הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מבחינתי קטמון היא עוד קבוצה בליגה"

"יונגר ינהל שיחות, הרוכש מסרב להיחשף כרגע"; "אצטער מאוד אם לא אמשיך בעונה הבאה"; "בית"ר זקוקה מיידית להזרמה של 15 מיליון ש"ח כדי לחיות, אחרת לא יודע מה יהיה"; "חוגג צריך לדאוג לעתיד של הקבוצה". אחרי עונה מטלטלת, אלי אוחנה פותח הכל ב"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.22 - 14:23

זו הייתה עונה סוערת עבור בית"ר ירושלים. מה שהתחיל עם הרבה ציפיות, המשיך עם סערת משה חוגג, ונגמר בהישרדות בליגת העל. בראיון ל"5 באוויר", אלי אוחנה, סיכם את העונה הלא פשוטה שעברה על הצהובים שחורים.

"ציפיתי שנתמודד בפלייאוף העליון, יש לנו סגל מספיק טוב לזה", אוחנה הודה, "עובדה שלא עשינו שינויים בינואר ובכל זאת ידענו לעשות את הפיניש עם 4-5 ניצחונות בפלייאוף התחתון, שזה בהחלט יוצא מן הכלל. יכול להיות שאם לא היינו עושים כמה צעדים בינואר, היו עוזבים עוד 8 שחקנים, אבל עשינו מהלכים".

מה צופן העתיד האישי שלך, אתה הרי מסיים חוזה השבוע
"אני לא מודאג מהעתיד שלי. את כל התפקידים שלי עשיתי שנים. אני אצטער מאוד אם אני לא אהיה חלק מבית"ר ירושלים בעונה הבאה".

מה הסיכוי שתעזוב?
"אני תמיד אשאר חלק מבית"ר ירושלים, גם אם אני אעזוב. אני תמיד אעזור לבית"ר, בכל תפקיד שאהיה ובכל מקום שאהיה".

אתה חושב על היום שאחרי בית"ר?
היום שאחרי מבחינתי זה חודש-חודשיים חופש. אשתי מאוד רוצה לצאת לחופש, עברנו שנה די מטלטלת, אנחנו צריכים זמן. אני עוד לא חושב, יש כיוון כזה או אחר, אבל אני מקווה שהדברים יימשכו ואמשיך בבית"ר. אם לא אז יכול להיות שבהתאחדות, יכול להיות שבתקשורת, באמת לא מתעסק בזה יותר מדי".

אז מה הלאה בבית"ר ירושלים?
"אני מאוד מוטרד ממה שקורה. חוגג החליט שהוא מתנתק, הביא מישהו שמנהל את המכירה מטעמו, ולצערי כרגע הדברים לא קורים. כל זמן שדברים לא קורים, אז מבחינה פורמלית הוא בעל הבית. במצב של בית"ר היום, אם לא תהיה הזרמת כספים, בית"ר תהיה בבעיה מאוד קשה".

האם משה חוגג מעורב בבית"ר ירושלים?
"מאז תחילת העונה דיברתי אולי 3-4 פעמים. מעבר לזה ברמה האישית הוא התנתק לחלוטין, ואני חושב שזה רק מראה שהוא רוצה למכור את הקבוצה, אבל בינתיים זה לא קורה. בעונה הזו הוא לא היה מעורב, לפחות לא בניהול השוטף".

מה יקרה אם לא יגיע רוכש לבית"ר ירושלים?
"החוב של בית"ר ירושלים נע בין 25 ל-30 מיליון ש"ח, שזה גם חובות, וגם התחייבויות. למשל אנחנו חייבים כסף על ירדן שועה, אבל לא סטינו מההסכם - פשוט ההסכם הוא מראש היה לשלם בתשלומים. הבעיה של בית"ר ירושלים זה לזרים ששוחררו, ספקים כאלה ואחרים. כל מיני חובות שצריך לשלם אותם, כמו למשל הקיצוצים. כדי שבית"ר תחיה צריך להזרים לפחות 15 מיליון ש"ח, ורק אז להתחיל לבנות קבוצה. אי אפשר לעשות שום צעד בלי הזרמה של סכום כזה".

"פירוק זה לא דבר טוב לבית"ר ירושלים. מתחילים עם מינוס 12 נקודות, ובנוסף אתה פוגע בכל מיני אנשים שלא עשו שום דבר ולא יקבלו את הכסף שמגיע להם. זה לא פייר, צריכה להיות הגינות בסיסית של כל הנוגעים בדבר. צריך לדעת לעמוד בחוזים ולשלם לאנשים שנתנו את נשמתם לבית"ר".

