות ואמר לשופט הראשי שניר לוי: ״בשבוע שעבר ליאני היה שופט רביעי בבלומפילד ואמר לספסל שלנו שהוא מת לשפוט אותנו במשחק הבא, 'איך שאתם עולים למגרש אני שולף אדום', הוא אמר לנו. והיום השופט לא מוסיף מספיק זמן וליאני גם לא אומר לו לבוא ל-VAR כשהיה 100% פנדל. שופט מושחת!״.

חשוב לציין, שבשבוע שעבר, לאחר המשחק נגד הפועל תל אביב, גיל ברעם כבר התלונן על ליאני, זאת לאחר ששלח מכתב לאיגוד השופטים בטענות נגדו ונגד שלומי בן אברהם.

בעקבות ההתבטאות של גיל ברעם, השופט לירן ליאני החליט להגיש תביעה דיבה נגד יו"ר הפועל נוף הגליל. ליאני הכחיש בפני ראשי האיגוד את הטענות של ברעם וציין כשהיה שופט רביעי במחזור הקודם אמר לספסל נוף הגליל שאם הוא היה השופט המרכזי היה מרחיק באדום על ההתנהגות בספסל במשחק הקודם ולא מה שנטען שאמר.

בעקבות המקרה, איגוד השופטים שלח תגובה רשמית: ״אובדן העשתונות של גיל ברעם וההאשמות החמורות שלו, כולן בחזקת דיבה, יובילו להגשת תלונה לתובע ההתאחדות וכמו כן תיבחן תביעה לשון הרע. צר לנו על הדרך שבחר, על טענות הסרק חסרות השחר, על שדמיין ככל הנראה חשש מצד האיגוד להתעמת עם כל מי שיעז להטיל דופי ביושרה ובמקצועיות שלנו. השיח המתלהם, הפוגעני והקיצוני בו בוחר בעל תפקיד בכיר, מבלי שיש לו כל הצדקה לכך (קשה כלל לחשוב מה יכול להצדיק שיח כזה), הוא חלק מהתלהמות שמאיימת להפוך את העונה הזאת להרת אסון״.

 שי ברדה אמר בסיום: "אחרי משחק רווי אירועים ובדקות הסיום החלטה גורלית: יש שיפוט ומערכת שיפוט אני לא נכנס לשיקולים שלהם. לא ראיתי את ההילוך החוזר לראות אם היה או לא, אבל אם יש ואר והחליטו שלא אחרי שהסתכלו, אז בסדר גמור. לא חושב שצריכים לחלק נקודות על החזקת כדור אבל זה היה כל כך לא אפקטיבי או חכם, החזקנו את הכדור ללא מסירת מפתח, הכל היה לרוחב".

"ברגע שאתה לא מגיע למצבים כמעט מול היריבה אז זה לא רלוונטי. יש עוד עבודה ונתקן את זה. אתגר לא פשוט לבוא לכאן, זה קשה. ברגע שמחליפים שיטה ודרך אז יהיה קשה, אני חדור מוטיבציה ואעשה הכל שנביא נקודות. שיחקנו עם שחקנים התקפיים אבל לא משחק התקפי, אני לוקח אחריות עליי. צריך לראות מה לעשות מול הגנה צפופה. נשפר את זה".

אלישע לוי: "הרבה זמן לא ניצחנו אז מן הסתם יש לחץ מאוד גדול ורעשי רקע רבים. היום הקבוצה ששיחקה טוב יותר ניצחה. זה לא כדורגל כמו שאנחנו מצפים עדיין אך עם כל הנסיבות שיחקנו נכון חצי ראשון. בשני היינו פיזיים ודאגנו שלא יהיו בעיות ליד השער שלנו, אלו מהמשחקים שצריך לדעת לסבול בדקות הסיום ולנצח".