הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אפשר להחליק, אבל מכבי חיפה עדיין הכי טובה

השחקנים שטעו לחשוב שהם כבר אלופים והמתנה של מכבי ת"א. הטור של קניאס

ניסן קניאס
ניסן קניאס  24.04.22 - 12:26

ברק בכר והשחקנים שלו בנו לעצמם לאורך העונה מסלול חלק מקרח, עליו הם רק צריכים להחליק בבטחה לאליפות. אבל הם מתעקשים לעשות את הדרך בהר המושלג עד לפסגה. מכבי חיפה שברה לעצמה את הקרח אתמול (שבת) מול מכבי נתניה, סדקה אותו מכל כיוון עד שקפאה. שחקני מכבי נתניה זיהו את הקיפאון, היו ראשונים לכל כדור, ניצחו בכל המאבקים וגם במשחק.

בני לם סיגל לקבוצה שלו משחק לחץ גבוה משולב באגרסיביות. המאמן הנהדר הזה יצר סוג של קוקטייל, שהוא התרופה נגד כל מה שיש למכבי חיפה להציע. השילוב בין עמרי גאנדלמן, בוריס אינו ועדן קארצב היה כמו נוגדנים מול מרכז השדה הירוק, שהוא הנקודה הכי חזקה שיש לאלופה להציע. מכבי חיפה מפרקת יריבות באמצעות אמצע חזק והנה הוכחה שגם שם יש נקודות תורפה.

קארצב הוא שחקן ששווה להתעכב עליו. מכבי ת"א עשתה על הרכב הכי חדש ונוצץ שלה עסקת טרייד-אין תמורת משפחתית נחמדה ועכשיו כבר אי אפשר לבטל את העסקה. אייל סגל הוכיח שוב שהוא יודע לעשות עסקים. קארצב היה אתמול המנוע של נתניה. יש לו עוצמות ברמה אירופאית. לחשוב שנתניה קיבלה גם את פארפה גויאגון בהשאלה בעסקת קארצב, רק גורם לתהות אם מכבי ת"א שולחת למכבי נתניה גם שי בחגים.

הצוות המקצועי של מכבי חיפה לא יאסוף שום דבר חיובי מהדשא בנתניה. חיפה נראת פחות טוב בחודשיים האחרונים. יש ירידה ביכולת של מספר שחקני מפתח, דוגמת בוגדן פלאניץ', עומר אצילי ודולב חזיזה, אבל כל עוד הציון במבחן התוצאה הוא "עובר", אז הכל היה בסדר. עכשיו המבחן הבא הוא של בכר, שצריך להרים את השחקנים שלו לישורת האחרונה. נפילת המתח מול נתניה היא בגדר מכת חשמל עבור מכבי חיפה. אולי הזרם ירים מחדש את הראש, שהיה רגוע ושלו לאור היעדר התחרות בליגה.

התקשורת הכתירה מזמן את מכבי חיפה לאלופה ואולי הצליחה לשכנע את השחקנים שזה נכון, אבל עד שלא חוצים את קו הסיום, תמיד יהיה מי שינסה לעקוף בדרך. כעת נותרו חמישה משחקים בליגה ואת גמר הגביע. בכר צריך להכניס את הפנקס לכיס, לבחור את השחקנים לפי המשימה הקרובה. יש אחת בטרנר בעוד שני מחזורים, אבל מבט קדימה והאלופה עלולה לפספס את העובדה שיש תחתיה עוד בור שאפשר למעוד בו, בבלומפילד מול הפועל ת''א.

את 7,500 הירוקים שהגיעו לתמוך בקבוצתם בטח אי אפשר להשאיר במקום. הם מגיעים לכל אצטדיון, כמו קרקס נודד, נותנים הצגה אחר הצגה. זה קהל שלא קופא, גם כאשר הקבוצה שלו מתחת למינוס.

כעת, הפועל ב"ש תעלה למשחק מול בני סכנין בדוחא כשהיא יודעת שניצחון שלה הוא בגדר בלון חמצן למאבק האליפות. ככה בצמרת ההר, האוויר דליל וצריך יותר ויותר חמצן כדי לעשות את הדברים נכון. אז מכבי חיפה קפאה בנתניה, אבל חמצן עדיין יש לה. כשב"ש היתה בפסגה נדמה היה שהיא מאבדת את זה.

מכבי חיפה קבוצה טובה יותר מהפועל ב"ש וחייבת לעשות אליפות שנייה ברציפות. זה יקרה על המגרש או על הר מושלג, כי מטאפורות על סופות שלגים זה טוב ונחמד, מכבי חיפה הכי טובה על הדשא, גם שם אפשר להחליק.