הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עומד בפרץ: נקודת האור בעונה של מכבי ת"א

ההשוואה לראיקוביץ' ("שווה מיליוני יורו"), סערת הנבחרת והנתונים המרשימים. בגיל 21, דניאל פרץ התבסס כשוער הבכיר במכבי ת"א והוא לא מתכוון לעצור שם. "נופתע אם בעוד שנתיים יישאר בארץ"

תומר לוי
תומר לוי  11.04.22 - 14:24

העובדה שדניאל פרץ הוא השוער הראשון של מכבי תל אביב זו כבר עובדה מוגמרת, אבל לא הרבה שוערים צעירים יכולים להיכנס בצורה טבעית אל בין הקורות של אחד המועדונים הלחוצים וההישגיים בליגת העל. זו העונה הראשונה שלו כשוער הבכיר במועדון, ולמרות שספג לא מעט שערים וגם לו חלק בעונה הלא מוצלחת של הצהובים, די ברור שלמועדון יש על מי לסמוך לשנים הקרובות.

כבר זמן רב שבמכבי ת"א יודעים מה יש להם בידיים. במהלך אחד מאימוני הקבוצה בקדנציה של ולדימיר איביץ', אחד העיתונאים שנכח במתחם שאל את מאמן השוערים המוערך של הסרבי, כריסטוס קלפקיס, בכמה כסף אפשר למכור את השוער. העיתונאי התכוון לפרדראג ראיקוביץ', שהיה על סף עזיבה. "בכמה מיליוני יורו", ענה קלפקיס והצביע דווקא לפרץ, שהיה השוער השלישי מאחורי הסרבי ודניאל טננבאום.

ראיקוביץ', כזכור, הגיע למכבי ת"א בגיל 20 עם הטייטל של "השוער הטוב בעולם לגילו" בסכום עתק של 3 מילייון יורו ונמכר אחרי ארבע שנים לריימס בסכום שיא עבור הקבוצה הצרפתית של חמישה מיליון יורו. בקיץ הקרוב, שנה לפני שהוא מסיים את החוזה, שמו כבר מוזכר לצד מועדונים מהשורה הראשונה באירופה.

למרות האמונה, בו פרץ היה צריך גם קצת מזל כדי להיכנס להפוך לשוער ראשון העונה. המו"מ על החוזה החדש של דניאל טננבאום התעכב, בנוסף לפציעה ממנה סבל הברזילאי-יהודי. פרץ לקח את ההזדמנות ומאז לא יצא מהשער. הוא מוביל מבין כל השוערים בדקות משחק (שני בליגה) ושני בפלייאוף העליון בעצירות אחרי עומרי גלזר מהפועל באר שבע.

פרץ גם ראשון מבין השוערים במסירות ובמסירות מדוייקות, מה שמעניק לו עוד יתרון מול שוערים אחרים - משחק הרגל שלו והיכולת שלו להיות מנהל משחק מאחור.

פרץ גם עמד לפני כמה שבועות במבחן מנטלי לא פשוט. מאמן הנבחרת מרקו בלבול רצה להזמינו למשחקים מול גרמניה ורומניה, בעוד יוסי בניון החליט שהוא יהיה חלק מהנבחרת הצעירה שנאבקה על עליה ליורו. ההתעקשות על פרץ עלתה לבלבול במשרה (לפחות לשני משחקי הידידות), אבל השוער צלח גם את המבחן הזה. "הוא ניחן בשקט נפשי יוצא דופן", אמרו בסביבתו, "הוא אמר לאורך כל הדרך שהוא יקבל בשמחה כל החלטה. מבחינתו זה כבוד גדול להיות גם בבוגרת וגם בצעירה".

פרץ סומן ככישרון גדול כבר מגיל צעיר. הוא עבר את כל הנבחרות הצעירות של ישראל והיה שוער ראשון בכל הגילאים. "הוא עובד בלי הפסקה. עושה עוד שלוש יחידות אימון בשבוע", מספר עליו אחד השחקנים, "אם יש אימון ערב, תראו אותו בקרית שלום גם בבוקר. אם יש אימון בוקר, תראו אותו גם בערב".

אבל לא רק על המגרש הוא אוהב לתת אקסטרה. "הוא הולך לילדים בבתי חולים מבלי שאף אחד יודע. אם מישהו צריך עזרה, הוא תמיד הראשון להתנדב. יש לו אופי של מנהיג, הוא מדבר עם כולם לפני משחק. עובר אחד אחד ומעודד". מוסיף שחקן אחר על פרץ.

ומה לגבי העתיד? פרץ חתם בקיץ על חוזה חדש לשלוש שנים עם אופציה לשנתיים נוספות, ללא סעיף יציאה. עם זאת, ההערכה היא שהוא לא יישאר זמן רב בארץ, ובטח לא ישלים את החוזה. בקמפיין הקרוב של הנבחרת הוא כנראה יהיה השוער הראשון או לפחות יילחם על העמדה.  "עם הנתונים הפיזיים שלו, הגובה, הרגליים החזקות, האחד-על-אחד הפנטסטי לא יהיה יותר מדי זמן ליהנות ממנו בקריית שלום. נופתע אם בעוד שנתיים הוא עוד ישחק בארץ".