הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וקסברגר זעם: "לא יתכן שפלאניץ' לא קיבל אדום, למאיר לא הגיע"

יו"ר הוועדה המקצועית כעס על השופטים בעקבות המקרים: "כמו שקבוצות אומרות שיעלו עם הנוער, כך ניתן הזדמנות לצעירים אם לא תיהיו טובים. נזרקים חפצים? תפסיקו משחקים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.01.22 - 16:40

כנס החורף של איגוד השופטים הסתיים היום (שישי) עם שיחה חריפה מצד יו"ר הוועדה המקצועית של האיגוד, לירן וקסברגר: "אנחנו, הוועדה המקצועית עושים הכל כמו שצריך ואתם מפשלים בדברים שלא קשורים למקצועיות", תקף שופט העבר והחל להזכיר את האירועים האחרונים אחריהם ספגו השופטים ביקורת.

בין היתר האוהד שפרץ למגרש לריב עם אדי גוטליב, פרשת הדגלים, דחיפת אלישע לוי על ידי הקוון מתי יעקובוב והדלפת קלטת השמע במשחק בין בית"ר ירושלים להפועל ב"ש, שבעקבותיה מאז ועד היום לא חזרו לשפוט במסכי הווידאו אלי חכמון ואורן בורנשטיין.

"כמו שקבוצות אומרות נעלה לשחק עם הנוער אם צריך, כך יהיה גם פה. ניקח שופטים צעירים וניתן להם הזדמנויות אם לא תהיו טובים", אמר וקסברגר, שהמשיך בביקורת: "לא ייתכן שפלאניץ' לא יקבל אדום על המגרש אחרי ניסיון לתקיפת שופט, לא יכול להיות שבמשחק בין הפועל ת"א לבית"ר ירושלים שזורקים כל כך הרבה חפצים המשחק לא מסתיים ובפעם הבאה אני מצפה מכם להפסיק משחקים שהקהל מתנהג בצורה הזו".

יו"ר הוועדה המקצועית התייחס גם לדרישה של הקוון דודו ביטון להרחיק את רז מאיר, פנייה שהועברה לרועי ריינשרייבר שקיבל את ההמלצה: "אם שופט לא יכול להתמודד עם קוון בכיר אז שיגיד לי. אף אחד ממי שבחדר הזה מעולם לא הרחיק שחקן שקילל שחקן אחר על הדשא, אז להרחיק על קללה במנהרה? אם זה היה כל כך חמור אז למה הדו"ח נקי באופן יחסי?"