הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קבוצת הרכישה מנסחת הצעה, תוגש עוד היום?

דריכות בבית"ר. במועדון שוקלים הלוואה מסכומי הכסף על זכויות השידור

תומר לוי
תומר לוי  27.01.22 - 09:30

בבית"ר ירושלים עוד מעכלים את האירועים החולפים, ולאחר שאמש (רביעי) התחיל גל שחרורי השחקנים, בקבוצה מקווים שההצעה מקבוצת הרכישה האמריקאית תגיע, ובמקרה כזה ככל הנראה לא יהיה צורך לשחרר נוספים. עם זאת, במועדון גם יודעים שאם אותה רכישה לא תצא לפועל, יתכן ולא יהיה מנוס.

נכון לעכשיו המגמה היא לא לשחרר עוד ובמועדון מקווים להתפתחויות חיוביות בנושא, כשהנאמן, יצחק יונגר, עובד על התקציב לטובת המאמן הבא. למעשה, קבוצת הרכישה מנסחת הצעה, שעשויה להימסר עוד היום. ההצעה למשה חוגג תהיה נמוכה יותר מ-4 מיליון דולר, וככל הנראה תעמוד על סביבות ה-3 מיליון. בכוונת הקבוצה להשקיע בתשתיות ולהקים מערך סקאוטינג רציני שיאתר שחקנים. בכל מקרה לא יהיו בקבוצה משכורות גבוהות.

מבחינתה של קבוצת הרכישה האמריקנית, קיימת דילמה באשר למשה חוגג - בשל התחקירים שהתפרסמו עליו, והתוצאות שייצאו מבדיקת הנאותות.

כפי שכבר פורסם, חלק מהכספים עשויים לעבור כהלוואה למועדון כדי שימשיך את התפעול השוטף, כאשר אם העסקה תיחתם הכסף יישאר. הסכום עצמו מוערך בכ-8 מיליון שקלים. אפשרות נוספת שעולה במועדון, במידה ועסקת הרכישה לא תצא לפועל, היא הלוואה מחברת "צ'רלטון" מהכספים שאמורים להגיע על זכויות השידור, בסכום של 6 מיליון ש"ח - שיוכלו לעזור לקבוצה לסיים את העונה בבטחה.

מבחינת המועדון, גם אם הרוכש הבא אכן יגיע השחקנים יקצצו בשכרם, אותו הם יוכלו לקבל בחזרה בעונה הבאה. מי שלא יסכים ויביא הצעה גבוהה יותר מקבוצה אחרת ישוחרר. בתוך כך, אין כוונה בשלב זה לשחרר שחקנים ישראלים, זאת בזמן שהפועל באר שבע מתעניינת באביאל זרגרי ובסיטואציה מסוימת עשויה לרכוש אותו ולהשאיר אותו בבירה עד לסוף העונה. בנושא ירדן שועה, רק ירידה של בית"ר בדרישותיה תביא להתקדמות במו"מ.