הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוב המאבטחים שהגיעו למושבה היו ללא תעודה

המנהלת שקלה לבטל את המשחק כבר בבוקר. כלפון: "כל האחריות על בני סכנין"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  16.05.22 - 19:31

אחרי התנהלותה הביזיונית של בני סכנין, שהובילה לביטול המשחק מול מכבי חיפה, לערוץ הספורט נודע שמנהלת הליגות שקלה כבר הבוקר (שני) לבטל את המשחק, מאחר שסכנין לא עמדה במספר המאבטחים הנדרש.

למרות זאת, הקבוצה הבטיחה שתביא את כל המאבטחים הדרושים, אך על פי המנהלת לחלקם כלל לא היו תעודות מתאימות כמאבטחים. לפי ההערכה, 95 מאבטחים הגיעו למשחק ול-62 מהם לא הייתה תעודה.

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון עלה לשידור בחדשות הספורט והתייחס לאירועים: "המשחק בוטל באופן רשמי לאחר שהמשטרה הוציאה צו סגירה לאצטדיון. אנחנו מקבלים את הדו"חות של המשטרה, ולצערי בני סכנין לא עמדה בהוראות המשטרה למרות שהיא זו שביקשה להמיר את הרדיוס מבית הדין כבר לעונה הזו, ובקשתה נעתרה".

"קיבלנו אתמול בלילה התרעה מהמשטרה לגבי המקרה הזה, אנשי המנהלת ניסו לגשר על הפערים בין המשטרה לבין סכנין שהבטיחה שתעמיד את כל מה שצריך מבחינה אבטחתית למשחק. לצערי הרב, לפני כשלוש שעות המשטרה הגיעה לאצטדיון וראתה שבני סכנין לא העמידו את כמות המאבטחים הנדרשת למשחק - כ-205, אלא רק בסדר גודל של 90. המשטרה הודיעה על צו סגירה של האצטדיון ושהם לא מאשרים את המשחק".

"אנחנו רואים בהתנהלותה של בני סכנין התנהלות חמורה מאוד, לאחר שנקבל את כל דו"ח המשטרה, ננקוט מחר נגדה  בצעדים קשים מאוד, על הפגיעה בקבוצות באוהדים, בשחקנים, בתדמית הליגה, וכמובן הקבוצה תעמוד לדין משמעתי על פגיעה קשה על אי קיום משחק.

"כמו שאני אומר נכון לרגע זה, המשטרה לא מוציאה צו סגירה לאצטדיון שעתיים לפני משחק, המשטרה טוענת שלא עמדו בדרישות שלהם. נקבל את הדו"חות ואני נוטה להאמין למשטרת ישראל אם היא מודיעה שעתיים לפני על צו סגירה".

על אחריות המנהלת למחדל, אמר כלפון: "אם קבוצה מבקשת להמיר עונש רדיוס כדי להעביר לאצטדיון אחר, היא אחראית לסדר עניינים כספיים ולהשיג כח אדם. לא קרה מעולם שלא עמדו בתנאים. מאתמול, המנהלת ניסתה לעזור בני סכנין שאמרה שתעמוד בכל דרישות המשטרה. כל האחריות היא על בני סכנין ואני מתנצל בפני אלפי אוהדי הכדורגל שהגיעו והיו בדרכם למשחק".