האם מתנהלת איזשהו מו"מ לרכישת בית"ר ירושלים?
"אני יכול להגיד שבימים האחרונים הוגשה הצעה לרכישת בית"ר ירושלים. אני לא יודע מה יתפתח, יתנהלו שיחות מול יונגר, ונראה מה יוליד מו"מ".

"חוגג הוא בעל הבית, הוא זה שצריך לדאוג לעתיד בית"ר ירושלים. אני כרגע רואה צרות בבית"ר, אם חוגג הודיע שעוזב, הוא צריך לדאוג להבטחת עתידה של בית"ר ירושלים, הוא הרי עדיין הבעלים".

מה אתה יכול להגיד לנו על אותה הצעה שהוגשה?
"אותו אדם שהגיש הצעה לא רוצה להיחשף, ככה שזה טוב בעיני. אני לא יודע אם ייצא מזה משהו או לא. הייתי שותף ללא מעט שיחות עם אנשים שגילו רצינות. אני מקווה מאוד שהצדדים יגיעו להסכם, כי אנחנו צריכים להגיע להסכם".

יכול להסביר מה קרה בביקור של אלי טביב בבית וגן?
"אני יכול להגיד שאני אפילו לא קבעתי איתו, אלא חיים נבון החשב. הוא חבר שלי וישבתי איתו. השיחה הייתה חברית לחלוטין, ולא דיברנו על מכירת בית"ר ירושלים. אני לא הבנתי את הכעס של חוגג ושמעתי מהתקשורת שהוא רוצה לפטר אותי, אבל עובדה שכלום לא קרה. באותה פגישה לא דובר כלום על בית"ר ירושלים, מותר לי לדבר עם אנשים וזה בסדר".

 מה משמעות חרם של אוהדים על כרטיסים ומינויים?
"אם באמת יהיה חרם, גם תקציב מינימום אי אפשר יהיה לקיים. זכות המחאה שמורה לכל אחד לעשות מה שהוא מבין. אפשר להפגין, אבל בצורה מכובדת ולא ללכת לבתים ולהתנהל בצורה אלימה, וכל עוד שזה נשמר ככה - אז זה לגיטימי". 

אם אין רוכש ואין 15 מיליון ש"ח הזרמת כסף, אז מה קורה?
"אני לא יודע להגיד את זה כרגע. אני מניח שגם ההתאחדות, גם המנהלת וגם לבקרה התקציבית יהיה את הסייי שלהם כדי לדאוג לכך שבית"ר ירושלים תמשיך לתפקד בדרך כלשהי. כולם נרתמו בינואר כדי שנתפקד עד סוף העונה".

במבט לאחור, לא חשבת שהיית יכול להיות יותר דומיננטי מתוקף היותך "אלי אוחנה" בבית"ר ירושלים?
"אני אדם מאוד פרקטי. ידעתי שיהיה בעל בית מעליי, ולכל בעל בית יש את המדיניות שלו, ואני לא יכול ללכת נגדו. שמעתי כל מיני שאלות הזויות כמו "מה אתה עושה בבית"ר?". מה זו השאלה הזאת? אני עושה את הדברים בדרכי השקטה בחדרי חדרים ודואג לבית"ר ירושלים. בעל הבית מכתיב את המדיניות, אחרת זה אנרכיה".

איך אתה מסכם את 5 השנים שלך בתפקיד?
"היו רגעים טובים יותר, והיו פחות. אני שמח שהייתי חלק פעיל מבית"ר ירושלים, אבל הקבוצה הזאת הייתה לפני, ותהיה אחרי. בית"ר זה מותג מספיק חזק כדי לשרוד הכל, ואני תמיד אהיה חלק ממנה".

במהלך הרמת הכוסית השנה, כינית את הפועל ירושלים 'הפועל קטמון', זה גרם ללא מעט הרמות גבה
"אמרתי את זה בשיא הטבעיות. מבחינתי הם קודם כל קטמון, ואז הפועל ירושלים, ואם מישהו רוצה להיעלב, אז זכותו, אני ישן טוב בלילה".

האם הם מדגדגים את בית"ר ירושלים?
"בית"ר נותרה קבוצה אחת מהגדולות בארץ. מבחינתי הקבוצה מהעבר השני של העיר היא עוד קבוצה בליגה. אם הם יישארו בליגה או לא, זה לא משנה לי. הם לא עשו לנו טובה ששיתפו 6 זרים, אני אומר תודה לשחקנים שלי שעשו הכל והשאירו אותנו בליגה, להם מגיעות הברכות".