הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ב-18.5: חגיגות האליפות של אוהדי חיפה

הארגונים הודיעו שיחגגו באופן עצמאי. פלאניץ' ומוחמד לא יפתחו מול סכנין

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  13.05.22 - 17:41

מכבי חיפה תחדש היום (שישי) את אימוניה ותחל בהכנות למשחק נגד בני סכנין, בו היא עשויה להבטיח את האליפות באופן רשמי. הירוקים יודעים שנקודה אחת תבטיח להם, סופית ורשמית, אליפות שנייה ברציפות; אבל בכל הקשור לסגל, המאמן ברק בכר מגיע במצב רחוק מאידיאלי.

בינתיים, ארגוני האוהדים של מכבי חיפה הודיעו כי הם יערכו חגיגות אליפות עצמאיות שיערכו ב-18.5, בשל חוסר הרצון לקיים אותן באיצטדיון, כפי שהעירייה צפויה לעשות בתיאום עם המשטרה, שאינה מאשרת לקיים אותן בשטח פתוח. בשל העובדה כי המקומות באיצטדיון "סמי עופר" מוגבלים הוחלט לתת עדיפות ל-20 אלף המנויים של המועדון. הכניסה תהיה ללא עלות, אך עם הרשמה מוקדמת.

לפי הודעת הארגונים: "אין תשובה הגיונית לכך שגופים כל כך גדולים מחכים לרגע האחרון כדי לתכנן ולהפיק אירוע, גם אם תכנון תיאורטי בלבד, אירוע שהיה צפוי שיתרחש כבר לפני מספר שבועות, ובייחוד אחרי הביזיון של עונה קודמת. ההתנהלות הכוללת היא יריקה בפרצוף של הקהל הגדול והנאמן במדינה, קהל שנותן ומשלם כל כך הרבה, ומקבל כל כך מעט. בהמשך להודעתנו הקודמת, וככל שהתכנון הנוכחי יישאר על כנו, אנו מודיעים על חגיגות אליפות עצמאיות, בלי אפליות, הגבלות, איסורים ודוחות".

הבלם בוגדן פלאניץ' והקשר עלי מוחמד סוחבים שמונה כרטיסים צהובים והם בסכנת הרחקה מגמר גביע המדינה נגד הפועל ב"ש. לפיכך, הם לא יפתחו ואף עשויים להיות מחוץ לסגל נגד סכנין.

גם רמי גרשון ומאור לוי בסכנת הרחקה (ארבעה כרטיסים צהובים כל אחד), וגם עופרי ארד נמצא בספק ונעדר מהמשחק נגד מכבי ת"א זכר לפציעה מהמשחק נגד הפועל ב"ש. בקבוצה ינסו להכשירו. שון גולדברג יפתח במרכז ההגנה ולצידו עשוי לפתוח אורי דהן שלא שותף במשחק ליגה מאז חודש אוקטובר. במידה וארד יהיה כשיר, הוא יפתח לצידו של גולדברג.

בנוסף, דולב חזיזה ודין דוד המוצהבים יעדרו. מאוויס צ'יבוטה וגודסוואי דוניו יפתחו בחלק הקדמי לצידו של עומר אצילי, כאשר לא מן הנמנע שבכר יעשה שינויים נוספים מהמשחק הקודם, שבו הפסידה 3:1 למכבי תל אביב. מוחמד אבו פאני שריצה עונש הרחקה במשחק נגד מכבי ת"א צפוי לשוב להרכב של הירוקים. ג'וש כהן עשוי לשוב לסגל, אך רועי משפתי צפוי לקבל קרדיט עד תום העונה.

המשחק יערך באצטדיון המושבה, לאחר שבני סכנין ביקשה להקדים את עונש הרדיוס וכך נוצר מצב שחיפה לא ביקרה השנה ב"דוחא" (המפגש הקודם, שבו חיפה הביסה 0:6, נערך בנתניה). 8,000 אוהדים ירוקים צפויים ללוות את הקבוצה למשחק, אבל גם אם תובטח האליפות רשמית - הענקת הצלחת תתקיים רק במחזור הסיום, בסמי עופר, מול מכבי נתניה.