הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדרך לשביתה? שחקני בית"ר הכריזו על סכסוך עבודה

החרפה ביחסים: השחקנים הוציאו מכתב רשמי באמצעות ההסתדרות בו הם מתכוונים לשבות אם המצב לא ישתנה עד ה-9.2. הטענות הן לפגיעה בשכר, קיצוצים ופיטורים ללא מו"מ וללא הסכמה

תומר לוי
תומר לוי  25.01.22 - 12:29

המצב בבית"ר ירושלים הולך ומחריף. שחקני הקבוצה, בתמיכת ההסדרות, הכריזו היום (שלישי) על סכסוך עבודה ומאיימים בשביתה בעקבות הבקשה לקצץ משמעותית משכרם ופגיעה בתנאים.

במכתב שנשלח לעו"ד רבקה ורבנר, המומנה הראשית על יחסי עבודה במשרד התמ"ת, נכתב כי אם עד ה-9.2 לא יוסדר מצבם הכספי, השחקנים יכריזו על שביתה כללית, כשלב השני של סכסוך העבודה.

בעקבות הבקשה של המועדון להפחית משכרם, טוענים השחקנים "לפגיעה בתנאי העסקה ללא ניהול מו"מ וללא הסכמה. ההנהלה הודיעה על צימצומים ופיטורי עובדים ללא ניהול מו"מ וללא הסכמה וכי המעסיק פועל בחוסר תום לב ובדרך שאינה מקובלת ביחסי עבודה".   

עוד קודם לכן, בסביבת הבקרה התקציבית הבהירו כי שחרור חד צדדי של שחקנים לא יפנה תקציב למועדון. במילים אחרות, אם שחקן ישוחרר ללא הסכמתו אין בכוונת הבקרה לפנות את המשכורת שלו לטובת הקבוצה, אלא אם שחקן יחתום על טופס שהכל מקובל עליו.

המשמעות היא כי שחרור שחקנים באופן חד צדדי לא יקל על הגרעון של בית"ר, זאת על רקע השאיפה של המועדון שחלק מהזרים ימצאו קבוצות אחרת במהלך חלון ינואר. בית"ר נמצאת בפלונטר גם כי היא חשופה לתביעות מצד השחקנים שיגישו לאופ"א ובית הדין לענייני עבודה.

מוקדם יותר, פרסמנו כי לאור העובדה שאין התקדמות אמיתית עם רוכש פוטנציאלי, במועדון יתחילו עם שחרור שחקנים. כמה מהזרים נמצאים על הכוונת ועשויים לקבל עוד היום הודעות על כך שהם צריכים למצוא קבוצה.