הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שעון החול הולך ואוזל: חשש הרוכשים וסכנת הפירוק של בית"ר ירושלים

עסקת הרכישה של הקבוצה לא צפויה להתבצע בימים הקרובים לפחות, ובמועדון נעשים מאמצים לסגור את נושא ההלוואה. בינתיים, שחקנים ביקרו: "אף גורם לא שומר עלינו, לא למדו כלום"

תומר לוי
תומר לוי  28.01.22 - 10:40

הימים חולפים, וחוסר הוודאות בבית"ר ירושלים גדל. כפי שנראה נכון לעכשיו הרכישה לא תתבצע בימים הקרובים לפחות, כשבקבוצה הרוכשים קיים חשש גדול מאוד ממה שהם עשויים לגלות במהלך בדיקת הנאותות. למעשה, הסכום הנאמד על 3 מיליון דולר כבר מוכן, אך הקבוצה טרם הגישה את ההצעה לבית"ר.

במקביל, בבירה עושים מאמצים לסגור לפחות את נושא ההלוואה דרך צ'רלטון או גורמים אחרים, תוך שהם יודעים שאם לא יצליחו לא יהיה מנוס לשחרר שחקנים נוספים ולהגיע לפירוק. המטרה של ההלוואה היא להמשיך את הפעילות עד לסוף השנה ולהילחם על ההישארות. אם הקבוצה תשרוד בליגה ולא יימצא רוכש, אז אולי להגיע לפירוק ולספוג עונש של הורדת 9 נקודות. בכל אופן, בקבוצה יודעים שאם הפירוק יתבצע עכשיו בית"ר לא תצליח לשרוד בליגה מבחינה מקצועית.

חלק מהגורמים שקשורים להלוואות לבית"ר, אגב, דורשים שמשה חוגג יתחייב שהוא מוכר את הקבוצה עד סוף השנה במחיר סביר - אחרת הכסף לא יעבור. למעשה, החיצים מופנים לחוגג והלחץ נמצא עליו.

בימים האחרונים התנהלו שיחות שוטפות בין הקבוצה לבקרה, שדורשת מבית"ר בכל מקרה לקצץ ב-25% ולהמשיך בתוכנית ההבראה. בעקבות כך, במידה שקבוצת הרכישה האמריקאית תרכוש את המועדון , 25 האחוזים יקוצצו, אבל תהיה הבטחה שהכסף יוחזר בעונה הבאה.

בינתיים, השחקנים בטירוף. "איך אנחנו מגיעים למצב ששום גורם לא שומר עלינו?", נדהמו, "לא מבטיחים לנו את מה שמגיע לנו. איך נותנים לקבוצה להיפרד משחקנים באופן חד צדדי? לא למדו כלום מסיפור קונטה ואיינבינדר". חשוב להגיד שאלי אוחנה, מוני ברוש ויצחק יונגר עובדים שעות על גבי שעות על מנת למצוא פתרונות שיעזרו לקבוצה, אבל בחלק מהמהלכים הידיים שלהם כבולות.

מבחינה מקצועית, הקבוצה תפגוש מחר (שבת) את הפועל חיפה בסמי עופר, ונראה שריצ'מונד בואצ'י ישוב להרכב ביחד עם ירדן שועה ולירן רוטמן בחלק הקדמי. מנגד, תמיר עדי ייעדר בעקבות פציעה.

ההרכב המשוער: איתמר ניצן, רועי הרמן, אוראל דגני, דוד חוג'ה, מקסים גרצ'קין, אופיר קריאף, עוזיאל פרדו, עומר לקאו (אביאל זרגרי), לירן רוטמן, ירדן שועה וריצ'מונד בואצ'י