הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היום שאחרי הפיצוץ בין בעלי הפועל ת"א

הבעלים השותף זאב גרינברג ידרוש לחזור להיות מעורב ויפעל משפטית בנושא, הניסנובים ינצלו סעיף בהסכם? כך הסאגה המתפתחת תשפיע על עתיד האדומים, על המגרש ומחוצה לו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.04.22 - 16:03

(התמונה שבראש הכתבה: ברני ארדוב)

האם אנחנו עתידים לראות קרב משפטי בתוך הנהלת הפועל תל אביב, בין  זאב גרינברג לבין האחים איציק ושרון ניסנוב? לפי ההצהרות של גרינברג עושה רושם שכן. אחרי תקופה ארוכה שבה גרינברג לקח מרצונו צעד אחורה בכל מה שקשור לניהול המועדון ולא היה מעורב בעניינים המקצועיים ואף בצדדים הניהוליים, גרינברג, שמחזיק ב-25 אחוזים ממניות הקבוצה, רוצה לחזור לתמונה.

החזרה הזו של גרינברג מגיעה אחרי המחשבה הרצינית שנשקלה בקרב הבעלים לדלל את מניותיו מ-25 אחוזים ל-15 אחוזים, זאת בהתאם להשקעתו במועדון. כידוע, כשגרינברג רכש את המועדון יחד עם האחים ניסנוב ומאיר תושב הוא התחייב להשקיע שני מיליון שקלים וחצי, השקעה אותה הכניס כבר עד סוף עונת 2018/19.

לטענת גורמים במועדון, על פי ההסכם של גרינברג עם יתר השותפים ישנה אפשרות לצמצם את המניות שלו באופן אוטומטי בהתאם יחסי להשקעה הכספית שלו במועדון וברגע שזה יוחלט הוא כבר לא יוכל לחזור להיות מעורב ולהיות למשל בעל זכות חתימה כפי שהיה בעבר (דבר שגרינברג רוצה להחזיר לידיו). גרינברג עצמו טוען אחרת, ובסביבתו טוענים שההכרעה בעניין  תעשה בבית המשפט.

בטווח המיידי נראה שהפיצוץ בין הצדדים לא ישליך על הניהול השוטף. מדוע? המועדון מנוהל גם כך ע"י המנכ"לית אודליה פרידמן, וכאמור בתקופה האחרונה גרינברג לא היה מעורב. מעבר לכך, הוא ניסה אף למכור את חלקו במועדון מספר פעמים אך אף משא ומתן לא צלח. הוא גם לא התבייש להצהיר שהוא מעמיד את חלקו למכירה ומעוניין לעזוב אם יימצא האדם הנכון. 

אלא שכעת גרינברג רוצה לחזור להיות מעורב, להיות חלק אינטגרלי מהחלטות הבעלים לא בעניינים המקצועיים, אלא בעניינים הניהולים-כלכליים גרידא. נצטרך לחכות להתפתחויות. 

אגב, זו לא הפעם הראשונה שיש חילוקי דעות בין גרינברג ליתר הבעלים. לאורך השנים בין הצדדים היו לא מעט ויכוחים ומחלוקות, הן על נושאים ניהוליים והן על החלטות מקצועיות.

איציק ניסנוב אמר לערוץ הספורט: "אני באופן אישי אוהב ומכבד את זאביק. מאחל לו חג שמח".

במקביל, הפועל תל אביב ואחמד עאבד הגיעו לסיכום על הסכום אותו האדומים צריכים לשלם לשחקן. האדומים ישלמו מיליון שקל לשחקן בעשרה תשלומים, בעוד הם חייבים להם 1.3 מיליון ש"ח.