הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החתימה של לם? המהלך הרומנטי בליגת העל"

בעלי נתניה, אייל סגל, למגרש פתוח: "מקווה שנכריע את זהות האלופה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.03.22 - 17:08

מכבי נתניה מתקרבת לפלייאוף העליון וסגרה אתמול (שבת) 13 משחקים ללא הפסד ב-1:3 משכנע על עירוני קריית שמונה. בעקבות ההצלחה של הקבוצה הבעלים אייל סגל, אחת הדמויות המעניינות בכדורגל הישראלי, הגיע לראיון ב"מגרש פתוח".

סגל התייחס לאווירה במשחק האחרון: "ההישג האמיתי שלנו הוא הקהל. כשאני מסתובב בעיר אני רואה את נתניה של ילדותי, מדברים עלינו ברחובות. ראיתי אוהדים מגיעים שעתיים לפני המשחק. איך אני מגדיר את השינוי בנתניה? בני לם. הוא עושה דברים אדירים. הייתה נפילה, אבל אחריה היו אנרגיות. לא הצלחנו לסיים משחקים ב-11 שחקנים, אבל אחרי סיבוב שבו לא שיחקנו. הייתה התלהבות יתר, אבל טיפלנו בה".

"החתימה של בני לם הייתה המהלך הרומנטי ביותר שהכדורגל עשה בשנים האחרונות. ניהלנו לא מעט שיחות בשנים האחרונות, הוא אמר לי שהוא רוצה לאמן רק אם אני בקבוצה. קיבלנו את ברכת הדרך מיענקל'ה שחר".

סגל התייחס גם לעתיד הקבוצה והגרעין הצעיר של נתניה: "יש לנו סגל עמוק וצעיר. חוץ מפארפה גויאגון כל האפשרויות אצלנו, וגם במקרה שלו לא ודאי שימשיך במכבי תל אביב. פלייאוף עליון הוא אמצעי, המטרה היא אירופה. להיות זנב לאריות לא מעניין. בפלייאוף העליון צריך להתמודד עם כל קבוצה. אם בסוף השנה נהיה באירופה זה ירגש פעמיים".

"פטריק טוואמסי ופלאמן גלובוב הם השחקנים שנכונים לנו. אחד בא מלמטה, אחד מלמעלה, שניהם הגיעו במקום הנכון. יש לבני לם צוות נהדר, הוא הראשון וזה נותן לכולם אמון. הוא אמר לי שהוא צריך את אלמוג כהן לידו. ההצלחה של לם גורמת לי אושר, להיות ביציע ולשמוע את שני היציעים שרים זה אחד הרגעים הכי מרגשים שיש בחיים".

"אני לא מסוגל, מנטלית, להתמודד עם העליות והירידות של האוהדים כאוהד. העלייה לפלייאוף העליון עולה כסף, המצב הכי טוב למכבי נתניה הוא הגעה של מישהו עשיר שיהיה הבעלים של הקבוצה. הימים האלה והרומנטיקה בנתניה הם מקדם המכירות הטוב ביותר שיש בכדורגל. עזרתי לה מהיום שהגעתי, יש עירייה שתומכת מאוד בקבוצה".

סגל דיבר בהרחבה על הכדורגל הישראלי: "האלימות לא נמצאת רק בכדורגל. המצב של הכדורגל טעון שיפור, הרגולציה שלו פוליטית. כל עוד אין קומונישינר לא נתקדם. הענישה היא בדיחה לאורך כל הדרך, ההחלטות פוליטיות. אין לי מעמד בכדורגל. ארז כלפון עשה עבודה מצוינת, הוא הציל את הכדורגל בתקופת הקורונה".

סגל התייחס לעתידו ועתיד המועדון: "הכוונה שלי היא לצאת ממרכז העניינים כמה שיותר מהר. אם יהיה שלב בין יציאתי ממרכז העניינים ועד הגעת בעלים חדש, אם יהיה, היא לבנות מנגנון שיאפשר לעסק להמשיך לצמוח. לא למכור נכסים כדי להתקיים, אלא כדאי לראות את המראות הנפלאים שאתם רואים משני היציעים. אני מקווה שנתניה תקבע את זהות האלופה, רוצים להשאיר מורשת ולהשפיע בכל מקום".