הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתראה בעונה הבאה: הבעיה העיקרית במכבי

קרסטאיץ' מאבד קרדיט והסגל זקוק למהפכה. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  03.04.22 - 09:28

מכבי ת"א אמנם עלתה למשחק פלייאוף אמש (שבת) בנתניה, אבל עם איך שהיא נראתה, זה הרגיש שחזרנו לפתיחת העונה בסכנין. כל המערכת לא תפקדה, באחד המשחקים הכי חלשים שלה העונה, הקבוצה נראתה כמי שלא מסוגלת לעשות כלום. זה היה עינוי לאוהדים. לא פחות. יש אשמים יותר ואשמים פחות, אבל הכתובת הייתה על הקיר המון זמן.

נתחיל מההתחלה. ציינתי כבר כמה אוהדי מכבי ת"א אוהבים את מלאדן קרסטאיץ', וזה מרגיש שהוא באמת יכול להצעיד את מכבי למעלה עם החיזוק הנכון, אבל לצד האהבה, יש גם הבנה, שנובעת בעיקר מהאירועים בשנים האחרונות, שההתרסקות הזו בפלייאוף עלולה לעלות לו בעונה הבאה. נוסיף על כך את החילוף של יובאנוביץ' בדקה ה-83, שהיה מאוד מוזר בהתחשב בנסיבות ויכול להיות שעל אף ההצלחה והחיבור למועדון, קרסטאיץ' חרץ את דינו כמאמן מכבי בעונה הבאה.

נמשיך מהקבוע. כמה כבר אפשר לדבר על השחקנים? כמה אפשר לשאול מה הסיבה ליכולת המחפירה שלהם? יש בסגל הזה שחקנים שלא ראויים להתאמן במכבי. לא פחות. זה מטריף אותי כל פעם מחדש איך מהקבוצה עם הסגל הכי רחב וטוב בארץ, מכבי הפכה לקבוצה הקצרה בליגה.

מול נתניה מכבי עלתה בלי פריצה לצד יובאנוביץ׳, שזה לעתים מובן לחלוטין, אבל ברגע שהיא מחליטה להושיב את פריצה על הספסל היא בעצם מחליטה אוטומטית להעלות שחקן יותר חלש ממנו. למכבי יש, ביום טוב, 12 שחקנים שראויים להרכב וזה סיפור העונה כולה. פריצה-יובאנוביץ'-קניקובסקי-ביטון. זה הסיפור של מכבי העונה, אם אחד מהם בחוץ, אין מחליף ברמה. להיפך, המחליף מחרב את המערך ברוב המקרים. חוזז, בן חיים, אלמוג…כל כך הרבה דוגמאות יש מהעונה הזו, שהמסקנה היא אחת – להביא שחקנים. דחוף.

בינתיים, אני אמשיך לצעוק עד שזה יקרה – תנו לילדים לשחק! אוסקר גלוך עדיף על טל בן חיים נכון להיום בכל משחק. איילון אלמוג לא יכול לעלות על הדשא ביכולת הנוכחית. עדן שמיר הוכיח לכולם למה הוא נעלם בתקופה האחרונה וקובאס זה עינוי לאוהדים. לא יקרה כלום אם הם לא ישחקו יותר העונה. אפשר לתת לילדים שבוודאות לא יראו יותר גרוע מהמוזכרים למעלה. ואם במכבי לא חושבים להחליף חצי סגל בקיץ, אז הבעיה חמורה עוד יותר.

ונסיים בנחמה – האוהדים היו מדהימים. עודדו ונתנו הכל בתקווה שמכבי תציל מהכבוד האבוד שלה העונה ולשווא. האוהדים גם כיבדו את הנופלים מהפיגועים האחרונים וריגשו שצעקו את שמו של השוטר יזן, שנפל בפיגוע בחדרה, זכרונו לברכה.

רק הגביע נשאר העונה, ומיותר לציין כמה הוא חשוב. כשהמועדון הגדול בישראל כבר שנתיים לא מביא אליפות והגביע הוא האופציה היחידה לצאת עם משהו מהעונה, זה אומר כמה המצב רע.

יאללה מכבי!