הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דממת אלחוט: כך נוהל המו"מ בין כץ לקלינגר

הפגישה שבוטלה בשל החשש מדליפה ומזעם אוהדי הפועל חיפה, המבוי הסתום עם מרקו בלבול והרצון לשחזר את ההצלחות. מאחורי הקלעים על החתמתו של המאמן לקדנציה שלישית בקריית חיים

הדר יעקבי
הדר יעקבי  15.05.22 - 09:19

עם שריקת סיום העונה של הפועל חיפה אמש (שבת), אחרי הפסד חמישי ברציפות בכל המסגרות עם 1:0 להפועל נוף הגליל, הודיע המועדון על מינויו של ניר קלינגר למאמן הקבוצה בעונה הבאה. כעת, מתבהרים הפרטים מאחורי המינוי המפתיע של המאמן שישוב לקדנציה שלישית בקריית חיים, אחרי שבקודמת כזכור זכה עם האדומים-שחורים בגביע המדינה ובאלוף האלופים.

במשך השבועיים האחרונים שמו של קלינגר הועלה כאופציה, אך המועמדים הבולטים היו דווקא סלובודן דראפיץ' ומרקו בלבול. מתברר שהמשא ומתן מול בלבול הגיע למבוי סתום וכי לבסוף ההחלטה של הבעלים יואב כץ הייתה בין סלובודן דראפיץ' לניר קלינגר. הרעיון לצרף את קלינגר הועלה כבר כשכץ היה בארץ והשניים אף קבעו פגישה שבוטלה משתי סיבות.

הסיבה הראשונה הייתה כדי שהדברים לא ידלפו לתקשורת, והסיבה השנייה היא כדי לא לעורר את זעם הקהל שבתקופה האחרונה איים על חרם מנויים אם לא יגיע מאמן בכיר לכרמל. קלינגר אמנם נחשב למאמן בכיר, היחיד שהביא תואר להפועל חיפה ב-18 השנים האחרונות, אך האוהדים עוד זוכרים לו את זה שאחרי התואר הוא 'ברח', לדבריהם.

מקורבים למועדון משתפים כי משיחת הטלפון הראשונה קלינגר הביע עניין לשוב להפועל חיפה. המגעים נוהלו באופן טלפוני בלבד לאורך כל הדרך, בין קלינגר ליואב כץ באופן ישיר. החתימה הרשמית התבצעה ביום שישי האחרון. בניגוד לדראפיץ' או בלבול, המאמן הטרי לא הציב תנאים בנוגע לצוות המקצועי של המועדון שצפוי להישאר כפי שהוא - אותו הצוות שזכה בגביע עם קלינגר.

המאמן החדש חתם על חוזה לעונה אחת כשבמועדון מקווים שהעונה הזו תסתיים בפלייאוף עליון ואולי אפילו בגביע נוסף. מבחינת המועדון המטרה היא לשחזר את ההצלחות. הבחירה בין קלינגר לדראפיץ' נעשתה על ידי כץ בלבד ומקורבים מספרים שהוא העדיף את קלינגר בגלל ההצלחות המוכחות שלו במועדון וכמו כן גם משיקולים כלכליים, זאת לאור הצוות המקצועי שכאמור נשאר זהה לזה שעבד איתו המאמן בעבר.

תנאי שקלינגר כן הציב היה תקציב שחקנים מכובד. טרם נקבע תקציב רשמי לעונה הבאה אבל מקורבים משתפים שבין הצדדים היו הבנות לגבי התקציב וכי קלינגר וכץ בתקשורת מצויינת, תקשורת שהם מאמינים שתניב פירות למועדון בעונה הבאה. כמו כן, בעלי הפועל חיפה ער לרחשי הקהל הזועם והוא צפוי להעניק לקלינגר את כל הכלים האפשריים מצידו על מנת שיצליח.