הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד קבע: "גרינפלד טעה בהרחקת אספרייה"

בהודעה הרשמית נכתב: "נדרש רף גבוה יותר לענישה". השופט יושעה מליגת העל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.04.22 - 13:29

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים קבעה כי אוראל גרינפלד שגה כששלף כרטיס צהוב שני לדנילו אספרייה במשחק אתמול מול מכבי חיפה, והיום (שלישי) שחררה הודעה רשמית בנושא.

"לאחר בחינת האירוע על כלל היבטיו, הוועדה המקצועית סבורה שהשופט טעה באופן המחמיר בו פירש את עוצמת הפגיעה של אספרייה באמצעות הראש בגבו של רודריגז וכי נדרש היה רף גבוה יותר להענשה אישית בכרטיס צהוב שני", נכתב בהודעה של הוועדה המקצועית. "יחד עם זאת, אין להתעלם מההתנהלות הלא אחראית של אספרייה, כאשר לאחר שהונף לעברו כרטיס צהוב, בחר ללכת באופן יזום ולפגוע ללא כדור בשחקן יריב".

עוד קודם לכן, גורם בהתאחדות התייחס לאירועים ואמר את הדברים הבאים: "יש הוראה ברורה שצהוב שני חייב להיות מאוד ברור והנגיעה של שחקן ב"ש במגן מכבי חיפה, היא אולי לא נראית טוב, אבל לא מצדיקה הרחקה"

באיגוד התפלאו על המהלך של גרינפלד מאחר והעונה הוא שגה באותו מקרה כששלף צהוב שני מהיר לאור אינברום במשחק התחתית בין מכבי פ"ת להפועל נוף הגליל. "זו פעם שנייה העונה שהוא מוציא צהוב שמכריע משחק חשוב", אמר אותו גורם.

בעקבות זאת, השופט יושעה בתקופה הקרובה מלנהל משחקים בליגת העל והאירוע ינותח בכנס המקצועי הקרוב על ידי המדריך הארצי חיים יעקב. גרינפלד, בשל מעמדו לא יוענש כמו קודמיו שמדיניות ההשעייה היתה חריפה הרבה יותר. כזכור, על טעויות קריטיות הושעה אוהד אסולין, אביעד שילוח ונאאל עודה לתקופה ארוכה.