הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רובי לבקוביץ' הושעה ויחמיץ את בני סכנין

ההתאחדות טעתה בבדיקת הצהובים, חדרה דורשת דיון בבית הדין בעליון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.03.22 - 13:36

רובי לבקוביץ' יחמיץ את המשחק הקרוב מול בני סכנין. ההתאחדות לכדורגל הודיעה שאחרי בדיקה עם שופט המשחק לירן ליאני, היא מאשרת כי הכרטיס צהוב שנשלף היה לעברו של שוער הפועל חדרה, והוא לא נרשם בדו"ח השופט. משמעות הדבר היא כי לבקוביץ' ירצה את עונש ההשעיה מהמשחק הקרוב של קבוצתו בהתאם לסעיף 16 ב'3 בתקנון המשמעת.

על פי התקנון: "ההתאחדות תודיע לקבוצה על צבירת התראות המחייבות בהרחקה אוטומטית של שחקניה ו/או בעלי התפקידים הרשומים בה על פי פרק זה. ההרחקה האוטומטית תופעל במשחק הרשמי השני אשר בו תשתתף קבוצתו לאחר המשחק בו צבר השחקן ו/או בעל התפקיד את ההתראה המחייבת הרחקה אוטומטית. לא הודיעה ההתאחדות לקבוצה על דבר צבירת ההרחקות המחייבות הרחקה אוטומטית כאמור לעיל, תופעל ההרחקה מיד לאחר מסירת ההודעה לקבוצה על ידי ההתאחדות".

עבור הפועל חדרה, שמדורגת במקום השישי בליגת העל, מדובר במשחק שעשוי להכריע אם הקבוצה תשחק בפלייאוף העליון ובתגובה, היא הגישה בקשה לדיון בבית הדין העליון וביקשה לדחות את ההחלטה עד לבירור.

בתגובה, איתן תבריזי שוקל הורדת ליאני משיבוץ המשחק בין הפועל ירושלים להפועל תל אביב. משבץ השופטים מחכה להודעה רשמית כי השופט שגה במילוי הדו"ח בעניין לבקוביץ' כדי להחליפו.

מוקדם יותר, התגלה פער בין אתר ההתאחדות לכדורגל (המוזן מדו"חות השיפוט), לבין אתר מנהלת הליגה, הנוגע לכרטיסים הצהובים של לבקוביץ', עם חשש שליאני שכח לרשום כרטיס צהוב ששלף בדו"ח השיפוט והתאחדות בדקו את הנושא.

במנהלת טענו כי לשוער הפועל חדרה יש, עד כה, חמישה כרטיסים צהובים - בעוד בהתאחדות (שמוזנת מדו"חות השיפוט) היו לו רק ארבעה, ולאחר בדיקה כאמור התברר שליאני שכח לרשום את הצהוב ששלף ללבקוביץ', במשחקה של חדרה מול בני סכנין ב-6.12, מה שאומר שהוא שיחק - לכאורה - במשחק שבו היה אמור להיות מורחק.

ליאני שלף את הצהוב ללבקוביץ' בדקה ה-90 של משחק הליגה מול בני סכנין, אז חדרה היתה ביתרון 1:2. שוער חדרה בזבז זמן, וספג את הצהוב במהלך המשחק - אך בסופו, תיעודי ההתאחדות מעידים כי לא נרשם צהוב.

כזכור, מקרה דומה התרחש בעונה שעברה, אז ליאני טעה ורשם כרטיס צהוב, שנשלף לעבר דוד קלטינס, דווקא על שחקן הפועל ב"ש אחר - מרוואן קבהא, כך שקלטינס עלה לשחק עם חמישה צהובים ללא ידיעתו. בסופו של דבר, הדו"ח תוקן וקשר באר שבע הורחק ממשחק ליגה מול מכבי תל אביב.