הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בגלל החיסון: רוקאביצה לא יצטרף לאוסטרליה

דיווח: הנבחרת עמוסת הפציעות פנתה, חלוץ ב"ש לא ממהר להתחסן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.03.22 - 07:16

ניקיטה רוקאביצה מודל הפועל ב"ש אמנם לא מראה לגמרי את היכולת שהפכה אותו לחלוץ הכי אימתני בליגה כשלבש ירוק, אבל הוא עדיין החלוץ בעל הניקוד הגבוה ביותר באוסטרליה בחו"ל בשלוש השנים האחרונות. עם זאת, עושה רושם שהאוסטרלים, שסובלים מבעיית חלוצים, יצטרכו להסתדר בלעדיו במשחקי מוקדמות המונדיאל מול יפן וערב הסעודית.

הסיבה לכך, היא שרוקאביצה עדיין לא השלים שני חיסונים נגד נגיף הקורונה ולא תתאפשר נסיעתו יחד עם הנבחרת. יחד איתו, גם החלוץ אדם טגארט, שחקן הכנף מאט לקי והקשר ההתקפי ריילי מקגרי ייעדרו בשל פציעות, בעוד החלוץ ג'יימי מקלארן ייעדר מהמשחק מול ערב הסעודית ב-29 במארס מאחר והוא מתחתן באותו היום.

אותם היעדרויות הובילו את אוסטרליה לפנות לרוקאביצה, אך נענו בכך שהתחסן רק פעם אחת ואין באפשרותו לנסוע לאוסטרליה או לערב הסעודית. על פי הדיווחים במדינה, רוקאביצה לא מתכוון להתחסן שוב כדי להצטרף לנבחרת. יש לציין שרוקאביצה כבר חלה בקורונה בעונה שעברה, לכן בישראל נחשב מחלים ויכול לשחק.

חלוץ ב"ש רשם בסך הכל 21 הופעות במדי הנבחרת האוסטרלית והיה חלק מהסגל למונדיאל 2010. הפעם האחרונה שזומן לסגל הנבחרת הייתה בנובמבר 2021, אז סיימה אוסטרליה ב-1:1 מול סין בחוץ במוקדמות גביע העולם.