הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על כל הקופה: התכניות של מכבי ת"א לעונה הבאה

האליפות רחוקה מאוד, הגביע כבר לא יגיע לקרית שלום ובמועדון יכולים להתחיל ולהתכונן לקיץ עמוס. לפחות שלושה זרים יעזבו, ישראלים בכירים יקבלו פנייה. כל הפרטים בפנים

תומר לוי
תומר לוי  25.04.22 - 13:34

ניצחון בדרבי התל אביבי הערב (שני, 20:30, 5SPORT) שווה הרבה מבחינת היוקרה העירונית, אבל במכבי ת"א מבינים שלא הרבה מעבר לכך. מכבי חיפה רחוקה מאוד בטבלה, הגביע כבר לא יגיע לקרית שלום וגם המקום באירופה נראה די מובטח. הצהובים יכולים להתחיל ולתכנן את העונה הבאה, ויש לא מעט עבודה. במועדון מבינים שמעבר למאמן שישדרג את הקבוצה, גם הסגל צריך לעבור מהפכה.

בגזרת הזרים, שלושה יעזבו בוודאות: אנדרה ג'ראלדש, שמסיים חוזה, ז'וסוואה סה, שבמועדון החליטו לא לממש עליו את האופציה וברנדלי קובאס, שאמנם מחזיק בחוזה לעונה נוספת, אך לא נמצא בתכניות.

שחקן נוסף, סטיפה פריצה, מתנדנד. ההחלטה לגבי החלוץ הקרואטי תהיה של המאמן הבא. אם זה יהיה איביץ', סביר להניח שיישאר יחד עם ג'ורג'ה יובאנוביץ' ואנריק סבוריט, שמחזיקים בחוזים לעונה הבאה. פארפה גויאגון, החוזר מהשאלה במכבי נתניה, צפוי לקבל חוזה חדש ולהצטרף למצבת הזרים.

גם בגזרת הישראלים צפוי שינוי, שתלוי גם בשמות שיגיעו. ערן זהבי ואלי דסה מסיימים חוזה בפ.ס.וו איינדהובן ובוויטסה ומכבי ת"א עושה מאמץ לשכנע אותם להגיע. גם לדור פרץ תתבצע פנייה. אם קבוצתו, ונציה, תרד לליגת המשנה, החוזה שלו מבוטל וכך יוכלו הצהובים לצרפו בחינם. כרגע ונציה במקום האחרון בסריה A, מרחק שש נקודות מחוף מבטחים כשנותרו חמישה משחקים לסיום העונה.

עדיין לא ברור מי מהשלושה מוכן לחזור, ובכל מקרה כל אחד מהם ידרוש שכר גבוה מאוד. גם שמו של חמודי כנעאן מאשדוד צפוי לעלות על הפרק שוב בקיץ. כבר היתה פנייה לגביו בינואר, אבל הצדדים לא הגיעו לסיכום. יורים ואן אובריים, יהודי-הולנדי מאוטרכט, אמור להצטרף גם הוא.

ומה לגבי העוזבים? מתן חוזז מסיים חוזה ושאלת המשך דרכו תלויה במאמן הבא. גם מתן בלטקסה יהיה שחקן חופשי בקיץ והוא עם רגל בחוץ. שרן ייני ואבי ריקן יחכו להחלטה של המאמן, אבל ניתן להניח שאם זה יהיה איביץ' בסוף, הם יישארו בצהוב. אוסמה חלאילה ואילון אלמוג, שנדחקו אל מחוץ לרוטציה אצל מלאדן קרסטאיץ' וזקוקים לדקות משחק, ככל הנראה ייצאו להשאלה. עידו שחר, שהושאל למכבי פ"ת, יקבל שוב הזדמנות בסגל הבכיר ואם זה יקרה, האופציה על עדן שמיר לא תמומש.