הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל ת"א וקולו הגיעו לסיכום על עזיבה

הבלם ויתר על משכורת פברואר. האדומים ספגו רדיוס עם קהל וקנס

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.02.22 - 17:24

הסאגה נגמרה. אחרי מאמצים של סוכניו של סיאנדה קולו, הבלם הגיע הערב (ראשון) לסיכום עם הפועל תל אביב על עזיבתו.  השחקן מדרום אפריקה ויתר על המשכורת האחרונה שאמור היה לקבל, של חודש פברואר, ובנוסף האדומים לא ישלמו כמובן על מארס, אפריל ומאי.

מוקדם יותר סוכנו של קולו, עידן בן אבו, סיפר: "באמצעותי ובאמצעות הפועל תל אביב אנו מגבשים הסכם סיום התקשרות שיהיה לשביעות רצון הצדדים. ראוי לציין שסיאנדה מוקיר ומעריך את מועדון הפועל תל אביב, לרבות הבעלים, העובדים, השחקנים והאוהדים ואני מאמין שזה הדדי. את תחושותיי על ההחלטה של השחקן לעזוב באופן מיידי ביום שישי הודעתי לשחקן ואני מעדיף שזה יישאר ביני לבינו. רק אגיד שיש לשפוט ביתר רגישות שחקן זר שנמצא כבר שנתיים רחוק ממשפחתו וכמובן שהיו גם סיבות אישיות ומשפחתיות שהשפיעו על החלטתו".

במקביל, לאחר שהועמדה לדין בשל התפרעות הקהל שלה בדרבי התל אביבי, הפועל תל אביב קיבלה היום את עונשה. האדומים ספגו קנס על סך 15,000 ש"ח ובנוסף לכך גם עונש רדיוס עם קהל. בעקבות ההחלטה, האדומים אמנם ישחקו עם קהל נגד מכבי נתניה, אך זה יקרה מחוץ לבלומפילד ובהתמודדות שעשויה להכריע את העלייה לפלייאוף העליון. בכל אופן, הפועל ת"א תערער על העונש ותקווה לשינוי שלו.

למעשה, נראה שלמשחק של מכבי תל אביב נגד פ.ס.וו בקונפרנס ליג הייתה משמעות בהחלטה, שם נכתב: "יום בלבד לאחר הדיון בעניינה של הנאשמת, נערך משחקה של היריבה העירונית מכבי תל אביב במסגרת הקונפרנס ליג נגד פ.ס.וו בניהולו של צוות שיפוט זר. במהלך המשחק, השליכו אוהדי מכבי מספר פעמים חפצים למגרש למרות אזהרות של צוות השיפוט וקריאות של הכרוז. יודגש כי מדובר היה באירוע מצומצם בהרבה מן האירועים שאירעו בדרבי, אך ככל הנראה המחשבה שליוותה את האוהדים הייתה כי מה ש"טוב" לליגת העל, "טוב" גם למסגרת האירופאית. נראה כי אם היה חווה אותו צוות שיפוט במשחקה של מכבי ת"א, את שחווה צוות השיפוט במשחקה של הנאשמת - ספק אם היה נוטה להמשיך במשחק".

בנושא אחר, במועדון ישנה אכזבה גדולה בעקבות ה-1:1 מול הפועל ב"ש אמש, בעיקר בגלל התפתחות המשחק שהתגלגלה לטובת האדומים. גם עם יתרון מספרי ויתרון של שער, חניכיו של קובי רפואה לא הצליחו לצאת עם שלוש נקודות מבלומפילד, אלא הסתפקו בנקודה בלבד.

בסיום המשחק היו לא מעט עצבים, גם בקרב הצוות המקצועי וגם בקרב השחקנים: "היינו צריכים לנצח. היו לנו מספיק הזדמנויות וזה ברח לנו מהידיים. הבעיה שלנו נשארה בפס האחרון, בהחלטות שאנחנו מקבלים בחלק הקדמי, הן פשוט לא מספיק טובות", אמרו במועדון.

למרות שהאדומים כרגע במקום השביעי ומחוץ לפלייאוף העליון, הם עדיין במאבק ובחודורוב משדרים אופטימיות כלפי חוץ, כשהמסר הוא "הדברים תלויים בנו". עם זאת, במועדון יודעים שהמשחק הקרוב מול הפועל ירושלים הוא קריטי ובו חייבים לנצח. "אם לא ננצח את הפועל ירושלים אז הלך הפלייאוף העליון".

אגב, מעבר להצלחה מקצועית שיש בהתברגות בשישייה הראשונה, יש לכך השלכות כלכליות גדולות, כשהפער בהכנסות בין הפלייאוף העליון לתחתון הוא כשלושה מיליון שקלים, סכום שמאוד חשוב למועדון כמו בפועל ת"א.