הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פלאניץ' ומכבי ת"א: יום עמוס בבית הדין

ב-16:00: גם דובר מכבי חיפה והפועל ב"ש יתייצבו מול דיין

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.01.22 - 10:55

העלייה לרגל לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בימי רביעי הפכה כבר לעניין שבשגרה אצל המועדונים הגדולים בליגה. גם היום (רביעי) זה לא יהיה שונה ובשל כמות התיקים, חלקם מתוקשרים, הוחלט להתחיל את הדיונים כבר ב-16:00.

במכבי חיפה החליטו לוותר על ייצוג של בוגדן פלאניץ'. על פי דו"ח השופט ניב שטייף, שניהל את המשחק בין מכבי חיפה להפועל ירושלים שבסיומו התפרץ הבלם לעברו בהפגנתיות ונבלם, תעמוד הקבוצה לדין בגין התנהגות בלתי הולמת במשחק המדובר. בנוסף, לירוקים תיק נוסף מהמשחק מול הפועל ב"ש, ובו סעיף חמור יותר של התפרעות, תגרה ותקיפה. בהתאחדות לכדורגל ובאיגוד השופטים מצפים לעונש חמור לבלם מכבי חיפה, שעוד לא טרח להתנצל לדבריהם על הדרך בה התנהג.

באותו משחק גם ב"ש נכללה בכתב האישום שהגיש תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, והיא תעמוד לדין על התפרעות אוהדים, פגיעה על ידי אוהדים והתפרעות, תגרה ותקיפה. בב"ש החליטו לא להגיע לבית הדין ושלחו כתב הגנה. מכבי ת"א תעמוד לדין, ולא בפעם הראשונה העונה, בגין התנהגות בלתי הולמת של אוהדיה שקראו כנגד שוער מכבי נתניה, דני עמוס , קריאות הומופוביות.

תיק מתוקשר ומעניין שנדחה לשבוע הבא הוא של אום אל פאחם. חברי הנהלה והמאמן מוטי איוניר יעמדו לדין בסעיפים של התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות, איום בנסיבות מחמירות והעלבת שופט בנסיבות מחמירות. מדובר בדיון שאמור היה להיערך בשבוע שעבר, וכעת הוא נדחה בפעם השנייה

עוד דיון מהליגה הלאומית שהיה אמור להתקיים היום הוא של אדומים אשדוד, שהייתה צפויה לספוג עונש חמור של הפחתת נקודה אחת לפחות - אך הדיון נדחה לשבוע הבא מאחר והקבוצה ביקשה מתן ייצוג. כזכור, הקבוצה עומדת לדין בגין התנהגות בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות והתפרעות, תגרה ותקיפה בנסיבות מחמירות אחרי שמצלמות הטלוויזיה קלטו שניים מאנשי הקבוצה מכים את מאמן הפועל ראשון לציון, איסמעיל עמאר.

בנוסף, מנכ"ל הפועל נוף הגליל, גיל ברעם, יעמוד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות והעלבת שופט. הסיבה - בדו"ח השיפוט נטען כי ברעם ביקש מצוות השיפוט לומר ללירן ליאני, ששימש כשופט הווידאו בהפסד להפועל חיפה, שהוא מושחת. ברעם הכחיש את האמירה שנכתבה בדו"ח ויטען גם היום כי לא נאמרה מפיו, על אף הכעס שהיה לו כנגד השופט הבינלאומי לשעבר שכבר החליט להגיש תביעת דיבה כנגד האיש החזק בנוף הגליל.