הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פלאניץ' קיבל הרחקה למשחק אחד בפועל

בלם מכבי חיפה יפסיד את המשחק מול נתניה. בקבוצה הגיבו: "החלטה תמוהה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.01.22 - 21:01

בשבת האחרונה היה מעורב בוגדן פלאניץ' באירוע שלא הוסיף כבוד למכבי חיפה. עם סיום ה-1:1 של האלופה מול הפועל ירושלים, התפרץ הבלם הסרבי לכיוונו של שופט המשחק ניב שטייף. היום (רביעי), הוא הגיע לבית הדין להסביר מה אירע שם, ובסופו של דבר קיבל הרחקה בפועל למשחק אחד.

הנימוק:
"אין ספור פעמים נאמר כי אין מקום וכמובן אין תועלת בפניה לשופט המשחק עם סיומו. הנאשם בחר לעשות כן ושיחה שהחלה בצורה רגועה יחסית הפכה לאירוע בו הוא איבד את שלוותו ונציגי המועדון נאלצו לחסום אותו בגופם. שופט המשחק אינו מפרט את הדברים שנאמרו על ידי השחקן ואף בחר שלא להוציא לשחקן כרטיס צהוב או אדום ועל כן אני מקבל את דברי השחקן שלא קלל או עשה שימוש בשפה בוטה כנגד השופט. בנסיבות אלה אני מרשיע את השחקן ולאור עברו הנקי והאופי המינורי של האירוע גוזר עליו עונש הרחקה למשחק אחד. אני תקווה שתופעה זו של פניה לשופטים בסיום המשחק תבוא לסיומה בקרוב".

תגובת המועדון לעונש: "תמהים אנו על החלטת בית הדין מהערב. לאחר שהוחלט על ידי השופט שלא להרחיק את השחקן, נכון היה שבית הדין יבחר בענישה אינדיבידואלית ולא בהרחקת השחקן ובפגיעה מקצועית בקבוצה. ניתן היה, לתפיסתנו, להסתפק בקנס כספי ואזהרה לשחקן, בנסיבות מקרה זה".

הדיון עצמו:
הדיין, עו"ד גיורא לנדאו: "אתה כאן בגלל האירוע שהתקיים בסיום המשחק נגד הפועל ירושלים. השופט ציין בדו"ח שרצת לעברו וניסית להגיע אליו, נבלמת ע"י אנשי הקבוצה ודיברת כנגדו".

בוגדן פלאניץ': "בסיום המשחק ניגשתי לשופט, הייתי רגוע מאוד. אמרתי לו שהוא לא היה רגיש, כי ספגתי מכה בראש והתעלפתי והוא לא עצר את המשחק. בווידאו ניתן לראות שלא קיללתי, כמו שהשופט ציין בדו"ח. דיברתי בכבוד, הוא דיבר איתי בחוסר כבוד, הוא צעק עליי באנגלית ואז אמר לי משהו בעברית שלא הבנתי. כשהתפרצתי שאלתי: "מה אמרת?". זה הדבר היחיד שאמרתי. גיל אופק ביקש ממני להירגע ונרגעתי. השופט הלך לחדר ההלבשה ואני הלכתי להודות לאוהדים. אם הגיע לי כרטיס אדום, הוא היה שולף לעברי באותו רגע. הוא אמר מה שאמר והמשיך. חשבתי שהוא יהיה פה, כי הוא היה מאשר את כל מה שאמרתי"

לנדאו: "פעם שופט שינה החלטה אחרי שדיברת איתו? האנדרנלין זורם אצל שניכם, לעולם אף אחד לא הצליח לשנות החלטה של שופט. אתה שחקן מוביל בקבוצה מובילה, המצלמות עליך, כולם מדברים עליך. זה לא טוב לכולם. בוא נעשה עסקה שזו הפעם האחרונה שלך פה".

פלאניץ': "חשבתי שננהל שיחה נורמלית, בהתחלה זה היה מאוד רגוע. למה תמיד מנסים להבין את השופטים ולא את השחקנים? לו יש דו"ח שהוא יכול לכתוב, לי לא. לפעמים הלשון שלי מהירה מהמוח שלי".

מנהל הקבוצה, גיל אופק: "רצינו להציג התפרצות של שחקנים אחרים שבהם זה הסתיים בכרטיס צהוב ולא העמדה לדין. ההתנהגות של השחקן לא מקובלת והיא עדיין לא מקובלת. פלאניץ' לא בא למחות, אלא לקבל הבהרות".

לנדאו: "הסיכוי שלא יהיה עימות בדקה ה-90 הוא קטן, כולם מותשים וכועסים, לדברים האלה יש דינימיקה. הכלל צריך להיות שלא מדברים עם השופט"

אופק: "אם לא היינו מזיזים אותו מה הוא היה מרביץ לו? היה מדבר איתו והיו ממשיכים הלאה".

בהמשך, מנהל הקבוצה, גיל אופק טען: "יש פרוטוקול חדש במועדון, קנסות לשחקנים שידברו עם השופטים. ברק בכר לפני כל משחק מבקש מהשחקנים לא להיגרר לפרובקציות".